1

Temat: Aplikacje rolnicze

Chłopaki potrzebuję aplikacji która za pomocą GPS orientacyjnie pokazuje gdzie jestem, ale żeby na mapie były granice działki.
Chodzi o to że w lesie mam kilka działek graniczniki wznowione, ale boję się że mogę tam nie trafić ????

Rolnik z powołania:-)

2

Odp: Aplikacje rolnicze

Jak szukałem działek w lesie po prostu spisałem z geoportalu współrzędne geograficzne i wklepalem to w nawigację Google. Pierwszy słupek naprowadziło mnie z dokładnością do 1,5-2 m. Chodzę i znaleźć nie mogę kopnąłem przerdzewiałe wiadro słupek był pod spodem. Pozostałe było łatwiej bo od razu szukałem pod czajnikiem, miską i workami od saletry.
Jak to jest las to też możesz aplikacją "Bank danych o lasach ". Sprawdź jaki masz oddział włącz lokalizację i jak harcerz z kompasem zasuwaj.

3

Odp: Aplikacje rolnicze

Aplikacja Geoportal na telefon pokazuje gdzie jesteś i granica działek. nie jeden ugór tak odnalazłem (granice znaczy)

4

Odp: Aplikacje rolnicze

Rur3k napisał/a:

Jak szukałem działek w lesie po prostu spisałem z geoportalu współrzędne geograficzne i wklepalem to w nawigację Google. Pierwszy słupek naprowadziło mnie z dokładnością do 1,5-2 m. Chodzę i znaleźć nie mogę kopnąłem przerdzewiałe wiadro słupek był pod spodem. Pozostałe było łatwiej bo od razu szukałem pod czajnikiem, miską i workami od saletry.
Jak to jest las to też możesz aplikacją "Bank danych o lasach ". Sprawdź jaki masz oddział włącz lokalizację i jak harcerz z kompasem zasuwaj.

Na geoportalu można znaleść współrzędne słupków granicznych?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

5

Odp: Aplikacje rolnicze

mw_marcin napisał/a:

Aplikacja Geoportal na telefon pokazuje gdzie jesteś i granica działek. nie jeden ugór tak odnalazłem (granice znaczy)

Będę próbował. Dzięki

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Aplikacje rolnicze

andre902 napisał/a:
Rur3k napisał/a:

Jak szukałem działek w lesie po prostu spisałem z geoportalu współrzędne geograficzne i wklepalem to w nawigację Google. Pierwszy słupek naprowadziło mnie z dokładnością do 1,5-2 m. Chodzę i znaleźć nie mogę kopnąłem przerdzewiałe wiadro słupek był pod spodem. Pozostałe było łatwiej bo od razu szukałem pod czajnikiem, miską i workami od saletry.
Jak to jest las to też możesz aplikacją "Bank danych o lasach ". Sprawdź jaki masz oddział włącz lokalizację i jak harcerz z kompasem zasuwaj.

Na geoportalu można znaleść współrzędne słupków granicznych?

https://images90.fotosik.pl/695/d1c4af31d09e6149med.jpg


1) Wchodzisz w zakładkę pomiar
2) Z bocznego menu wybierasz "punkt"
3) klikasz w to miejsce gdzie się spodziewasz słupka a więc wszystkie narożniki i załamania linii bo słupków jako takich to nie oznaczają. I odczytujesz współrzędne w dole ekranu

7

Odp: Aplikacje rolnicze

Działo się około 25 lat temu. Szwagier zabrał małego do lasu, mały pyta "tata nasras", szwagier "co mówisz", mały znowu "tata nasras" i tak kilka razy. W końcu mały zdesperowany pyta "czyje te drzewa"

8

Odp: Aplikacje rolnicze

Aplikacja InfoDziałka . Jak opłacisz abonament to z dokładnością do 1.5m doprowadzi cię do graniczniaka . Rok temu była całkowicie darmowa teraz niestety .  Lokalizacja powierzchnia itp   Szybka i pomocna . A najważniejsze że działa poprawnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Aplikacje rolnicze

Geoportal próbowałem. Koło domu działa ok ale w lesie gubi się o 300m dobrze że mam orientację to trafiłem do graniczników

Rolnik z powołania:-)