Temat: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Orkiestra dziś gra, a my co ? Ano nic.
Między innymi to miałem na myśli mówiąc o ewolucji poglądów.
Można spróbować rozłożyć temat na fragmenty, zrobię początek.
To co, zdrowie dzieci już jest mniej ważne ? Szpitale mają już tyle sprzętu że im przez okna wypada ? Wszyscy jesteśmy piękni, młodzi, zdrowi i bogaci ? Co się takiego ważnego wydarzyło, że nie gramy ?
Zadaję pytania na razie. Do przemyślenia.
Uczciwie było by odpowiedzieć chociaż na jedno z nich. Nie raz słyszę tekst - polityka mnie nie interesuje. W sumie mnie też, tyle że pośrednio dotyka nas wszystkich. Polityka się wkradła w dobroczynność. Już nie działa pozytywnie na widza postać w czerwonych spodenkach, żółtym kubraczku i okularach w czerwonych oprawkach. Jakie dzieci ku..a ? Biznes i polityka.
Będę tłumaczył po włosku, ręcznie. Jadąc od strony Sochaczewa w kierunku Warszawy, starą dwójką. Za ostatnim rondem pierwsze skrzyżowanie ze światłami w lewo, na Żelazową Wolę. Kilka kilometrów, już w Żelazowej na literze T w prawo. Na Kampinos, Leszno. Za dworkiem Chopina dosłownie 1,5 km po prawej jest posiadłość JO. Nie wymagam by żył z rodziną w ziemiance. Tam widać " piniundz". Ogrodzone około dwa hektary. Ogrodzenie podmurówka kamień łupany, słupki też, przęsła żelazo kute. W głębi pałac. W okół stróżówki, cieciówki, być może oranżerie. Za jakiś czas może i czworaki, ale to bardziej za tym wypasionym płotem. Za ogrodzeniem już rosną gęsto posadzone tuje, na razie małe. 3 - 5 lat i gawiedź nie zajrzy.
Jak patrzę na jego posiadłość (ojca miał milicjanta), to mnie dupa boli. Zostałem wydymany, dobrze że tylko na pieniądze. Wielokrotnie więcej przepiłem, ale mi chodzi ku..a o zasady.
W kwestii dymania nam pogląd, że wolę dymać niż być dymany.
To na koniec. Daliśmy się zrobić w człona ?

2

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

A ja tam swoje dorzucę, siostra ma puszkę i jedziemy wieczorem do Lublina zdać ją. NIe będę się zagłębiał w szczegóły, ale chciałbym żeby wszystko było tak przejrzyste jak Orkiestra.

3

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Szczerze miałem i mam bardzo ograniczone zaufanie do J.O. nie brało mnie jego wyręczanie państwa z konstytucyjnego obowiązku....uważam że jeśli ludzie mu ufają i zamykają oczy na jego jawne wałki to ok...resztę już Sławek 42 napisał nic dodać nie trzeba.pozd.

Leszek   dla kolegów'

4

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Gloryfikuje się osoby których nie powinno. Jeśli nawet kręci lody na boku ale w dużej mierze robi dobrze i duży procent idzie na dobre cele, to i tak robi więcej niż inni.

5

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Panowie, wolę dać datek na Orkiestrę niż na Caritas. Może inaczej. Gdybym miał przed sobą dwoje ludzi z puszkami WOŚP i Caritasu, włożył bym pieniądze do obu.
Trzeba pomagać. Jak z okruchów tej pomocy JO żyje po pańsku - cóż, na inną robotę czasu nie ma. O K.
Mnie chodzi o nazywanie rzeczy po imieniu. Priorytety. Oficjalnie przedstawia się sprawę tak -  dobro chorych (dzieci, dorosłych) na pierwszym miejscu. Dochodzę do wniosku że biznes (piniundze) zajmują pierwsze miejsce a reszta dopiero po.

6

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Zawsze tak było prędzej czy później.

7

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Ponawiam pytanie, dlaczego nie gramy ?

8

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Okręt tonie a orkiestra gra, jakby inaczej. Wrzuciłem dziś dwa raz raz pod bramą kościoła, drugi na stacji paliw gdzie dobre miejsce sobie znalazła córeczka sprzedawczyni. Jak było nie rzucić ? w obu przypadkach dziewczynki kwestujące góra 10 lat. Problem finansowania służby zdrowia łatwo rozwiązać przesuwając pieniądze tam gdzie potrzebne, pomniejszając pensje lekarzy. Jestem w temacie. Wystarczy 250 lekarzom zmniejszyć zarobki o 1 mln rocznie i mamy kwotę którą zbiera orkiestra.

9

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Orkiestra powinna grać do końca, pytanie czyjego ?
Grzegorz89 poruszył drażliwy temat. Gloryfikacja osoby, autorytety.
Czy my mamy dziś Autorytety do naśladowania, wzorce? Szpaka, Biedronia, inne pitki celebrytki ?
To jest obraz ojca i głowy rodziny. Śmiszek ? Jakaś nie ***..a komunistka od edukacji, minister, co szaleństwo ma w oczach. To są autorytety !?
Jest deficyt autorytetów, poważny.

