161

Odp: mocznik uff

Jutro zrobię wycieczkę na pole na którym mi się pierdzelilo i jedna ścieżka jest w kratkę.

162

Odp: mocznik uff

Rozpuściłem baksa w 2tys wody lałem po ok 300l i ładnie szło. Jedynie co mnie zastanawia czy nie poparzy rzepaku, bo jednak rośliny mokre.

163

Odp: mocznik uff

Grzegorz89 napisał/a:

Rozpuściłem baksa w 2tys wody lałem po ok 300l i ładnie szło. Jedynie co mnie zastanawia czy nie poparzy rzepaku, bo jednak rośliny mokre.

Jak lałeś A potem coś popadało to powinno dobrze być...

Siły na zamiary zmierz....

164

Odp: mocznik uff

Dziś rozlałem jeden opryskiwacz i poszło super. Drugi raz chciałem rozmieszać to gęste na spodzie zbiornika do mieszania  i kicha. Stężenie za duże, i za dużo syfu. Po świętach rozrzedzę, i powinno pójść. Kupuję basen 6tys litrów będzie wygodniej, tłuszcz zbierać, i ładować do mieszania. Dorobiłem waż do opryskiwacza, i pompa mieszania szybko zasysa. Jedynie żona kazała mi od razu po przyjściu do domu pójść pod prysznic. Nie może jakoś tego zapachu znieść.

165

Odp: mocznik uff

Do obiadu trzeba się przebrać.....

166

Odp: mocznik uff

Krzysiek napisał/a:

Do obiadu trzeba się przebrać.....

Pranie można prać 2 razy w 60 stopniach na 2.5 godzinnym programie i zapachu nie wytępi.  big_smile  Ale ocet pomaga i suszenie 48h na dworze

Siły na zamiary zmierz....

167

Odp: mocznik uff

Pralki nie mają programu "pier**l"
Ja włączam najdłuższy program i dolewam z 3-4 litry wody przez szufladę ????.
Ale w tym wypadku nie pomaga. Wrzuciłem ciuchy do suszarki i suszarką potem ***. Córka mnie pier**l....????

168

Odp: mocznik uff

A ten ocet to jak kiedy?

169

Odp: mocznik uff

Krzysiek napisał/a:

U mnie 700 do 2000 i jakoś leci.
Pszenica dostała +- 650l
Po aplikacji spadło 5l i pszenica pojaśniała....

To że komuś udaje się mieszać 800 do 2000 nie znaczy że to norma. Jestem w kontakcie z dwoma wariatami co kupili UFF i wychodzi na to że ja mam całkiem inny nawozów. Im ciecz z czasem zmienia kolor  a mój wiecznie biały.

Jak tam Krzysiek ta pszenica? Ciemniejsza się zrobiła, czy bez zmian?

170 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-04-16 21:28:51)

Odp: mocznik uff

Nie miałem kiedy iść. Ale dziś patrzałem na te koło domu. Generalnie cieszą już oko.  Uff musi już być dostępny dla roślin bo pole jest za równe.  Po rozsiewaczu choć na rogach było by jaśniej.
Na początku marca dałem 40kgN w saletrze ale ten nawóz deszczu nie widział.

171

Odp: mocznik uff

To bankowo po saletrze

172

Odp: mocznik uff

Krzysiek napisał/a:

A ten ocet to jak kiedy?

dolewam do płynu do płukania

Siły na zamiary zmierz....

173

Odp: mocznik uff

androl napisał/a:

To bankowo po saletrze

Androl. Nie możliwe. Zawsze po moim rozsiewaczu widać pasy na polu a o rogach nie wspomnę....

174

Odp: mocznik uff

miał ktoś do czynienia z taką pompą
https://allegro.pl/oferta/pompa-napedza … 2051941419

175

Odp: mocznik uff

Będziesz robił rozlewak do mocznika? Ja wczoraj przywiozłem basen, i dziś juz rozpuszczam, będzie lepiej tłuszcz zabierać.

176

Odp: mocznik uff

Grzegorz89 napisał/a:

Będziesz robił rozlewak do mocznika? Ja wczoraj przywiozłem basen, i dziś juz rozpuszczam, będzie lepiej tłuszcz zabierać.

Ja muszę na 3 dawkę rozrobic w przyszłym tyg.

Siły na zamiary zmierz....

177

Odp: mocznik uff

właśnie szukam pompy jakiejś a typowe do opryskiwacza to kosmiczne ceny

178

Odp: mocznik uff

https://allegro.pl/oferta/pompa-wody-na … gJ86fD_BwE
Do beczki do podlewania malin, myślałem o takiej.

179

Odp: mocznik uff

Marku i wymyśliłeś coś? Ja u siebie kupiłem po drodze basen 3.6m i mieszałem w tym basenie. Silnik z wiatrakiem od 6garowej ify i pompa szambówka. Zrobiłem z deski taka zatokę co na zakręcie tłuszcz wpływa, i nawet spoko idzie. Bardziej mnie martwi to, że do tej pory na polach nie widzę, żadnego efektu. Teraz ma już być ciepło, to może się to zmieni.

180

Odp: mocznik uff

myślę, że efekt będzie widoczny za jakiś tydzień , bo dopiero jest ciepło i zaczęło rosnąć. Dałem do badania nawóz sypki i próbkę rozpuszczonego do sprawdzenia zawartości azotu, zobaczymy co wyjdzie.