21

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Dzisiaj dzwoniłem do ANRiA i nie dali rady za papierów ich nie widać... nie o takiej zmianie marzyłem...przypimina mu się lata 90  podobnie się robi znowu nikt mojej produkcji nie chce..  I nie o cenie rozmawiamy a o tym kto to kupi co wyrosło...sprzątam magazyny bo moje firmy skupowe zasypane zbożem i wycieka z nich jak krew z nosa ....a we wrześniu już Bracia.....Ukraincy beż ograniczeń.. miododajne. Łubiny .grochy. ..to moja przyszłość do emerytury....dobrze że nie daleko już to dam radę..Młodych mi rolników żal bo rozwijać się szans brak......pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

22

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Ja nie dostałem

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

23

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

sarast napisał/a:

Dzisiaj dzwoniłem do ANRiA i nie dali rady za papierów ich nie widać... nie o takiej zmianie marzyłem...przypimina mu się lata 90  podobnie się robi znowu nikt mojej produkcji nie chce..  I nie o cenie rozmawiamy a o tym kto to kupi co wyrosło...sprzątam magazyny bo moje firmy skupowe zasypane zbożem i wycieka z nich jak krew z nosa ....a we wrześniu już Bracia.....Ukraincy beż ograniczeń.. miododajne. Łubiny .grochy. ..to moja przyszłość do emerytury....dobrze że nie daleko już to dam radę..Młodych mi rolników żal bo rozwijać się szans brak......pozdrawiam

Nie tylko Ty idziesz w miododajne, bo ja też, więc cena też spadnie ????

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Wg informacji ARiMR ok 30% wniosków składanych jest z ekoschematami i dlatego nie będzie obcinania stawek. Z wszystkich wniosków, które składam w imieniu tych, których pola używam i swoim, ekoschematy zaznaczyłem tylko na swoich polach, bo nie chce mi się dodatkowo prowadzić każdemu rejestru zabiegów. We wtorek jak byłem w agenturze, to dziewczynki stękały, że kiedyś miały do obsługi tylko obszarówkę, a teraz obsługują 14 różnych programów pomocowych i nie mogą sobie ze wszystkim poradzić. Jak opowiadałem to sąsiadce, która prowadzi księgowość kilkudziesięciu firmom, to się śmiała długą chwilę.
Wobec zagrożenia zalewem taniego ziarna ze wschodu, też zastanawiam się nad maksymalnym wykorzystaniem ekoschematów w połączeniu z jakąś ekologią. Np jakby się udało połączyć uproszczone(4pkt) + miododajne(5pkt) + poplony(5pkt) + ekologia + obszarówka + ONW to grubo ponad 4000 pln z ha by wyszło. Maszyny do takiej zabawy już skompletowałem i co raz poważniej nad tym się zastanawiam.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

nie licz na cuda, większość schematów wyklucza się, dotyczy to szczególnie tych wysoko punktowanych.

26

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Strączki mam zasiane bezorkowo i system od razu usunął możliwość wnioskowania przy tych polach na uproszczone systemy uprawy. Chociaż moim zdaniem się to nie wyklucza.

Sąsiadowi usunał też możliwość wnioskowania o zróżnicowaną strukturę upraw mimo że licząc na papierze dla całego gospodarstwa wychodzi. Ale jeśli odjąć TUZ to ma nadmiar zbóż i kukurydzy.

Na szkoleniu przed złożeniem wniosku mówili że nie będzie możliwości połączenia obornika i bezorki. Jak było ostatecznie i czy się udało połączyć nie wiem.


Nie dziwię się że tak mało ekoschematow ludzie poskładali. Pieniądz aż tak duży nie jest a wymogi i nic nie jest pewne bo ustawy wchodzą chwilę przed.



Ja już miałem kontrol z ekoschematu "wypas"
Przyjechali krowy policzyliśmy z listy obecności odchaczyli i pojechali.

