Temat: Zegar od ciśnienia

Mam pytanie w związku z  zegarem w 323A ... chodzi o to że on ma dwie wskazówki.. zajrzałem pod spód i rzeczywiście dochodzą dwa przewody.... jedna wskazówka cały czas stoi na ok 1,8 Bar ... druga na 0 ..... od czego jest ta druga... i wogóle która jest ktora??:/

2

Odp: Zegar od ciśnienia

ja mam 303 ale podejrzewam ze jest to taki sam zegar jedna skazówka pokazuje cićnienie w układzie pneumatyki  a druga przy wyjściu na przyczepy

3

Odp: Zegar od ciśnienia

Tak, druga wskazuje ciśnienie w układzie hamulcowym przyczep, po wciśnięciu pedału hamulca. Natomiast co do tego wskazania zegara na 1,8, to jeśli nie ma cisnienia, to powinna wskazywać "0", dopiero po kilku chwilach pracy silnika rośnie cisnienie, którego optymalna wartość powinna wynosić ok 6 atm (4-8 atm to norma), natomiast druga wskazówka powinna być cały czas na "0" tylko w momencie wciśnięcia hamulca powinna się zblizyć do tej pierwszej.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

4

Odp: Zegar od ciśnienia

Dołączę się do tematu, w swoim 303 D przedwczoraj wskazówka od ciśnienia w układzie przekroczyła znacząco zielone pole, widocznie zawór się zawiesił chwilowo i nie spuścił powietrza i od tego czasu dłużej pompuje powietrze w układzie, do zielonego pola zajmuje to 10 minut a przed tą sytuacją czas pompowania był o połowę krótszy... Zdarzyło się to już komuś?

5

Odp: Zegar od ciśnienia

Wyczyść zawór bo teraz pewnie puszcza cały czas co zresztą łatwo sprawdzić.
A jak nie to, to masz dziurę.

6

Odp: Zegar od ciśnienia

Sprawdziłem najprostszym sposobem czyli woda z płynem i zawór nie puszcza teraz podczas pompowania, dziur też 100% nie ma na wężach. Mogło się coś stać z sprężarką?

7

Odp: Zegar od ciśnienia

Pewnie że mogło. Możesz ją przejrzeć nie zaszkodzi. Sąsiad też tak kiedyś szukał chybaz 2 dni się pier**l w wymiany zaworków w sprężarce, w wymiany sprężarek i dupa..... Mam pole koło jego domu i coś tam robiłem patrzę a ten biegnie w moją stronę w wężem ( dziurawym) i podskakuje z radości znalazł! A niby sprawdził i to dokładnie.
Ja miałem identycznie w 323 pod podłogą przechodzi wąż a lewa na prawo miał dziurę 1 cm niby powinno się taką łatwo namierzyć . Łatwo to się namierza małe dziury one wydają dźwieki dmuchają bańki .....

8

Odp: Zegar od ciśnienia

W zeszłym roku zmieniałem wszystkie węże na nowe, bo każdy był już zmęczony życiem... Pierwszy z zbiornika do hamulca, drugi z zbiornika do sprzęgła i trzeci z siłownika do pedału sprzęgła.... Chwila nie uwagi i znowu problem... Nic, pozostaje szukać dalej

9

Odp: Zegar od ciśnienia

Nowe nie znaczy lepsze...

10

Odp: Zegar od ciśnienia

Panowie od czego dopasuje zegar od ciśnienia powietrza ? Chodzi o 323 , bo stary juz zmęczony za mocno życiem  ...

11

Odp: Zegar od ciśnienia

w sklepie typu TECH - ROL czy AGROMA dostaniesz uniwersalne na 24v do powietrza zależy jaka skala cie interesuje czy cyferki czy kreski zielone i czerwone bo róznie dobrze zegar od ciśnienia oleju bedzie taki sam

Nie ma to jak FORTSCHRITT

12

Odp: Zegar od ciśnienia

24v ?A to ciśnieniomierz elektryczny ?

13

Odp: Zegar od ciśnienia

Nie no elektryki tam nie ma; ) oprócz podświetlenia,  zapomniałem o agromie musze tam podjechać .  Czy dobrze myślę że taki od Jelcza tez by podszedł?

14

Odp: Zegar od ciśnienia

a nie lepiej oryginalny http://allegro.pl/manometr-powietrza-if … 57854.html

15

Odp: Zegar od ciśnienia

jano323 dzięki!

16

Odp: Zegar od ciśnienia

sorki faktycznie w zt 323 jest powietrze na przewód to w zetorze mam elektryczny stad mi sie pokręciło ale tu i tu zawsze mozna zrobić wzmianke ale jednak polecam ten manometr z przewodem lepiej pokazuje

Nie ma to jak FORTSCHRITT

17

Odp: Zegar od ciśnienia

troche odświeze temat z samego poczatku.
tez mam wlasnie 2 wskazniki na tym manometrze jeden jak nabije powietrze to jest w granicach 6 atmosfer a drugi normalnie ma jakies 3 a przy hamowaniu dochodzi do 10 tpo tak ma byc ? pierwsze pytanie a drugie to takie czy idzie gdzies troche zwiekszyc te cisnienie z 6 na np 7 atmosfer ?

18

Odp: Zegar od ciśnienia

pierwsza wskazówka to stale ciśnienie możesz zwiększyć do 7
druga ma być na 0 ale jak hamujesz to ma dojść do 7 , albo masz walnięty wskażnik o 3 at. albo coś z zaworem powietrza, skutkiem zasyfienia jest powolne odhamowanie przyczepy

19

Odp: Zegar od ciśnienia

Dzięki kolego za odp smile
Tylko ten drugi to mi normalnie skacze do 10 przy hamowaniu samym ciągnikiem bez przyczepy.. to też tak ma być ?
A dugie to tez myślałem o tym żeby było 7 at normalnie tylko jak to ustawić z tych 6 żeby było wiecej ?

20

Odp: Zegar od ciśnienia

Koledzy... podpowie mi ktoś gdzie sie zmienia te cisnienie w pneumatyce ??