141

Odp: Sieczkarnia

Dziś kończyłem pszenicę z szarpaczem dostawałem już K...  co chwile się zapychał cały zmieniłem ustawienie noży nic nie dało w końcu wywaliłem blachę tą za wytrząsaczami było już ;epiej ale jeszcze potrafił się zapchać już sam nie wiem co go bolało czy to zę było troche zielska. W zeszłym roku szarpał Ok jesynie raz czy dwa zatkal się na słomie jęczmiennej.

Ma koś pomysł o co chodzi z nim.

142

Odp: Sieczkarnia

Bo jak mokre czy zielone to robi się wałek na wytrząsaczach i nie chce później wpaść w sieczkarnie. Przed deszczem kosiłem obok tucano to jęczmień odmoczony szedł a tamten w rzepaku od razu się zapchnął. W bizonie miałem to samo, aby troszkę odwilgło tył zapychał się.

143

Odp: Sieczkarnia

Mam pytanie. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak zamontowane jest oryginalne sprzęgło sieczkarni 
w 512. Ja mam zamontowane sprzęgło kłowe (zabierak wykonany z wałeczków) na skrzynce akumulatorów. Do tej pory jak cię mogę chodziło, ale dzisiaj zaczęło odpadać, na całe szczęście najpierw urwała się osłona akumulatorów od jednego zawiasa i się zorientowałem.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

144

Odp: Sieczkarnia

Muszę wymienić łożyska w swojej sieczkarni i nie wiem czy kupić zwykłe (takie były)czy kupić ze zwiększonym luzem. Różnica w cenie ogromna.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

145

Odp: Sieczkarnia

jeśli wymiana jest prosta to daj zwykłe . A ile chodziły te założone?

146

Odp: Sieczkarnia

Nie wiem kombajn mam od 8 lat .

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

147

Odp: Sieczkarnia

to się nie przejmuj i zakładaj takie same jakie były

148

Odp: Sieczkarnia

Kłaniam się,
Czy szanowny Pietia doszedł już jakie były przyczyny zapychania się?

1. W E 517 z Claasowską  sieczkarnią (szarpaczem) mam podobny problem - słoma zawiesza się nad sieczkarnią, a potem reszta kombajnu, nieraz aż do bębna młócącego. Dzieje się to szczególnie przy niskim cięciu rzepaku (długa słoma trafia na omłot) i gdy jest on wilgotny; rzadko kiedy, jak w ogóle w pszenicy. Problem ten znika gdy jedzie się wolno (młocarnia dałaby radę przerabiać materiał znacznie szybciej).

2. W pszenicy, sieczkarnia ta ma inny problem. Gdy obciąży się kombajn na 10 t ziarna/h , to pas napędowy sieczkarni przy silniku  nie daje rady i wiotczeje, po czym spada z koła pasowego. Szczególnie lubi spaść na stronę pasa głównego odbioru mocy z silnika. Można spalić kombajn.

Z tego co wiem, sieczkarnia na rurce i rolkach ma większy wlot od góry, a oś jej wirnika położona jest niżej niż w sieczkarni od Claasa. W związku z tym materiał powinien mniej się zawieszać nad tą sieczkarnią, niż Claasowską. Ponadto sieczkarnia ta ma napęd pasem potrójnym - może nie grzeje się on tak bardzo, jak pojedynczy w szarpaczu Claasa.

Wiem, że układy napędowe sieczkarni wyprodukowane przez Fortschritta są przystosowane do pracy na 2 prędkościach obrotowych - zmienianych przez zamianę kół. Oprócz tego inne są średnice kół pasowych na silniku w E 517 i 516 B  niż w E 516, z powodu różnych prędkości obrotowych silnika. Daje to 4 warianty prędkości w zależności od tego które koła, jak i na jakim kombajnie są założone.
Dwie skrajne możliwości to:
1. Przekładnia od 517  ustawiona na szybkim biegu  zamontowania do 516 - będzie kręciło wałem prawdopodobnie jakieś 2500 obr./min
2. Przekładnia od 516 ustawiona na wolnym biegu, zamontowana do 517 lub 516 B - prędkość obrotowa wału szarpacza wyniesie prawdopodobnie około 1800 obr./min.

Prawidłowo prędkość powinna wynosić 2300 lub 2000 obr./min.