27

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

MAREKPE napisał/a:

Wobec zagrożenia zalewem taniego ziarna ze wschodu, też zastanawiam się nad maksymalnym wykorzystaniem ekoschematów w połączeniu z jakąś ekologią. Np jakby się udało połączyć uproszczone(4pkt) + miododajne(5pkt) + poplony(5pkt) + ekologia + obszarówka + ONW to grubo ponad 4000 pln z ha by wyszło. Maszyny do takiej zabawy już skompletowałem i co raz poważniej nad tym się zastanawiam.

Zamiast poplonów których nie można łączyć z USU trzeba by wstawić zróżnicowaną strukturę upraw za 3 pkt
Farmerzy z krajów zachodniej europy już dzierżawią połowę pól na Ukrainie i nie pozwolą na blokadę w nieskończoność. Sami w Polsce tego ziarna co jest nie zjemy, a drobiarze już mają ciepło w gaciach jak Ukraina zaleje europejski rynek kurczakami i innym drobiem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Gdyby miał jaja to poszedłbym w ekologię, ale boje się tego tak bardzo jak chcę spróbować

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Osobiście nic w tym roku nie kombinowałem. Wymieszanie słomy na większości działek, co i tak robiłem i poplon ozimy tam gdzie będzie kukurydza w przyszłym roku. Daje to mi dopłaty w tegorocznej wielkości, za rok zobaczymy ?

30

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Wracając do tematu. Od wczoraj jesteśmy pod....ni do WTO o utrudnianie eksportu żywności poza granice Ukrainy.
Powinno być "piętno niech się piętnem odciska .....". Podobała mi się gościa wypowiedź z RMF FM dzisiaj. Przed wojną Ukraińcy wstrzymali transport towarów z Chin do Polski, tłumacząc koniecznością remontu infrastruktury kolejowej w Ukrainie.
Może by teraz zapowiedzieć remont lotniska w Rzeszowie i kilku przejść granicznych w okolicy ? Interes dla nas na dziś marny, straty gdyby tak się stało - niewielkie. Może by chachłów nauczyło to respektu.

31

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Zaczyna coraz mocniej zastanawiać się nad jakimś dodatkowycm dochodem. Siedzę w traktorze i myślę. Ogólnie jest słabo nie wiem na jak długo. Gorczyca w zeszłym roku jak leci u handlarzy 5zł. W tym roku jak czysta 2 jak nieco zanieczyszczona 1.5zł. Przecież to nawet kosztów nie wróci. Pszenica u nas 700zł brutto. Kukurydza 400zł .

32

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

No pomarzyć dobra rzecz kolego Sławku  ale niestety nierealna

33

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

W końcu maski opadły...Ukraina nigdy nie była lojalna do Polski.....Raz ich Piłsudski oszukał...po za tym w historii wrogami bardziej niż przyjacielem nam byli...nic się nie zmieniło...Rosja powoli powoli skutecznie odbierze chęć pomocy Ukrainie ....mają czas .ciekawe kiedy u nas rządzący zrozumieją ze starczy tego wariactwa angazowania się w konflikt braci Słowian.....pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

34

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Ukraina to wynalazek niemiecki, utworzony na terenie dawnego zaboru austriackiego. Nigdy nie mieliśmy wspólnych interesów z Ukrainą i nigdy mieć nie będziemy. Ukraińcy są teraz wykorzystywani przez SZAP do takiego samego celu jak Polacy pod zaborem rosyjskim w 1830 roku przez Wielką Brytanie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

35

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Co to jest SZAP ?

36

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

37

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Dzięki.

38

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Pszenica u mnie już 570 netto

Rolnik z powołania:-)

39 Ostatnio edytowany przez Massey (2024-03-14 09:48:01)

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

Tragedia... W żniwa będzie po 400? Ceny sprzed 15 lat

40

Odp: Żywność z Ukrainy, czyli - czy jesteśmy w czarnej dupie ?

chyba 20

mdw