181

Odp: mocznik uff

W międzyczasie był u mnie człowiek i mówił mi,że z próbki wyszło mu 34procent. tylko jeszcze przy wyliczeniach ceny kilograma N trzeba uwzględnić ten przeklęty tłuszcz. Jest go jednak sporo.
Jeszcze ciekawi mnie jak to będzie  z tymi dopłatami do nawozów. Saletrę w zeszłym roku kupiłem po 950zł brutto, a mocznikuff 1450 także drożej zapłaciłem. Tylko nie wiem czy nie wymyśla czegoś żeby nie dać tych dopłat.
Wspominam miło jak było prawie tonę w tonę wink

182

Odp: mocznik uff

Grzegorz89 napisał/a:

Marku i wymyśliłeś coś? Ja u siebie kupiłem po drodze basen 3.6m i mieszałem w tym basenie. Silnik z wiatrakiem od 6garowej ify i pompa szambówka. Zrobiłem z deski taka zatokę co na zakręcie tłuszcz wpływa, i nawet spoko idzie. Bardziej mnie martwi to, że do tej pory na polach nie widzę, żadnego efektu. Teraz ma już być ciepło, to może się to zmieni.

O efekt się nie martw. Bo jest. Krzyśkowi wysłałem zdjęcia np pszenicy i myślę że potwierdzi że widać działanie nawozu. Widać różnicę na plus

Siły na zamiary zmierz....

183

Odp: mocznik uff

tylko w tłuszczu nie ma azotu, więc to co się rozpuści będzie z mocznikiem a szlam z wierzchu tylko węglowodory

184

Odp: mocznik uff

Ja puki co robię testy na pszenicy sąsiada. Pryskam mu plecakiem i sprawdzam czy działa to dolistnie....
Moja przy drodze to nie będę trzodzil. Somsiada za moim domem to nie widać....
Puki co efektów nie widać bo zimno ...

185

Odp: mocznik uff

Na trawie pod domem nareszcie widać efekt. Na zbożach wcale. Wystarczy nieco niedokładnie filtrować i od razu wszystko staje. No i jednak roboty przy tym sporo. Leję po 350l na poczatku maja pójdzie jeszcze raz.

186

Odp: mocznik uff

Chciałem to dawać dolistnie ale chyba odpuszczę. W zależności od stężenia albo brak efektu albo różnego rodzaju uszkodzenia.

187

Odp: mocznik uff

Właśnie u mnie pszenice słabe i jeszcze poczatkiem maja nie będzie za dużo liści. Chyba, że pójdzie jak burza, to odpuszczę.  W takim stężeniu jednorazowo daje koło 33kg N to trochę mało. Przedsiewnie jeszcze skusiłbym się, ale pogłównie dużo z tym roboty i nie wiem czy drugi raz kupię. Szczególnie, że rośliny szybko rosna i fazy uciekaja.

188

Odp: mocznik uff

Właśnie czekam na auto z N na przyszły rok.

189

Odp: mocznik uff

Tego mocznika?

190

Odp: mocznik uff

Nie Nie.

191

Odp: mocznik uff

Ja powiem tak . Azot niby ucieka z ziemi ale kupie to choćby po to by małym kosztem podciągnąć poziom N w glebie.  Patrzę na sąsiada który nie żałuje i to co się dzieje kiedy odda pole na rok komuś kto nawozów nie sypie ... ( Wymiana pół pod ziemniaki)

192

Odp: mocznik uff

androl napisał/a:

Nie Nie.

Nie strasz. Zawsze obserwuję co robisz i w większości przypadków wychodzi na Twoje wink czyżbyś wiedział coś na temat cen w przyszłym roku? Tak na poważnie w jakich cenach kupiłeś?

193

Odp: mocznik uff

Pewnie kupił by dostać dopłatę do nawozu. Ja tak zrobiłem. Znam kilka osób które kupują już na przyszły sezon.  Azot i npk w ilościach cało samochodowych...
Czytam że Ukraina ma mieć rok dwa dostępu do rynku UE bez ograniczeń..... Więc trzeba ostrożnie.....

194 Ostatnio edytowany przez androl (2022-04-28 14:14:43)

Odp: mocznik uff

No właśnie pod dopłatę. Jesienią kupiłem na ten sezon jeszcze W bardzo korzystnej cenie bez kwitu. Kupiłem z delikatnym zapasem takim aby było na maksymalna dopłatę. W ten to sposób mogę ewentualnie liczyć że N będę miał w cenie ubiegłorocznej. Nie chcę mi się wierzyć że na przyszły sezon saletra czy saletrosan spadnie poniżej 1800 zł/t
aha już mam pod dachem.

195

Odp: mocznik uff

właśnie dostałem analizę próbek uff-a wagowo
proszek 34,73% N
rozpuszczony 2000litrów/worek [ok.700kg]  8.06%N [ próbka płynu z opryskiwacza]

196

Odp: mocznik uff

mpopis napisał/a:

właśnie dostałem analizę próbek uff-a wagowo
proszek 34,73% N
rozpuszczony 2000litrów/worek [ok.700kg]  8.06%N [ próbka płynu z opryskiwacza]

A jak wygląda na polu po zastosowaniu tego cuda ?  Są efekty ?
Ja jestem zadowolony. Aczkolwiek roboty z tym trochę jest.

Siły na zamiary zmierz....

197

Odp: mocznik uff

efekt jest, tylko roboty więcej, cóż CCC

198

Odp: mocznik uff

Właśnie jestem po rozsiewaniu tego cuda pod kukurydzę. Siałem normalnie rozsiewaczem taśmowym, tylko najpierw na betonie to zgniotłem łyżka. Niestety zbrylone. Ogólnie efekt jest nie powiem, ze nie. Jednak roboty przy tym masa. Marku robiłeś jakiś rozlewak, czy dalej opryskiwaczem? Ciekawe jaka cena na przyszły rok będzie, i czy warto będzie się bawić.

199

Odp: mocznik uff

Otóż to.  Za tą cenę to i było warto się pobawić. Zobaczymy ile tego zwrotu przyznają... za pozostałe nawozy. Ja myślę mimo wszystko że na przyszły sezon będę to brać o ile cena będzie normalna.

Siły na zamiary zmierz....

200

Odp: mocznik uff

Jest efekt. W zależności od stanowiska pogody trzeba poczekać ale jest.
Tylko dolistnie pali.....