Temat: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Przerwę tą zadziwiającą ciszę.
Jakieś opinie na ten temat ?

2

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Znawcy rynku zbożowego twierdzą że w naszych krajowych magazynach jest 10milionow ton wywiezienie zajmie 2 -3 lata ....to jesteśmy w dupie ....rynek mięsa  szczególnie drobiu a lubuskie z którego pochodzę to drobiem stoimy już w lipcu prosiło o interwencję w sprawie niekontrolowanego importu drobiu z Ukrainy i podobnie jak z zbożem wszyscy byli zajęci wojną bo przecież....I to jest dobre....Ukraina walczy za nas.......cóż więcej..tylko ekologia ewentualnie życie na rezerwie beż inwestycji  aż coś się zmieni bo pewnie się zmieni tylko trzeba to przeżyć...Zywiai Bronia...tak o chłopach mawiali...pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

3

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Po wczorajszych deklaracjach Jarka Mateusza i Roberta wraca nadzieja.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Ze zbożem będzie najtrudniej. Słyszałem czy czytałem wypowiedź jakiegoś eksperta, że nasze porty nie mają tyle wydolności żeby wywieźć tyle nadwyżek do żniw. To po prostu niewykonalne. Po drugie ciekawe czy nie dostaniemy znów za to po doopie od łuni...

5

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Tak Sławku cisza zadziwiająca cisza nad Trumną  wsi i rolnictwa ale za chwile będzie głośny festiwal obietnic bez pokrycia ludzi i działaczy związków rolniczych którzy protestują oczernia się i pomawia o sympatie pro rosyjskie a oni tylko walczą o swoje małe Ojczyzny i byt ich rodzin

6

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

A wiosna sprzyja uprawą.... Coś tam kropi będzie jeszcze większy problem....

7

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Ja tam w ciemno wziął bym plony ubiegłoroczne, aczkolwiek w ubiegłym roku o tej porze na polu było znacznie gorzej. Magazynowanie było błędem. Silosy opróżnione. Może w tym roku trzeba będzie magazynować wszystko ? Problemów ze sprzedażą u nas nie było, na żniwa będzie otwarty 12 km odemnie jeszcze jeden skup.

8

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

To że będzie otwarty skup to nie znaczy że będzie kupował za zadawalającą sumę ...  obawiam się że  oddamy  plony niestety  bez jakiego kolwiek zysku ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Pszenica paszowa 757 zł netto. Trzeba będzie sporo dołożyć

Rolnik z powołania:-)

10

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Krzysiek napisał/a:

A wiosna sprzyja uprawą.... Coś tam kropi będzie jeszcze większy problem....

Krzysiek u mnie dzisiaj dosłownie przeszła burza piaskowa świata nie było widać ,na moczarach kukurydza zasiana beż żadnego problemu szło normalnie wjechać.

11

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Pszenica 780brutto i skupy tylko to co dawno zapisane w zeszycie biorą.

12

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

U mnie 840 netto. Ruch spory.

13

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

960 netto z odbiorem do 15.06 konsumpcja ostatni transport podpisałem. Mam ok 75t pszenżyta to w piątek 790 netto dawali.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

14

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

U mnie paszowa już 680. Nie ma to jak na wschodzie.

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

dzisiaj poskladałem faktury ze sprzedaży zbóż do arimru , zobaczymy co dostanę...

16

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Mi dziś syn ogarnął temat przez e-wniosek. Wniosek do pszenicy sprzedanej wcześniej składałem osobiście w arimr i ta dopłata mówią że ma być wypłacona do końca VI

17

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Te dopłaty będą przeciągać  do wyborów . A później powiedzą my chcieliśmy ale się nie udało ...
Rzepak po 1900 na Niemcy ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Do pszenicy sprzedanej w styczniu dopłata w pełnej wysokości na koncie.

19

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

androl napisał/a:

Do pszenicy sprzedanej w styczniu dopłata w pełnej wysokości na koncie.

  Farciarz...tu tak dobrze nie jest ..wnioski dopiero obrabiają...no ale tyle zapomog że sam się pogubiłem na co składałem..szaleństwo.. pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

20

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

To rzaden fart, do końca VI wszyscy z pierwszego naboru mieli dostać.