41

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

O i to jest dopiero wykład o ustawianiu luzu zaworowego. Ja robie tak jak mówi Piotr i jest super. A szczelinomierza na oczy nie widziałem. Piotrze za dokładną instrukcję i rozwianie wszelkich wątpliwości, masz ode mnie +.
Powodzenia "majstry"

42

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Senk juu, Tomku wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

43

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Spoko Piotrze. czasem nie trzeba specjalistycznych przyrządów, ani ekstra narzędzi trochę pomyślunku i sprawa rozwiązana.

44

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Powiedzcie mi jak laikowi jaka jest kolejność zapłonu? dzisiaj postanowiłem ustawić zawory i tu niespodzianka odkręciłem dekiel pompy aby obserwować tłoczki byłem przekonany że kolejność t0 1-3-4-2 a tu sekcje chodzą 1-2-4-3 to jak to w końcu jest? Może odwrotnie kręcę silnikiem?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

45

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

1 3 4 2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fortschritt_ZT_300

46

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

ja jak ustawialem zaplon to dokladnie tak samo zawory chodzily jak u ciebie admin. ale ustawilem normalnie za pomocom piotrak i gra

Fortschritt zt 423 a razy 2

47

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

1 3 4 2

Wiem bo tak jest w literaturze tylko dla czego sekcje w pompie chodzą inaczej? Całe życie ustawiałem na mijanki i nie zwracałem uwagi a tu niespodzianka :hmmm:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

48

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Jak ustawiałem to dzwoniłem do Pszenna i tam powiedzieli kolejnośc i luzy i tak ustawiałem

49

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Piotrfire napisał/a:

1 3 4 2

Wiem bo tak jest w literaturze tylko dla czego sekcje w pompie chodzą inaczej? Całe życie ustawiałem na mijanki i nie zwracałem uwagi a tu niespodzianka :hmmm:

A teraz policz zaczynając z drugiego końca silnika i zobaczysz co Ci wyjdzie smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

50

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

chcesz powiedzieć że pierwszy cylinder jest od strony kabiny? To jak ja ustawiłem pompę?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

51

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Chyba kręcisz silnik w druga stronę, bo pompa normalnie daje wtrysk na 1-3-4-2 smile

52

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Kręcę zgodnie z ruchem wskazówek zegara patrząc na silnik od strony kabiny.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

53 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-05-05 18:47:17)

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

No to szefie źle kręcisz silnikiem. Silnik kręci się w lewo, patrząc od strony odbioru mocy, czyli od kabiny. Poza tym, żeby nie było za łatwo, początek silnika w Ifie, w przeciwieństwie do znacznej większości innych silników, liczy się od strony koła zamachowego, co zresztą ładnie widać na opisach stóp głównych itp., ale to i tak nie ma w tym wypadku większego znaczenia, bo obojętnie z której strony przyjmiesz "początek" silnika (od przodu traktora czy od kabiny), to sekcje zawsze będą się poruszały w kolejności 1-3-4-2. Kolejność zapłonów zmienia się dopiero w przypadku kręcenia silnikiem w drugą stronę.

Oczywiście jest opcja, żeby silnik miał inną kolejność zapłonu przy tym samym kierunku obrotów, ale nie będę Wam tu już mieszał.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

54

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

A jak jest z zaworami? Który jest ssący ,a który wydechowy, patrząc od koła zamaszystego.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

55

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

podchodzisz do silnika od strony pompy wtryskowej i lewe są ssące prawe wydechowe

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

56

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Dokładnie. Pierwsze od koła zamachowego to zawsze zawory wydechowe.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

57

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Tak też myślałem, ale nie chciało mi się odkręcać kolektora. Dzięki.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

58

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

Po zdemontowaniu głowic zauważyłem  że 1-3-4 mają zawory z wgłebieniem poza 2   jaką  funkcję  spełnjają  te wgłebienia ?  zawory są w dobrym stanie  sprawdzałem  może ktoś wie - myślę że PiotrK?

59

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

poprostu ktoś wsadził zawory z innych serii (może z dwóch silników jeden składał). Mi PiotrK mówił że to żadnego znaczenia nie ma czy jest taki czy taki zawór.. U mnie było też parę takich, parę takich...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

60

Odp: na ile ustawiacie luz zaworowy {szczeline zaworowa}

dzieki za informację  bamberas-  zgodnie z zaleceniami  na tej stronie ustawiłem  zawory  dobrze   silnik pracuje  tak jak powinien-  wszystko możliwe   niemcy  tez takie numery robia?