21

Odp: mocznik uff

A koszt paliwa uwzględniłeś ? Też jest droższe.  No i saletra już po 4600 podobno...

22

Odp: mocznik uff

Podobno....
Paliwo liczę normalnie po 5 coś tam oddadzą....

23

Odp: mocznik uff

Podobnie liczę jak Krzysiek. Kto czekał i jeszcze nie kupił a zboże dawno sprzedał, pieniążków na nawozy przewidział pulę jak co roku, ma problem. Zbyt mocne ograniczenie dawek też może doprowadzić do kłopotów.

24

Odp: mocznik uff

Na początku tej nawozowej sraczki. Miałem różne myśli. Dziś myślę że zakłady wiedzą co robią. Rolnik to taka dojna krowa i trzeba wydoić ile się da a nie zabijać.
Część będzie miała kłopoty. Część nie da tyle ile trzeba. I ten fakt napawa mnie optymizmem. Wystarczy be czegoś było o 5% mniej na rynku by ceny były atrakcyjne....
Puki co uff wykupiony.  Do tego trochę saletry i będzie.
Jak jakaś ziemia się trafi to bez kłopotu dostanę nakreche....

25

Odp: mocznik uff

W Ameryce i w tym roku pogoda mocno daje się we znaki zasiewom. Najpierw huragany z burzami piaskowymi, obecnie mrozy. Więc zboża powinny trzymać cenę.

26

Odp: mocznik uff

Gadałem z paroma osobami na ten temat to każdy mówi, że będzie ograniczał , ziemie tutaj w większości słabe a tam gdzie lepsze to z reguły mozaiki tak, że trudno sobie zaplanować nawożenie pod zakładany plon na całym polu , do tego  dochodzi jeszcze niedobór wody. Sam osobiście mam hodowle więc na ile będę mógł to będę się ratował obornikiem i gnojówką bo zwyczajnie nie stać mnie dać np pod kukurydzę pełnej dawki N , P i K , do tego koszt materiału siewnego też poszedł do góry, chemia również.  Mleko fakt, że zdrożało ale nie aż na tyle w stosunku do kosztów.

27

Odp: mocznik uff

Swinarza to tylko pozostaje współczuć....

28

Odp: mocznik uff

mpopis napisał/a:

dwa transporty, jeden 21960 kg drugi 23100 kg. kierowcy mówią, że nie mogą więcej załadować ze względu na rozmieszczenie ładunku.

U mnie było piętrowo ułożone. Był problem zdjąć  tongue 23900

Siły na zamiary zmierz....

29

Odp: mocznik uff

Massey napisał/a:

Wy tutaj doświadczeni producenci zbóż i myślicie jak zejść z kosztami azotu przy obecnych cenach a na grupach na fb młode wilczki powyliczały , że nawet przy saletrze po 5 tys przy pełnym nawożenie zarobią kokosy na pszenicy:D tongue , a kto napisze im słowa krytyki to zbesztają od matołów

Zapominają o zmiennej zwanej pogodą. I zmiennej zwanej ceną płodów.

Siły na zamiary zmierz....

30 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2021-12-28 21:56:23)

Odp: mocznik uff

Jacek ile razy  przelewałem pieniadze na prywatne konta w ciemno i nigdy nie było problemu. Jak firma rzetelna to nie ma się co martwić na zapas, a ktoś po drugiej stronie odstawia chamówę i nie idzie się dogadać to olewam go i dzwonię o takich co można się dogadać.
Wracajac do tematu dziś przyszedł mocznik było coś ponad 22tony. Faktycznie jest to jak maka kartoflana, i jednak będę też rozpuszczał, bo jest na tyle lekkie że wiatr to zabiera.
Na workach napisane, że wyprodukowane w Norwegii, a przyszło z Dani. Na workach napisane jest że zawiera coś około 65procent urea. To mnie zastanawia jak mam co rozumieć'?
Saletra u mnie 4300-4600.

31

Odp: mocznik uff

65 % mocznika a mocznik zawiera 46% azotu czyli 0,65x0,46=0,3 czyli 30% azotu w masie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

32

Odp: mocznik uff

No całkiem to logiczne tongue

33

Odp: mocznik uff

No, według specyfikacji którą można znaleźć w necie powinno być 73 %

34

Odp: mocznik uff

Massey napisał/a:

Gadałem z paroma osobami na ten temat to każdy mówi, że będzie ograniczał , ziemie tutaj w większości słabe a tam gdzie lepsze to z reguły mozaiki tak, że trudno sobie zaplanować nawożenie pod zakładany plon na całym polu , do tego  dochodzi jeszcze niedobór wody. Sam osobiście mam hodowle więc na ile będę mógł to będę się ratował obornikiem i gnojówką bo zwyczajnie nie stać mnie dać np pod kukurydzę pełnej dawki N , P i K , do tego koszt materiału siewnego też poszedł do góry, chemia również.  Mleko fakt, że zdrożało ale nie aż na tyle w stosunku do kosztów.

A tak z ciekawości to ile teraz dają Ci za mleko?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: mocznik uff

Prawie 1.60 zł

36

Odp: mocznik uff

Dziś dostałem paczkę od Marka Poipisa z UFFem i nie bardzo widzę rozsiewanie tego RCW

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: mocznik uff

W ręce tego nie miałem ale widzę te zaklejone łopatki...

38

Odp: mocznik uff

dlatego będę rozpuszczał, bo tylko tak będzie można dokładnie dozować

39

Odp: mocznik uff

po nowym roku będę bawił się w rozpuszczanie

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: mocznik uff

A macie jakieś namiary na sprawdzonego dostawcę ??