21

Odp: Żniwa 2021

Pszenica nie ma w tym roku gęstości. U mnie zebrana bez deszczu A na przyczepie gdzie normalnie 6 ton było raptem 5.5.Plony też tak Ie sobie. Wyglądało na 8 daje 6.5 . Ogólnie jest dobrze.  Nie ma co narzekać... normalny rok i normalne cyrki z brakiem parametrów

Siły na zamiary zmierz....

22

Odp: Żniwa 2021

ja czekam na pogodę 4 ha ukoszone zostało ok 30

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: Żniwa 2021

No i pada. Jeszcze 3 ha owsa zostały. Ogólnie dziwny rok na owies , wiechy już dawno dojrzałe a słoma dołem jeszcze praktycznie zielona , do tego strasznie się wymładza , szczególnie na lekkich glebach

24

Odp: Żniwa 2021

Ja swój ciołem 21.07 i był  dojrzały. Sąsiedzi poczekali i mają ma pół zielony. Wszystkiemu winny ten deszcz który połamał nim fizycznie dojrzały był.

25

Odp: Żniwa 2021

21 lipca to mój miał jeszcze całą słomę ciemnozieloną , jedynie wiechy żółknęły.

26

Odp: Żniwa 2021

Dziś miałem drugie podejście, żeby skończyć rzepak. Nie udało się 6km w jedna stronę i niestety jeszcze raz. Zboża nietknięte, u ludzi trochę pokoszone.

27

Odp: Żniwa 2021

U nas powtórka z ubiegłego roku, początek sierpnia deszcz pogoda jak w listopadzie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

28

Odp: Żniwa 2021

i będzie prawilnie jak za dziecka - żniwa w drugiej połowie sierpnia.

gg 5118068

29

Odp: Żniwa 2021

Czarny scenariusz z ubiegłego się powtórzył, jęczmień jest z fuzariozą, a co gorsza jeden kawałek gdzie po siewie było mokro i jest rzadki jęczmień to wyszło po deszczach tyle komosy że aż zielono w zbiorniku. Poza nim zostało mi tylko 3.5 ha . dzisiaj trochę podgoniłem ale zaraz chyba burza będzie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

30

Odp: Żniwa 2021

Wczoraj i dziś kończyłem żniwa koledze i jego sąsiadowi. Kolegi rekord zapalił się w komorze silnika, chłodnica wody aż się stopiła. Szczęście straż nie dopuściła do zajęcia się całego kombajnu.

31

Odp: Żniwa 2021

Ja nie wiem o co chodzi. Na pszenice zainwestowałem. NPK 350 kg. Wiosna siarczan magnezu i ok 160 kg N ochrona to średnia półka. Wapnowane regularnie, a plon nie całe 6t. porównując z kolegami to dali mniej a zebrali więcej. co robię nie tak?

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Żniwa 2021

Może kwestia odmiany... Albo po prostu koledzy gębą tylko zebrali więcej ????

33

Odp: Żniwa 2021

odmiana patras to czołowa w okolicy, zawsze sypała. teraz ok 6, może 6,5 bataja to się zgodzę może kiepska odmiana.
Odmiana kilimanjaro siana w listopadzie dała ok 5 a koledze ok 20km ode mnie tez z listopadowego siewu  tyle ze po strączkach aż 9t czy możliwe ze 20km robi taka różnicę.
kolega z wioski obok zbierał ok 7t a mi żadna tyle nie dała.

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Żniwa 2021

dobrze , że nie dała im po 12 ton tongue  , a po strączkach minimum pół tony więcej. Wiele zależy od płodozmianu, mikroklimatu, wystawy geograficznej danego pola... , a czasami nie wiadomo dlaczego po prostu w tym sezonie nie wyszło

35

Odp: Żniwa 2021

U mnie na okolicy wszyscy narzekali że dużo słabiej jak w ubiegłym roku. Tam gdzie robię to rok temu pszenica dała średnio 8,2 a w mówił że jak bedzie 6,5 to będzie max. U mnie żyto słabo sypnelo ale nie mogę narzekać na jęczmień jary. U brata też ładnie sypnął i parametry ma a na jeczmien zimowy wszyscy narzekają że słaba gęstość poniżej 60

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: Żniwa 2021

Pajej w mojej okolicy kto zrobił T3 przed upałami (34') ten sobie zabrał nawet 30 procent plonu.
Pryskalem 2-3 dni przed.... 6t to max co wyciągnąłem na lll klasie.....

37

Odp: Żniwa 2021

U mnie klasy  od 2 do 4    rekordziści zebrali 12t   po wadze ,,,  inni  5 . Zależność jaką  zobaczyliśmy to  im gęściejszy łan tym mniej sypało   a gdzie nie było obsady   pszenica sypała .  Moja średnia  na ten rok to jęczmień 7.9t z ha  jary 8.7t z ha  rzepak 3.3z ha  obsada rzepaku 30 roślin  ,  reszte roślin myszy zjadły ,,, pszenica   patrząc po magazynie i  po przyczepach ponad 9  ale jak sprzedam to się pochwalę albo pożalę .   Dla przykładu pole 1000m długie  MEGĄ z 5.1m długości nie zrobił   się wysypało ze zbiornika ,  Tak że nie jest  najgorzej ...  W Niedziele zaczynam  buraki to powiem  jak wykopie ile było Rok mimo że  nie rozpieszczał to jednak  Rośliny się odwdzięczyły .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Żniwa 2021

Krzysiek napisał/a:

Pajej w mojej okolicy kto zrobił T3 przed upałami (34') ten sobie zabrał nawet 30 procent plonu.
Pryskalem 2-3 dni przed.... 6t to max co wyciągnąłem na lll klasie.....

ciekawa teoria. może to to jej zaszkodziło???

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Żniwa 2021

156 litrów za sierpień spadło w tym 68 l przez ostanie 3 dni. Dziś chce przywieźć resztę słomy i mogę powiedzieć , że będzie po żniwach.

40

Odp: Żniwa 2021

Szczęściarz.