Temat: Stół grawitacyjny

Jak w temacie
Ktoś ma ktoś cos powie?
Chodzi mi po głowie zrobienie takiego cuda do czyszczenia ziarna. W tym roku przez zanieczyszczenia straciłem jakieś 3-4 tyś.  Używki są rzadkie i zaczynają się od 20 tyś. 
Z tego co podejrzałem w sieci  to wiem jakie silniki ale nie wiem nic o oscylacji. Ani jak szybko ani jaki skok i czy to wogóle się jakoś ustawia.
Czyszczalnia jaką mam ma taką wadę że trzeba mieć stos sit ale jak przyjdzie co do czego to i tak jest problem bo niektóre chwasty zostają. Jedynie grawitacja może tu pomóc. Ci którzy biorą ode mnie towar czyszczą właśnie na stole.

2

Odp: Stół grawitacyjny

Płótniarka nie wystarczy? Raczej prostsza do skonstruowania...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

3

Odp: Stół grawitacyjny

https://www.olx.pl/oferta/promocja-czys … AztqE.html
może coś takiego, swego czasu próbowałem zrobić stół grawitacyjny i odpuściłem... jeśli robić samemu to trzeba by było wypożyczyć od kogoś cimbria ga 70 i skopiować, Jeśli by była taka możliwość też bym w to wszedł, taki stół używałem kilka lat i był rewelacyjny, tylko cena oryginału powalająca

4

Odp: Stół grawitacyjny

A do czego to głównie chcesz? Na tej co Marek podał w linku to u kolegi właśnie jego szwagier ćwiczył z facelią, nie do końca szło bo jakiegoś chwasta nie mógł oddzielić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: Stół grawitacyjny

U mnie facelia i gorczyca. A kto wie czy za jakiś czas nie zostaniemy wszyscy ekologami i bedziemy czyścić wszystko co wypluje z siebie kombajn. 
To z linku mam tyle że w skali 1:4 no i nie daje rady. Niby jest to jakoś posegregowane ale tak słabo że się odechciewa robić.  Przesiałem na petkusie  i poszło na handel odbiorca nie był pocieszony.  Konkurencja rośnie trzeba dbać o jakość a kto wie może na usługach by zarobił.
Nikt w okolicy nie ma takiego wynalazku. Wszyscy bazują na petkusach itp. 
Marek używałeś takiego wynalazku? Kojarzysz jakieś rozwiązania np jak działa wibrator ? tak jak w zagęszczarce płytowej czy bardziej jak podsiewacz w kombajnie? Częstotliwość?
Odpuściłeś ? Ale czemu przerosło Cię czy miałeś inne priorytety?

6

Odp: Stół grawitacyjny

raczej jak w kombajnie, natomiast ważna jest wielość oscylacji, częstotliwość i nawiew  reguluje się falownikami, do tego przechyły poprzeczne i podłużne. nie jest to może bardzo proste urządzenie, ale szkoda mi było czasu na wyważanie otwartych drzwi. Gdybym miał możliwość wypożyczenia to zrobiłbym ksero tongue

7

Odp: Stół grawitacyjny

W petkusie do czyszczenia sit są młoteczki i szczotki, przy bardzo dokładnych sita ziarno może się klinować w oczkach.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

8

Odp: Stół grawitacyjny

Nie może, tylko klinuje się i to fest. Potrafi całe sito zakleić, znaczy się wszystkie cztery sita jakie są  u mojego kolegi. Facelii Petkus na 100%  nie wyczyści, ale tak na 90% ze sporym nakładem pracy własnej można się skusić. Gorczyca jest łatwa do czyszczenia i tu Petkus sobie poradzi. Zbożowe do siewu, to znaczy ten na którym robiłem tj K-531, 3,5 tony owsa da radę w 8 godzin i 1,5 człowieka do obsługi(tzn jeden słaby i jeden silny).

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Stół grawitacyjny

Podobnie w k 541 tylko tam są dwa sita górne z młoteczkami i dolne ze szczotkami. Co jakiś czas musisz walnąć ręką bo ziarno zostaje w sicie.