10

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Graliśmy 10 lat jako forum.  Na początku była zgoda i jaka taka symbiozja, ludzi było sporo i sporo uzbierane. Później na skutek dyskusji w tematach kościół i polityka doszło do kłótni, kilku użytkowników z tego powodu odeszło, kilku odeszło z braku czasu, pozbycia się forszajów lub jeszcze innych. Później kilku nas niedobitków jeszcze grało, ostatni post w temacie wośp to ten, że nie było czym licytować. Cóż czas idzie do przodu, sam też się dorobiłem ciągnika z trochę wyższej półki niż forszaj ale będę tu zaglądał dopóki będziemy. Kurde czasem tęsknię za tym forum z początku sprzed kilkunastu lat gdy zaglądałem tu jeszcze jako gość. Wracając do tematu, jakby akcja kiedyś odżyła to napewno bym wpłacił, może i Owsiak jest uj, może i se postawił pałac z tych zbiórek ale orkiestra tego sprzętu jednak też nakupiła który pomógł/ pomaga. Do puszki dziś wrzuciłem

11

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

No dokładnie jak Massej mam podejście. Bym dał, jakbym puszkę przed sobą miał.
Nasze Forum jest ewenementem wśród for dyskusyjnych. Tyle lat trwa i końca nie widać.

12

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Tak trochę czuję się wywołany do tablicy. Kiedyś dawno temu, kiedy w mojej szkole średniej, pełnej wszelkiej dewiacji tamtych czasów, dzieliliśmy się głównie na Punków, Skinów i Depecheowców. Punkowcy byli kolorowi, a reszta była czarna. No i my kolorowi, jako zdeklarowani anarchiści, z Jurkiem Owsiakiem na czele, uczestniczyliśmy w świeżej inicjatywie wspierania niedoinwestowanej służby zdrowia. Zbierało się grosz do grosza do czarnego worka na śmieci. Tak powstawała WOŚP. Potem przez kolejne lata organizowaliśmy w ramach WOŚP różne inicjatywy, co roku bardziej zorganizowane i rygorystycznie pokazujące totalny brak zaufania do drugiego człowieka. Pewnego dnia okazało się, że polityka wzięła w swoje szpony Jurka, a nieświadome i pełne dobrej wiary dzieci dalej odwalają kawał dobrej, nikomu już niepotrzebnej roboty. My stara wiara zostaliśmy zwyczajnie zdradzeni, a organizatorzy z byłym ziomalem Jurkiem pozakładali jakieś Złote Melony dzięki którym czerpią z naszych dawnych ideałów prawdziwe miliony na swoich indywidualnych kontach. Czasy się zmieniły. Służba zdrowia w moim powiatowym szpitalu zarabia, moim zdaniem, ciężki szmal, bo moja dobra koleżanka w moim wieku co miesiąc ma 7500 do łapy razy 13 w roku, a szwagierka sąsiada w wieku 60+ ma 11600 miesięcznie. W tej sytuacji uważam, że NFZ wystarczająco zapewnia finansowanie w ochronie zdrowia, a to co kiedyś było zrywem narodowym w celu wsparcia najmłodszych pacjentów aby objąć ich należytą opieką medyczną, stało się dzisiaj elementem propagandy i walki politycznej. Osobiście mi się to nie podoba i zwyczajnie po swojemu się tym brzydzę, Jurek zdradził ideały i tacy jak ja nigdy już mu nie uwierzą. Powinien zdjąć glany, kolorowe łachy, założyć soczewki, ubrać garnitur, a do łapy wziąć walizkę. Bo cyt. za H. Kwinto " Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." Czego sobie i kolegom życzę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Amen.

14

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

A ja trochę dzisiaj wczorajszy po zabawie karnawałowej organizowanej przez radę rodziców naszej szkoły. Fajnie że jeszcze są ludzie którym chce się coś zrobić i to za Free. Ubiegłoroczna suma pobita więc dzieciaki mogą znowu korzystać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

15 Ostatnio edytowany przez androl (2024-01-28 20:28:52)

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Marek, takie stawki to za goły etat, bez dyżurów na oddziale i w przychodni. Siostra niechcący wygadała się jaki mój chrześniak rocznik 87 ma co miesiąc przelew. Powiem tak, to jest czysta patologia.

16

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Siostra specjalnie z puszką z Lublina przyjechała i po zdaniu okazało się, ponad 900zł zebrała 50km od Lublina. Liczyłem na więcej, dobre i tyle. Ja nie przejmowałbym się jurkiem bo świętszych udają, a grabie mają dużo większe.

17

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

https://www.youtube.com/watch?v=PZ83QIW_vSY

18

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Przekaz zawarty w słowach piosenki ?

19

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Tak, druga zwrotka, trzecia i czwarta linijka. Tekst dobrze obrazuje dzisiejszą WOŚP (szefa).

20

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Tak też się domyśliłem.