Temat: Prędkość wałka

Witam.
Sieje teraz pszenicę zestawem aktywna plus siewnik. Cały czas mam włączony wałek na 540. I teraz pytanie takiec zy jak włączę 1000 prędkość na małych obrotach będe miał 540 czy wyższy ? Bo i tak jeżdżę na niskich obrotach a jak 540 mam włączone to tak średnio rozsypuje grudę

2

Odp: Prędkość wałka

Nigdy nie używałem 1000obr ale coś mi się kojarzy że aby pracować na wyższych obrotach trzeba zmienić końcówkę wałka tylko nie wiem czy na dłuzsza czy krotsza

3

Odp: Prędkość wałka

ZT to nie osiemdziesiątka, przesuwasz wajchę na 1000 i masz (nie w każdym 323 1000 da się włączyć ) . Fakt , do 1000 obr końcówka womu powinna być chyba inna ale czym ona się różni od tej 540 to nie wiem. Być może ma inne frezy (mocniejsze? ) 🤔

4

Odp: Prędkość wałka

Trzeba obciać ze 2cm i tyle. Ktoś tu nie czyta Forum o eski do deski wink

5

Odp: Prędkość wałka

U mnie w szufladzie leży jakaś końcówka womu do forsza ale nigdy jej nie przekładalem... Kilka odp ale nie na temat:) a wracając do pytania Tenmateusza to prędkość womu jest podawana wydaje mi się że przy obr max silnika czyli 1800rpm czyli przy zmianie prędkości walka na 1000obr prędkość 540 powinieneś uzyskać tak jak mówisz przy niskich obrotach czyli w granicach 1000rpm. Tylko przy tych obrotach silnika nie będzie miał za ciężko.....