10

Odp: Stół grawitacyjny

Jak byłem w Holandii i robiłem przy tulipanach to gościu miał też właśnie taki sortownik wibracyjny. Kurna stół to regulowany był we wszystkie strony i poziom wibracji. Ale za nic nie moge przypomnieć sobie jakiej to było firmy. Inne sortowniki co miał sitowe to były firmy potwer czy jakoś tak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Stół grawitacyjny

Krzysiek może spróbuj żmijki odśrodkowej. Mam po rodzinie handlarza co czyści tym facelię i pięknie gorczyca czy inne okraglejsze odchodzi. https://www.olx.pl/oferta/czyszczalnia- … 0b1e73a947 Ojciec coś takiego kupił i powiem szczerze, że potrafi z pszenicy przytulię odczyścić w skuteczności około 90-95 procent. Kupił dokładnie to z linka i ona ma więcej płaszczy niż te polskie. Ogólnie to chyba na 3 rodzaje oddziela. Tylko że wolno idzie, ale jest tanie i nie zepsuje się raczej bo to tylko blacha.

12

Odp: Stół grawitacyjny

nie bardzo rozumiem jak to czyści.
Ten handlarz to kontraktuje facelie czy jak?

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: Stół grawitacyjny

NIe kontraktuje, ale różnej jakości ludzie sprzedaja i musza mieć coś do czyszczenia, żeby towar ujednolicić. Kupił facelie zanieczyszczona rzepakiem ponad 3zł taniej, to mu się opłaci doczyścić.

14

Odp: Stół grawitacyjny

ja szukam kogoś kto wziąłby ode mnie, wtedy mógłbym posiać więcej, a tak to trochę się boje nie mając zbytu

Rolnik z powołania:-)

15 Ostatnio edytowany przez szs (2020-12-19 02:08:26)

Odp: Stół grawitacyjny

Pajej napisał/a:

nie bardzo rozumiem jak to czyści.

Wsypujesz nasiona do góry i one staczają się po spirali w dół. Nasiona różnego kształtu, wielkości, cieżaru staczają sie z rozną prędkością. W zależności od prędkości na spirali nasiona znajdują się blizej/dalej osi spirali i na samym dole różnymi rynienkami. Najwolniesze bliżej osi, najbardziej rozpędzone wypadają dalej od osi.
Dosc skuteczne, ale bardzo wolne

https://m.youtube.com/watch?v=-vY-ZeUJqnU

Kompletny noob w temacie Fortschitt

16

Odp: Stół grawitacyjny

Dam Ci namiar co gośc bierze wszystko tylko aby cena pasowała.

17

Odp: Stół grawitacyjny

Grzegorz89 napisał/a:

Dam Ci namiar co gośc bierze wszystko tylko aby cena pasowała.

ok kontakt zawsze sie przyda. a tak z ciekawości to ile płaci? tak mniej więcej? 6-8 zł???

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: Stół grawitacyjny

NIe miałem w tym roku to nie wiem bo nie miałem, ani nie pytałem. 608153899 roman flis

19

Odp: Stół grawitacyjny

Mi w czyszczalni zatyka się tylko górne sito bo tam nie mam nic co by je oczyszczało.
Dolne się zatykało ale wywaliłem oryginalne szczotki i zrobiłem swoje z szczotek do czyszczenia butów wojskowych. Wyszło śmiesznie tanio w porównaniu do oryginału chyba 10%.
Co co tej żmijki odśrodkowej to sąsiad ma taką zgnitą w szopie może się uda ją uruchomić ale wydajność tego powala. Ile zejdzie z czyszczeniem 20t?
Fachowa literatura mówi że jest to typowe urządzenie do oddzielania okrągłych od podłużnych, z tym na petkusie sobie radzę. Problemem  są inne zielska....
Np w facelii problemem jest chaber a w gorczycy hmmm nawet nie wiem co to....
Gdyby było więcej chemi nie było by problemu....