21

Odp: Doradztwo

Kolba zakodowana jest już przy 6lisciu a reszta tzn czy się wypełni czy też nie zależy od przebiegu pogody (opadów i temp.)w czasie kwitnienia i po nim.twoja teoria kłóci się z moimi obserwacjami gdzie forma azotu nie jak miala się do plonu.wilgotnosc ziarna podczas zbioru bardziej zależy od nawozu taka moja obserwacja

22 Ostatnio edytowany przez androl (2021-02-08 02:04:44)

Odp: Doradztwo

Tak, to dlaczego na moczniku, były pięknie wypełnione !
Aha, mówisz że to moja teoria a ja to pole schodziłem wzdłuż i w poprzek. Tylko po saletrze kolby były z przepustami.

23

Odp: Doradztwo

Ja mówię co było u mnie nie neguje co było u Ciebie.

24

Odp: Doradztwo

Bombay napisał/a:

Zgadzam się z przedmówcami, możesz dać i saletrę i mocznik i rsm. Fajnym rozwiązaniem będzie mocznik lub rsm z inhibitorem, czy wspomniana gnojówka( mam nadzieje że to skrót myślowy gnojowicy:), coraz częstszą praktyką jest dodawanie rsm do herbicydów doglebowych (okolo 100 l rsm na ha).
Drugą ważną role spełnia siarka i magnez w postaci siarczanu magnezu i potas w soli bądź przysłowiowym kornkali albo polysulphate o którym, kiedys pisałem.

Napisz coś wiecej o tym nawozie

25

Odp: Doradztwo

U nas od zawsze dajemy sulfan z yary. Na jednym polu zrobiliśmy raz połowę sulfan a reszta mocznik. Na moczniku gorzej wyszła. Na tych polach co pasuje lokalizacja to od dwóch lat tylko gnojowica bez kg jakiegokolwiek nawozu i też jest ok. Ważne żeby była wilgoć a cała reszta...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: Doradztwo

https://youtu.be/RaclRUvzbIw

To jest oryginał, polysulfate, bardzo dobry nawóz, sprzedaje go większość firm pod różnymi nazwami.
Bardzo podobny do kornkali.
Nawóz to kopalina, skład
potas 37 % z czego 7 w siarczanie potasu, dwa razy skuteczniejszy od chlorku
siarka 23 % czyli  9% czystej siarki
wapń 8%
magnez 2,8 %
cena orientacyjna 1100 zl netto

27

Odp: Doradztwo

Bombay napisał/a:

https://youtu.be/RaclRUvzbIw

To jest oryginał, polysulfate, bardzo dobry nawóz, sprzedaje go większość firm pod różnymi nazwami.
Bardzo podobny do kornkali.
Nawóz to kopalina, skład
potas 37 % z czego 7 w siarczanie potasu, dwa razy skuteczniejszy od chlorku
siarka 23 % czyli  9% czystej siarki
wapń 8%
magnez 2,8 %
cena orientacyjna 1100 zl netto

przypadkiem nie pracujesz w wia-lan?

Rolnik z powołania:-)

28 Ostatnio edytowany przez Bombay (2021-02-11 14:32:19)

Odp: Doradztwo

Przedstawię wam propozycję firm produkujących śor.

SYNGENTA
Program bazowy
T1 turbo pak ok 113/ha
TERN® 750 EC ( Fenpropidyna – 750 g/l), 0,4l/ha +  PLEXEO® 60 EC(Metkonazol – 60 g/l) 0,8l/ha
Zwalczane choroby    mączniak prawdziwy zbóż i traw    fuzarioza kłosów, septorioza paskowana liści (dla pszenicy ozimej)
T2 Amistar propak ok 125/ha
Amistar® 250 SC(Azoksystrobina – 250g/L) 0,4l/ha + Pecari® 300 EC(Protiokonazol – 300g/L) 0,4l/ha
zwalczane choroby mączniak prawdziwy zbóż i traw,fuzarioza kłosów rynchosporioza zbóż,septorioza paskowana liści pszenicy,rdza brunatna żyta,brunatna plamistość liści,rdza żółta zbóż,rdza brunatna pszenicy,plamistość siatkowa jęczmienia,septorioza plew,czerń kłosów

Info
turbo pak ma dziurę na łamliowść i zgorzele, pozatym metkonazol na t1 to słabe rozwiązanie, lepiej dac na t3,
Amistar pro pak tutaj jest nawet w miare strobiluryna z jednym z lepszych triazoli.
brak t3?

program intensywny i premium
t1 turbo pak jak wczesniej do tego unix(cyprodynil 750 g) w dawce 0,6 ok 205/ha
t2 elatus era benzowindyflupyr(solatenol), 75 g, protiokonazol 150 g, dawki 0,8-1, 180-226 /ha
info
do turbo paku dalej nie jestem przekonany, ale jest unix który załatwia łamliwość i zgorzele.
solatenol z protiokonazoelm jest bardzo dobrm rozwiazaniem.

