Temat: alternator niedoladowuje akumulatora

mam taki problem ze jeden z akumulatorów jest ladowany a drugi wcale  nadmienie ze silnik pracuje jak zdejme klemy na jednej stronie jest prawie 13V a na drugiej 0V wcale nie ma na klemach napiecia co moze byc przyna .Chodzi o ciagnik 300

2

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

Przełącznik międzybateryjny siadł koszt 100zł (ten z lewej strony pod kokpitem) o ile wcześniej było ok

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3 Ostatnio edytowany przez grzesiu.vip (2007-11-30 19:56:32)

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

to ta czarna skrzynka tzw stycznik?wczesniej bylo ok.

4

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

a jakie powinno byc napiecie na klemach ?

5 Ostatnio edytowany przez grzesiu.vip (2007-11-30 20:02:55)

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

a czy idzie przerobic inastalacje tak aby niebylo  przelacznika miedzybateryjnego .kiedys mialem taki problem w 303 ze niedoladowywal akumulatorów szczególnie z prawej strony siedzac w ciagniku zamatowalem alternator 24V i regulator napiecia od kombajnu 512 tez 24V i od tamtej pory jest ok ale przelacznik miedzybateryjny zostal

6

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

Napięcie powinno być większe niż 12V u mnie jest 12,9V jeśli chodzi o przeróbkę to oczywiście że można ale czy warto? alternator , żarówki , przerywacz , no a potem przyczepy itd.

to ta czarna skrzynka tzw stycznik?

Z lewej strony pod kokpitem jest wyłącznik masy (taki z dźwignią) a wyżej przełącznik międzybateryjny może być czarny lub z pojkrywą metalową.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

dzieki za pomoc

8

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

Mam w 323A mały problem z napięciem. Jak zacząłem przeglądać żarówki na desce rozdzielczej to się okazało że wszystkie są na 24V (chyba oryginalne bo coś tam po niemiecku na nich jest). No i klops bo mam wszystkie przyczepy i maszyny na 12V. Co powinno być by było 12V?? Jakaś przetwornica? Gdzie tego szukać? Jak to wygląda?? Może helmuty wymontowały... Czy występuje tutaj przełącznik międzybateryjny czy jeśli go nie ma to nie lepiej z allegro przetwornice 24V/12V.... bo też koło 100 zł kosztuje

9

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

Powinna być przetwornica, ale może masz podłączone w ten sposób, że masz przekaźniki, które podłączone są pod jeden aku i prąd na wyjściu gniazda przyczepy ma 12V, przekaźniki sterowane sa prądem 24V, a przekazują prąd 12V bo zasilane są z jednego aku czyli prądem 12V, sprawdź napięcie w gnieździe.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

10

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

jaki powinien byc alternator 12 czy 24?

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

w forszu? 24v

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

12

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

a ja w ciagniku mam 12 i zastanawiam sie dlaczego kiepsko ładuje

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

W 303 instalacja jest 12v,oprócz rozrusznika,który jest 24v.Dlatego 303 ma przkaźnik 12/24v.

14

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

no chyba że 303 miał jakoś inaczej... nie badałem tematu, ale skoro ma 24 na rozruch ti i chyba ładowanie też ma 24

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

15

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

A aku masz podłączone na 12 czy 24V?

16

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

Fabrycznie w 303 alternator jest 12 V

17

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

myslałem że proste pytanie a tu taki problem

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

Zt 300 i 303 ma 12 V a 320 i 323 ma 24 V

19

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

witam, zt 303 padł mi  ten przełacznik 12/24,a co najgorsze przez to padł mi akumulator,okazało sie że ładowany był tylko jeden aku,kupiłem aku,poki co palena krótko. przełacznika niema co chyba naprawic bo widac ze juz wsrodku cos kombinowane i zewnatrz tez jakies mostki robione,mam zamiar kupic nowy i pytanie czy kupic odforsza za około 200zł czy moge go zastąpic takim od ursusa za około 100???
może ktośjuż tak kombinował?
a noi nastepnie jak podłączyc bo unie instalacja tez nie nowa poprzerabiana i kombinowana a szkoda mi nowych aku i przełacznika by było znowu

20

Odp: alternator niedoladowuje akumulatora

a to masz oświetlenie na 12v a tylko rozruch na 24?

Nie ma to jak FORTSCHRITT