Temat: Stuka przy gaszeniu

Witam
Mam problem w fortschritt 323, stuka przy gaszeniu I na wolnych obrotach w okolicy  sprzegla. Rozebrałem sprzęgło i jak dalej się dobrać do walka jazdy, bo na nim stuka?

2

Odp: Stuka przy gaszeniu

Typowa choroba 323. Nic się nie przejmuj, pracuj dalej.

3

Odp: Stuka przy gaszeniu

Chcąc to zrobić to trzeba do skrzyni się dobrać?

4

Odp: Stuka przy gaszeniu

Nie trzeba. Klepie na łączniku między sprzęgłem a silnikiem, na wielowypuście czy jak to się fachowo nazywa. Łączenie zabieraka gumowego łącznika z wałem wychodzącym ze sprzęgła. Nie słyszałem o przypadku żeby tu się frezy zmieliły. Klepać klepie ale chodzi.

5

Odp: Stuka przy gaszeniu

Jest delikatny luz na tym cieńszym walku co wychodzi ze skrzyni.
Jutro jeszcze zobaczę jak to sprzęgło gumowe pasuje na ten wałek od sprzegla.

6

Odp: Stuka przy gaszeniu

Jest luz na walku pierwszego stopnia

7

Odp: Stuka przy gaszeniu

Pomoże ktoś jak się dobrać do tego walka pierwszego stopnia.

8

Odp: Stuka przy gaszeniu

Rozbieranie skrzyni cie czeka tak czy inaczej
Najlepiej zwalić kabine z ciagnika i masz ekstra dojscie musisz wyjąć korpus sprzegła i zostaje wałek 1 stopnia wsadzony w skrzynie tam jak dobrze pamietam jest seger trzymający łożysko
No i jest taki temat że jezeli wałek ma tam niewielki luz to nic bo tam jest tylko jedno łożysko drugie jest w koszu sprzęgłowym tam ono sie lubi wysypac i wtedy tłucze wałek

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: Stuka przy gaszeniu

Panowie. Jak już koniecznie trzeba wyjąć skrzynię, to proponuję. Wyjąć silnik bo i tak trzeba go odsunąć. Jak będzie odczepiony i odsunięty, wyjąć z ram. Zdemontować wszystko do skrzyni biegów. Rozłączyć skrzynię od mostu, pod skrzynię ustawić podstawki. Przetoczyć traktor do tyłu tak, żeby skrzynia znalazła się w miejscu gdzie był silnik i w ten sam sposób ją wyjąć z ram. Bez zdejmowania kabiny, chyba że ktoś lubi.

10

Odp: Stuka przy gaszeniu

Też tak robiłem....

11

Odp: Stuka przy gaszeniu

Moim zdaniem jak nie wyciągniesz silnika to nie ma gdzie odjechać ze sprzęgłem, nie widze sensu ściągać kabinę. Jedynie podłogę trzeba rozebrać w drobny mak.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38