Temat: Do czego służy ten regulator?

Na błotniku mam taką kostkę z pokrętłem. Przy kręceniu nim nie widzę żadnej różnicy ani w pracy podnośnika, ani przy np: kiprowaniu. Co to za wynalazek?

http://images26.fotosik.pl/140/ebb01a1d757162f7.jpg

http://images32.fotosik.pl/106/c47137b2bcc4b9c9m.jpg

2

Odp: Do czego służy ten regulator?

Poszukaj, Tata dokładnie to wytłumaczył.

3

Odp: Do czego służy ten regulator?

Z którego roku masz forszaja??? u mnie tego nie ma

4

Odp: Do czego służy ten regulator?

Widać że ktoś to dorobił na własną rękę... sprawdź gdzie wchodzą przewody

5

Odp: Do czego służy ten regulator?

Tego nikt nie dorabiał w latach 89-91 montowali ten regulator przeplywu oleju (tak mi tlumaczył sprzedajacy ) widocznie u ciebie Piotrze P jest on uszkodzony . Służył do plynnego sterowania przepływu oleju na hydraulikę zewnętrzną .

6 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-01-18 21:22:39)

Odp: Do czego służy ten regulator?

No ale przecież regulacja całego przepływu jest na rozdzielaczu( to zielone pokrętło na zdjęciu wyżej) więc po co firma miałaby seryjnie jeszcze jedno robić tym bardziej tak obciachowo wyglądającą?? :hmmm:

7

Odp: Do czego służy ten regulator?

np. do płynnego sterowania silnikami olejowymi bądż obsługi maszyn które wymagają delikatnej regulacji przepływem oleju było już o tym pisane na forum

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

8

Odp: Do czego służy ten regulator?

maxi900 napisał/a:

No ale przecież regulacja całego przepływu jest na rozdzielaczu( to zielone pokrętło na zdjęciu wyżej) więc po co firma miałaby seryjnie jeszcze jedno robić tym bardziej tak obciachowo wyglądającą?? :hmmm:

No ... obciachowo to te nasze forszaje cale wygladają (stylisci forszaja to jeszcze Adolfowi armaty pewnie projektowali smile )

9

Odp: Do czego służy ten regulator?

Przednia maska nie jest taka straszna wink... a co do kabiny.... to jak ktoś narzeka... to niech się przejedzie MTZem z tą starą kabiną big_smile Samo wsiadanie i wysiadanie to jak przełażenie przez zasieki :box: Raz jak ojciec wysiadał i zaczepił gumakiem za pedał sprzęgła to zawisł i musiał rękoma się o schodki do kabiny podciągać hmm

A co do forszaja to jak pierwszy raz do niego wsiadłem to myślałem że on na 8 osób zarejestrowany lol

10

Odp: Do czego służy ten regulator?

piękne są była jakaś tam teori o męskości i wielkości samochodu czytaj ciągnika wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

11

Odp: Do czego służy ten regulator?

moze 323 za gimbusa robił

12

Odp: Do czego służy ten regulator?

ja mam forszaja 1986 i tez mam taki pokrentło do regulacji przeplywu oleju ja tego nie używam bo nie mam do czego ale znajomy ma rozrzutnik TANDEMA i są tam wałki napędzane na chydro-motor i podobno super to dzała

13

Odp: Do czego służy ten regulator?

Jest to regulator  prędkosci silników hydrokinetycznych będących na wyposażeniu maszyn podczepianych do ciągnika.Miałem okazję pracować rozsiewaczem Amazone,który miał regulacje prędkości silnka -podajnika taśmy z nawozem i muszę stwierdzić że jest to nie zastąpione podczas pracy z takim sprzętem.Swietna rzecz i była to opcja przy zakupie nowego sprzętu.

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703

14

Odp: Do czego służy ten regulator?

czyli taki prawie full wypas brakuje klimy wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

15

Odp: Do czego służy ten regulator?

Z wiadomych powodów posty o klimie zostały usuniete

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Do czego służy ten regulator?

Panowie mam ten regulator ale był zdemontowany. Czy ktoś poradzi jak go zamontować?
Są 3 wyjścia (dwie rurki z wstawionym zaworem łączącym je)

17

Odp: Do czego służy ten regulator?

Jest gdzieś schemat całej hydrauliki wstawiony przez PiotraK

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia