1

Temat: Żniwa 2021

Jutro zaczynam :pa:

2

Odp: Żniwa 2021

Starzy ludzie mówili by zaczynać w środę  lub sobotę to nie będzie  pecha. Więc wyjechałem w środę  czyli dziś zamiast jutro. W dupę niech sobie wsadzą te przepowiednie. Bagnet złamałem pasek pękł (można żec że  w końcu  bo już  od 5 lat miałem  go wymienić)  I zapowietrzył się.

Na razie tylko owies się nadaje.
Ciężko się kosi. Wszystko połamane przez ostatnie burze. Z 30 % osypane. Może  gdybym  miał  podnośniki trochę by pomogło bo tak w jedną  stronę jako tako w drugą masakra.
Nie wiem  tylko czy warto  kupować te podnośniki znajomy jakieś  trafił to po 3 na hektar pękały.

3

Odp: Żniwa 2021

Ja można powiedzieć też zaczełem i złamana noga w kostce ....  szkoda słów ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Żniwa 2021

No to pech taki uraz i to na początku najpracowitszych miesięcy.
Ja ogarnąłem rzepak 2760kg/ha, w mojej okolicy 3t/ha w tym roku raczej nikt nie wyciągnie.

5

Odp: Żniwa 2021

Ja zacząłem żniwa grochem. Wilgotność 12.5-13.7. Plon nieco ponad 3t... słabo

Siły na zamiary zmierz....

6

Odp: Żniwa 2021

Mój rzepak 2.6😪. Po za tym i koszą lecz pojedyncze przypadki i po 3.9t. Maku więcej się u mnie z populacji nie dało. Zdecydowanie lepiej sobie poradziły mieszańcowe a szczególnie bezkiłowe. Pozd

Leszek   dla kolegów'

7

Odp: Żniwa 2021

Wczoraj rzepak dziś pszenżyto i dożynki!!!

8

Odp: Żniwa 2021

Skończyłem żyto -porażka , słomy w chooj , kłosy długie a ziarna brak. Pszenżyto dziś będę kończył , sypie nieźle ale na wygląd miałem nadzieję ,że da więcej. A  jakie plony u was ?

9 Ostatnio edytowany przez androl (2021-07-30 16:58:33)

Odp: Żniwa 2021

Wczoraj skoszone żyto dziś wywiozłem, hybryda 5,6t/ha populacyjne siane 10.X po poplonie 3,4t/ha. Ponad 1t mniej niż w ubiegłym roku.
Zyto jest lekkie w tym roku z racji  przysuszenia w ostatnim okresie wegetacji. Waga skorygowała moje polowe szacunki.

10

Odp: Żniwa 2021

żniwa ? może pod koniec przyszłego tygodnia zacznę.

gg 5118068

11

Odp: Żniwa 2021

ja dziś jęczmień zacząłem jutro o świcie na skup i jazda dalej. plony podam jak skończe ale jak na browar powinno być ok i lepiej niz rok temu

Rolnik z powołania:-)

12 Ostatnio edytowany przez androl (2021-07-31 02:40:15)

Odp: Żniwa 2021

zorak napisał/a:

żniwa ? może pod koniec przyszłego tygodnia zacznę.

W kolejce czekasz na ten sprzęt :walka:: ?
https://www.youtube.com/watch?v=-dnio3eoizs

13

Odp: Żniwa 2021

Ja puki co walczę z facelią nie jest źle trochę poniżej 400kg
Z tego co mówią koledzy zboża i rzepaki sypią -25% -30% w stosunku do zeszłego roku czy do oceny łanu gdy się na niego patrzy.
Dobre i to....

14

Odp: Żniwa 2021

Rzepak wykoszony, średnia 3,5t wszystko hybryda,

mdw

15

Odp: Żniwa 2021

androl napisał/a:
zorak napisał/a:

żniwa ? może pod koniec przyszłego tygodnia zacznę.

W kolejce czekasz na ten sprzęt :walka:: ?
https://www.youtube.com/watch?v=-dnio3eoizs

czekałem aż będzie gotowe do koszenia, a teraz to będę czekał aż przeschnie bo popadało i to konkretnie.

gg 5118068

16

Odp: Żniwa 2021

całe dolnoslaskie stoi  z tego co widziałem

mdw

17

Odp: Żniwa 2021

i postoi do przyszłego tygodnia co najmniej. Co dzień kropi, a w czwartek ma lać.

gg 5118068

18

Odp: Żniwa 2021

U mnie już leje

mdw

19

Odp: Żniwa 2021

Mi udało się dziś zakończyć żniwa.

20

Odp: Żniwa 2021

Ja trochę za półmetkiem, ale co chwilę pada i nie widać tej pogody, a  pszenicy już gęstości brakuje

mdw