Temat: Zakup kombajnu MDW 525H

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem przed zakupem kombajnu MDW 525H w nowej kabinie, na hydrostacie z roku 1997, silnik Volvo, heder 6,2m. Byłem oglądać, idealny nie jest, wiadomo swoje lata ma i jest trochę zaniedbań ale po większych remontach Bizona mam trochę doświadczenia w mechanice kombajnu więc wszystko da się ogarnąć. Silnik ok, podzespoły w większości ok mechanicznie, największym mankamentem jest brak komputera więc nie mogę sprawdzić pod tym względem. Z tego co się orientowałem powinien być LH Agro 965, taki jak montowali w Bizonach BS itd. więc da się to kupić. Mam wątpliwości czy ten komputer tylko odczytuje dane z czujników, czy odpowiada także za inne funkcje? Obecny właściciel 3 lata użytkował bez komputera i bez problemów funkcjonował. Widziałem wszystkie czujniki są więc będzie ewentualnie trochę zabawy w elektryka jakby co chociaż mnie to nie przeraża. Kolejna wątpliwość to jak wygląda system zmiany obrotów bębna młócącego? Wiem jak funkcjonuje główne koło na bębnie jednak regulacja jest za pomocą elektryki i byłbym wdzięczny jakby ktoś wyjaśnił jak to funkcjonuje. Znalazłem info w jakimś internetowym katalogu jak funkcjonuje regulacja obrotów wialni przez siłownik elektryczny, podobnie jak regulacja prędkości motowideł jednak nie udało mi się znaleźć nic o regulacji bębna. Z autopsji znam funkcjonowanie w przypadku Bizona Z056. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

2

Odp: Zakup kombajnu MDW 525H

To raczej robota dla elektronika, nie dla elektryka. Znam kapitalnego elektryka który nie podejmuje się roboty w sprzętach z komputerami.

3 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-11-17 18:34:23)

Odp: Zakup kombajnu MDW 525H

Za regulacje obrotów mlocarni odpowiada niemały,  mocny  i nietani motoreduktor. Z tego co mówisz to z 10 tyś trzebaby włożyć w samą elektronikę. To warto ?
Mam taki kombajn tylko w starej kabinie od 3 sezonow i w razie co to pisz tutaj 78193698

Siły na zamiary zmierz....