81 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-06-13 17:59:39)

Odp: Układ smarowania

Mam problem w kombajnie co to może być ? Nowy olej zalany, czujnik kompletny , nowy wkład od Piotra. A kontrolka od  zapchania filtra silnikowego pali się po odpaleniu . Stary olej był nie ciekawy . Mogło by gdzieś coś się przypchać a jak tak to gzie  ?   Może źle kontrolkę podłączyłem ? A i zdjęcia Sławka z początku wątka  znikły .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

82 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2013-06-13 21:06:48)

Odp: Układ smarowania

Te czujniki tak mają ,załóż zegar i zapomnij o nim tylko zegar wepnij za filtrem.Chyba że masz zegar to tym bardziej zapomnij o nim.

83

Odp: Układ smarowania

Zobaczę  co to się dzieje z  323 może podmienię .  To jak by co  to tamten stary na tamtym miejscu ma zostać czy  tylko  zaślepić  po nim dziurę    ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

84

Odp: Układ smarowania

tomek1974 napisał/a:

Te czujniki tak mają ,załóż zegar i zapomnij o nim tylko zegar wepnij za filtrem.Chyba że masz zegar to tym bardziej zapomnij o nim.

Taka rada to o kan d..y,tam jest tłoczek,sprężynka i sprawdź czy tam coś się nie zacięło .Jak masz czujniki od zapchania filtrów to lepiej niech tam są i spełniają swoją role ,a wpięcie zegara za filtra nic nie powie o zapchaniu go.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

85

Odp: Układ smarowania

Przekręciłem sam czujnik  bez sprężynki i tłoczka  to w traktorze działał . Może sprężynka za słaba ? Teraz przymierzam się to odkręcenia filtra by zajrzeć co tam się dzieje .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

86

Odp: Układ smarowania

A może ty podłączyłeś kontrolkę zapchania do czujnika ciśnienia.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

87

Odp: Układ smarowania

No i wyjaśniło się . Wkład filtra zrobił się dziwnie miękki i zapadł się ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

88 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-06-20 23:57:51)

Odp: Układ smarowania

Sebastian, jak to był wkład ode mnie i stało się z nim coś niedobrego, to przyślij mi go jak najszybciej i jeśli będzie tak jak piszesz, to zaraz odsyłam Ci drugi, całkowicie gratis - gdzieś już o tym wspominałem. Ale jeżeli "zapadł" Ci się "mój" wkład, to znaczy że z silnikiem albo z całym filtrem jest coś mocno nie tak i "zapadnie" Ci się każdy inny wkład, i to dużo szybciej niż ten.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

89

Odp: Układ smarowania

Panowie odświeżę temat, więc tak. Wziąłem się dziś za wymianę oleju, odkręciłem korek w misce i olej sobie spływał z miski. Odkręciłem filtr i aż olej wylał mi się na zewnątrz, następnie nie chciał spłynąć, nadmienie że filtr cały (od PiotraK) podstawka plastikowa też cała. Ciśnienie trzymał dobre. Czy mam się martwić tym nie spływającym olejem z podstawy filtra?

90

Odp: Układ smarowania

nie musisz się martwić ten typ tak ma smile Ale wszystko to było już gdzieś na forum opisane.

91

Odp: Układ smarowania

po prostu  olej który został w dnie po filtrze to on płynie prosto na smarowanie wału i nie przesiąknie przez panewki tak od razu  jak postoi całą noc to może spłynie albo jak będziesz miał wyrąbane panewki to szybciej spłynie