1

Temat: mocznik uff

No to zaczynamy z tą nowością. Pajej zamów kuriera, przygotuję ci paczkę na próbę. 604264168

2

Odp: mocznik uff

Ja mam kupiony. Jeszcze nie dojechał. W nowym roku zacznę cisnąć by to dojechało. Puki co w warsztacie leży materiał na zawór do BB do tego waga hakowa i mauzery.
Mieszanie zupy chcę robić sprężarką okolo 800 l/min przy 6 barach. Powinna ogarnac 2 mauzery .

3

Odp: mocznik uff

mpopis napisał/a:

No to zaczynamy z tą nowością. Pajej zamów kuriera, przygotuję ci paczkę na próbę. 604264168

Długo Pan czekał?
Jak wrażenia po przybyciu nawozu ?

Siły na zamiary zmierz....

4

Odp: mocznik uff

https://www.youtube.com/watch?v=LJwPgtdy9G8

5

Odp: mocznik uff

I wszystko jasne.... Tj białe.
Trzeba być optymistą

6

Odp: mocznik uff

Tak z 4 tony na próbę można  gdzieś  kupić?

7

Odp: mocznik uff

tylko tu mieszał w proporcji 3 kg UFFa i 5 l wody to roztwór wyjdzie ilu procent N? 13 jak dobrze liczę, a tu juz wożenia mnóstwo i może lepiej pomyśleć nad https://www.olx.pl/d/oferta/mocznik-che … e;promoted

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: mocznik uff

Tylko że wychodzi 30% drożej.

9

Odp: mocznik uff

Pajej napisał/a:

tylko tu mieszał w proporcji 3 kg UFFa i 5 l wody to roztwór wyjdzie ilu procent N? 13 jak dobrze liczę, a tu juz wożenia mnóstwo i może lepiej pomyśleć nad https://www.olx.pl/d/oferta/mocznik-che … e;promoted

Ja mieszałem 1:1 I też szło dając ponad 20% roztwór

Siły na zamiary zmierz....

10

Odp: mocznik uff

Dzwonił do mnie kierowca, i jutro będzie u mnie z uff. Mówił że bardzo dużo wozili do Chełma wychodzi na to, że ten roztwór z ogłoszenia Pajeja to dokładnie ten sam rozpuszczony uff.

11

Odp: mocznik uff

Długo czekałeś na dostawę?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

12

Odp: mocznik uff

Zamawiałem 17listopada i miało być koło 3 tygodnie. Trzeba się jeszcze ważyć, bo płaci się za 24t a ile będzie to się później rozlicza. Mam nadzieję, że obejdzie się bez kręcenia.

13

Odp: mocznik uff

Grzegorz89 napisał/a:

Dzwonił do mnie kierowca, i jutro będzie u mnie z uff. Mówił że bardzo dużo wozili do Chełma wychodzi na to, że ten roztwór z ogłoszenia Pajeja to dokładnie ten sam rozpuszczony uff.

Tak też pomyślałem gdy Pajej wrzucił link, ktoś próbuje własny biznes na tym robić.

14

Odp: mocznik uff

mpopis napisał/a:

No to zaczynamy z tą nowością. Pajej zamów kuriera, przygotuję ci paczkę na próbę. 604264168

Wyslij mi adres na PW lub sms 886 908 179 to podeśle kuriera

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: mocznik uff

Grzegorz89 napisał/a:

Zamawiałem 17listopada i miało być koło 3 tygodnie. Trzeba się jeszcze ważyć, bo płaci się za 24t a ile będzie to się później rozlicza. Mam nadzieję, że obejdzie się bez kręcenia.

Przedpłate trzeba robić? nie boisz sie że nie dostaniesz nawozu?
Co do tego rozpuszczonego to właśnie uff tylko z zebranym tłuszczem

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: mocznik uff

dwa transporty, jeden 21960 kg drugi 23100 kg. kierowcy mówią, że nie mogą więcej załadować ze względu na rozmieszczenie ładunku.

17

Odp: mocznik uff

Marek ciągnikiem byś podjechał.....

18

Odp: mocznik uff

Wy tutaj doświadczeni producenci zbóż i myślicie jak zejść z kosztami azotu przy obecnych cenach a na grupach na fb młode wilczki powyliczały , że nawet przy saletrze po 5 tys przy pełnym nawożenie zarobią kokosy na pszenicy:D tongue , a kto napisze im słowa krytyki to zbesztają od matołów

19

Odp: mocznik uff

ciekaw jestem tych wyliczeń.

Rolnik z powołania:-)

20 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2021-12-28 13:42:39)

Odp: mocznik uff

Ja liczyłem po swojemu. Pszenica 1200 saletra 3000 ultra 8 po 3000 chemia +50%. Wychodzi mniejwiecej to samo co rok temu.
Wiadomo nie uwzględniam wartości pieniądza.