61

Odp: mocznik uff

wojtas napisał/a:

Mieszał już ktoś ten mocznik ??  jak się to rozpuszcza ??  i ile planujecie tego rozpuszczać w mauzerze ??

ja dzis sie bawiłem. 0,5l wody i 0,5kg rozpuszcza sie i wychodzi 0,9l zawiesiny. nie wiem czy ta zawiesina nie będzie filtrów blokować. Jak wylałem na trawę to na liściach został biały nalot

Rolnik z powołania:-)

62

Odp: mocznik uff

Podsuwam myśl, może jakiś preparat likwidujący, neutralizujący tą pianę tłuszczową. Ten tylko podpierając swój pomysł https://allegro.pl/oferta/likvid-rozkla … iHEALw_wcB

63

Odp: mocznik uff

Ja po kilku latach używania RSM'u doszedłem do takich wniosków że rsm idzie przez dysze tyle samo co wody ale jeżeli mówimy o kilogramach , tzn na hektar przez dysze 0.3 wychodzi nam 200 litrów wody czyli około 200 kilogramów ( odżywki i nawozy rozpuszczane zmieniają gęstość wody) a przy rsm'ie też wylewamy przy tej samej prędkości i ciśnieniu 200 kilogramów, natomiast litrów  będzie 150 dla rsm32  a 156 przy RSM(S) . Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

64

Odp: mocznik uff

A nie odwrotnie, litrów 200 a kg więcej ?

65

Odp: mocznik uff

Nie bo przez swoją gęstość wolniej wypływa z dyszy niż woda. W tej tabeli co wstawiał Grzegorz jest podany wydatek dla wody i dla Rsm

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

66

Odp: mocznik uff

jak dobrze że mam komp w opryskiwaczu...

Rolnik z powołania:-)

67

Odp: mocznik uff

Andrew89 napisał/a:

Ja po kilku latach używania RSM'u doszedłem do takich wniosków że rsm idzie przez dysze tyle samo co wody ale jeżeli mówimy o kilogramach , tzn na hektar przez dysze 0.3 wychodzi nam 200 litrów wody czyli około 200 kilogramów ( odżywki i nawozy rozpuszczane zmieniają gęstość wody) a przy rsm'ie też wylewamy przy tej samej prędkości i ciśnieniu 200 kilogramów, natomiast litrów  będzie 150 dla rsm32  a 156 przy RSM(S) . Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.


Zgadzam się i potwierdzam ...   mimo że na kompie ustwie 200l to  fizycznie własnie około 150l się kręci ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

68

Odp: mocznik uff

Pajej napisał/a:

jak dobrze że mam komp w opryskiwaczu...

Komp to największy oszust smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

69

Odp: mocznik uff

wojtas napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

Ja po kilku latach używania RSM'u doszedłem do takich wniosków że rsm idzie przez dysze tyle samo co wody ale jeżeli mówimy o kilogramach , tzn na hektar przez dysze 0.3 wychodzi nam 200 litrów wody czyli około 200 kilogramów ( odżywki i nawozy rozpuszczane zmieniają gęstość wody) a przy rsm'ie też wylewamy przy tej samej prędkości i ciśnieniu 200 kilogramów, natomiast litrów  będzie 150 dla rsm32  a 156 przy RSM(S) . Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.


Zgadzam się i potwierdzam ...   mimo że na kompie ustwie 200l to  fizycznie własnie około 150l się kręci ...

przy obecnych cenach nawozów taki komp to najlepszy sposób na oszczędności

Rolnik z powołania:-)

70

Odp: mocznik uff

Nie przesadzaj. Komputery pewnie zdrożały proporcjonalnie do pszenicy....
Prędkościomierz i starczy. Jak tak dalej pójdzie będziemy mieli problemy gastryczne bo bez komputera nie da się wysrać.
Wiem wiem jestem zacofany....

71

Odp: mocznik uff

Smartfon to komputer więc ja już mam ten problem wink niby nie jest niezbędny ale jak idę na posiedzenie to szukam telefonu...

72

Odp: mocznik uff

Rur3k napisał/a:

Smartfon to komputer więc ja już mam ten problem wink niby nie jest niezbędny ale jak idę na posiedzenie to szukam telefonu...

I to chyba największy problem obecnych czasów,  wszędzie tylko Internet i smartfon, ile to czasu dziennie zabiera

E 516 na części
Telefon 695 076 269

73

Odp: mocznik uff

Tak jak piszesz. To już nawet nie jest uzależnienie to sposób na życie. Znam takie madki co z swoimi Dżeskami siedzą cały czas na androidzie albo patrzą w TV. Dzieci najpierw nauczyły się trzymać butelkę a potem smartfona.
Straszne czasy nadchodzą...

74

Odp: mocznik uff

Podrzuciłem temat znajomemu który potrzebuje sporo mocznika a tu podwyżka https://www.olx.pl/rolnictwo/pozostale- … cznik-uff/ granulowany u nas na dziś 3800

75

Odp: mocznik uff

to i tak niewielka podwyżka

76

Odp: mocznik uff

chyba jednak zostanę przy rsm. Janusz chce kokosy na uff zarobić ja mam sie męczyć z rozpuszczaniem itd? nie wierze ze w fabryce odpad podrożał

Rolnik z powołania:-)

77 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-01-07 23:18:59)

Odp: mocznik uff

Jak uważasz. Jak jest możliwość zaoszczędzić to trzeba. Jaka masz gwarancję że pszenica będzie jesienią stała na obecnym poziomie?  Ile razy kontrakty styczniowe na dostawę ziarna w sierpniu były 10- 20 % niższe od ceny rynkowej? Sprzedaż pszenicę po 800-900 i co?
Ja daję po 100kg saletry i resztę w uff

78

Odp: mocznik uff

No właśnie też bym trochę zaoszczędził chociaż nawozy mam. Znajomy jednak wczoraj pojechał i kupił mocznik po 3800 (zbyt dobrze zboża sprzedał). Muszę kogoś innego znaleźć żeby się podczepić.

79

Odp: mocznik uff

tylko za cenę 10ton zwykłego mocznika masz 22tony uff

80

Odp: mocznik uff

Pajej. Jak kupowałem UFF  po 1100 i patrzę na ceny nawozu dziś to nie żałuję ani złotówki.  W tamtym momencie mocznik był po 3500. Przy aucie masz różnicę w cenie ponad 56 tysięcy. To za te 56 tysięcy to mogę mieszać nawet miesiąc dzien w dzień ten nawóz z wodą i jakoś straty nie będę czuć... A zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel.

Siły na zamiary zmierz....