Jak to jedna Pani profesor od fungicydów powiedziała tanio już było:(

29

Odp: Doradztwo

Bombay napisał/a:

https://youtu.be/RaclRUvzbIw

To jest oryginał, polysulfate, bardzo dobry nawóz, sprzedaje go większość firm pod różnymi nazwami.
Bardzo podobny do kornkali.
Nawóz to kopalina, skład
potas 37 % z czego 7 w siarczanie potasu, dwa razy skuteczniejszy od chlorku
siarka 23 % czyli  9% czystej siarki
wapń 8%
magnez 2,8 %
cena orientacyjna 1100 zl netto

Popytam. miałem dać sól i kizeryt może spróbuję tego.
Dawał ktoś ultrakorn w podsiewacz??

30

Odp: Doradztwo

Bombay napisał/a:

Przedstawię wam propozycję firm produkujących śor.

SYNGENTA
Program bazowy
T1 turbo pak
TERN® 750 EC ( Fenpropidyna – 750 g/l), 0,4l/ha +  PLEXEO® 60 EC(Metkonazol – 60 g/l) 0,8l/ha
Zwalczane choroby    mączniak prawdziwy zbóż i traw    fuzarioza kłosów, septorioza paskowana liści (dla pszenicy ozimej)
T2 Amistar propak
Amistar® 250 SC(Azoksystrobina – 250g/L) 0,4l/ha + Pecari® 300 EC(Protiokonazol – 300g/L) 0,4l/ha
zwalczane choroby mączniak prawdziwy zbóż i traw,fuzarioza kłosów rynchosporioza zbóż,septorioza paskowana liści pszenicy,rdza brunatna żyta,brunatna plamistość liści,rdza żółta zbóż,rdza brunatna pszenicy,plamistość siatkowa jęczmienia,septorioza plew,czerń kłosów

Info
turbo pak ma dziurę na łamliowść i zgorzele, pozatym metkonazol na t1 to słabe rozwiązanie, lepiej dac na t3,
Amistar pro pak tutaj jest nawet w miare strobiluryna z jednym z lepszych triazoli.
brak t3?
program intensywny i premium
t1 turbo pak jak wczesniej do tego unix(cyprodynil 750 g) w dawce 0,7-1
t2 elatus era benzowindyflupyr(solatenol), 75 g, protiokonazol 150 g, dawki 0,8-1
info
do turbo paku dalej nie jestem przekonany, ale jest unix który załatwia łamliwość i zgorzele.
solatenol z protiokonazoelm jest bardzo dobrm rozwiazaniem

No dobrze propozycja co na który zabieg jest ale  dość waznym aspekem jest cena  której nie podałeś ... bo jak zabieg ma wyjść po 200zł przykładowo to mało kto jest w stanie takie pieniądze dać \

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Doradztwo

Te paki syngenty to trochę lipa.po co metkonazol na t1?jak dołożysz unix cena robi się kosmos.wole delaro albo ten nowy pak BASFa

32

Odp: Doradztwo

BASF

t1 revyflex ok 200/ha
revycare (mefentriflukonazol 100g, piraklostrobina 100g) dawka 1l
flexity (metrafenon 300 g) dawka 0,5

metrafeonn uwazam za slabe rozwiazanie na t1

t2 revysky ok 155/ha
mefentriflukonazol 66,7g, fluksapyroksad 66,7 g) dawka 1,125l
tutaj wydaje sie bardzo dobre rozwiązanie, mamy sdhi i nowy triazol

t3 revytop ok 150 /ha
sulky(mefentriflukonazol 100g dawka 0,5l
simveris metkonazol 60 g 1l

tutaj jest metkonazol idealne rozwiazanie na fuzariozy

tak naprawdę nie wiem co mysleć o tym revysolu gdzie mamy go w każdym zabiegu, proszę sobie przypomnieć wcześniejsze rozwiązania basf, gdzie epoksykonazol był w kazdym zabiegu, nie musze pisać co się z nim stało.
Napewno dobrym rozwiązaniem jest to że ten revysol nie idzie solo.

Drugie rozwiązanie basf

t1 Duet na start ok 103/ha
empartis (boskalid 200 g, krezoksym metylowy 100g, )0,75l gdybysmy podniesli dawke do 1l to bedzie o wiele lepiej
flexity (metrafenon 300 g) dawka 0,25
boskalid i krezoskym to super rozwiazanie na lamliowsc i septorie, troche rdze, lecz slabo metrafenon i do tego jego zanizona dawka, dziura na maczniaka
gdybysmy dolozyli proqinazid  to super rozwiazanie,
t2 Priaxor (piraklostrobina 200g, fluksapyroksad 75g) 0,75l ok 102/ha
strobiluryna z sdhi to super rozwiazanie
brak t3
dorzucic nawet tebu z protiokonazolem na t3