Co do szerokości rozrzucania, warto zaznaczyć, że kombajny o których mowa mają wlot do gardzieli umieszczony na hederze niesymetrycznie - jak się jeździ raz przy razie to w co drugim przejeździe potrafi rzucać słomę na łan.

A czy sieczkarnia na rolkach jest czeska?

Pozdrawiam.

149

Odp: Sieczkarnia

Miałem claasoską sieczkarnia w 516b i nie miałem z nią problemów. Jeśli kombajn Ci się zapycha w rzepaku to zobacz czy pasek od wytrząsaczy Ci się nie slizga, ja miałem lekko skrzywioną końcówkę wału napedzającego wytrząsacze i w kukurydzy potrafiło zwalniać obroty przez poślizg pasa i kombajn pełen... co do samej sieczkarnia to uważam że dużo lepsza od biso bo fajnie i wygodnie załączona mechanicznie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

150

Odp: Sieczkarnia

Pasek na klawiszach OK. Jeździłem z kamerą zamocowaną nad wytrząsaczami, nad sieczkarnią wewnątrz kombajnu. Materiał przesuwał się po wytrząsaczach, ale po spadnięciu z nich, stawał nad sieczkarnią.

Dodam, że jak jest dużo zielonej masy, to sieczkarnia Claasa często się zapycha na wylocie - aby temu zapobiec, można wyciąć dolną blachę gardzieli wylotowej  (kierownicy) i usunąć blachę na zawiasie,łączącą obudowę sieczkarni z kierownicą.
Spróbuję na innej sieczkarni.

151

Odp: Sieczkarnia

pieter1982 napisał/a:

ja mam od bizona produkcji żukowo

Mam taką do sprzedania jakby ktoś coś, 2 zł/kg

152

Odp: Sieczkarnia

Czy szanowny Pietia doszedł już jakie były przyczyny zapychania się?

Nic z tym nie robiłem w tej chwili rzadko używam szarpacza

153

Odp: Sieczkarnia

Witam Panowie.
Potrzebuje silniczek to załączania sieczkarni biso w fortschritt e 524 MDW. Rok temu kupiłem kombajn lecz silniczka nie było i musiałem ręcznie zakładać pasek aby załączyś sieczkarnie i troche za dużo czasu zajmował. Jeśli by ktoś takowy miał lub miał namiary żeby taki dostać to dajcie znać.
Pozdrawiam

154

Odp: Sieczkarnia

O jaki silniczek chodzi tam jest elektromagnetyczne sprzeglo... masz je czy jest wykrecone?

155

Odp: Sieczkarnia

No właśnie ten o  elektromagnes mi chodzi. Sorki , pomyliło mi się.

156

Odp: Sieczkarnia

Prawdopodobnie Wągrowiec robi elektromagnesy na wzór Biso do swoich sieczkarni, musiałbyś tam zadzwonić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

157

Odp: Sieczkarnia

Ale jakaś firma? Jak się nazywa ?

158

Odp: Sieczkarnia

majsterwichajster napisał/a:

Pasek na klawiszach OK. Jeździłem z kamerą zamocowaną nad wytrząsaczami, nad sieczkarnią wewnątrz kombajnu. Materiał przesuwał się po wytrząsaczach, ale po spadnięciu z nich, stawał nad sieczkarnią.

Dodam, że jak jest dużo zielonej masy, to sieczkarnia Claasa często się zapycha na wylocie - aby temu zapobiec, można wyciąć dolną blachę gardzieli wylotowej  (kierownicy) i usunąć blachę na zawiasie,łączącą obudowę sieczkarni z kierownicą.
Spróbuję na innej sieczkarni.

Raczej noże na sieczkarni do wymiany. Też tak miałem jak były końce zaokrąglone i po prostu nie pobierało masy tylko podrzucało. Po wymianie na nowe jak ręką odjął.

159

Odp: Sieczkarnia

Mmiur wagrowiec. Ja mialem spalone elektro sprzęgło w 525 to zawiozlem do zakladu gdzie przewijają silniki i naprawili. Jak dzwonilem do pankowa to wciskali mi nowe za 5600zl

160

Odp: Sieczkarnia

No tam w mmiur wągrowiec kosztuje 200 albo 300 zł

E 516 na części
Telefon 695 076 269