1

Temat: silnik od samochodu

witam kupiłem dzis silnik od ify jest jak spod igłky był to samochód strażacki naped na 4x4 dali mi jeszcze chłodnice tylko miska jest inna samochód miał przejechane 10000km dałem za niego 1500 od znajomego na szrotach wołali 2500 do remontu

2

Odp: silnik od samochodu

dziś wstawiłem info o silniku za 1500 w dziale allegro

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: silnik od samochodu

Dadam - nie bebesz tego samochodu. Miej litość ! Albo chociaż zostaw w spokoju resztę. Możemy się dogadać, chyba że masz jakieś plany w związku z nim.

4

Odp: silnik od samochodu

smochód poszedł z pół roku temu na złomn zosta mi slnik skrzna z niego z reduktorem i chłodnica

5

Odp: silnik od samochodu

Szkoda.

6

Odp: silnik od samochodu

... i jest mały problem, srodek koła zamachowego jest troche inny i nie moge wsadzić koła zamachowego od ciagnika, wymysliłem żeby zamontować koło zamachowe od samochodu nawiercić otwory w kole zamachowym i do tego przykrecić pół tego gumowego na obrzezach na wysokość było by tak samo co o tym myślicie ???

7

Odp: silnik od samochodu

Czekaj Dadam bo nie nadążam. Wał jest inny ? Nie słyszałem żeby wały czymś się różniły. Koła zamachowe i owszem. Jak masz koło od ciągnika, to (precyzyjnie) co Ci nie pasuje ? Skrzynia korbowa ze szczątkową osłoną koła zamachowego, to jednolity odlew, innych nie ma - pasować musi. Wały takie same. Ciągnik ma koło prawie odkryte. Jest tylko blacha z podziałką i punktem 0, do ustawiania początku wtrysku. Samochód ma pełną żeliwną osłonę koła do której mocuje się skrzynię. Nawet dekle mocujące tylny uszczelniacz wału mają takie same. Czyli, tył silnika samochodu a ciągnika różni się kołem zamachowym i obudową sprzęgła. CO Ci nie pasuje ?

8

Odp: silnik od samochodu

własnie wał jes inny, jest kapeczke mniejszy tyle samo dziur na śruby kolo zamachowe też sie miesci od ciagnika (nawet wieniec jest taki sam) a dekiel jest taki sam ale ma mnieszy otwór na symering. atył silnika jest taki sam a obudowa sprzegła to aluminiowy odlew, i ten silnik miałinna mise ale przekreciłem ta od ciągnika i dekiel z przodu sie różnił bo nie miał miejsca do przykrecenia pompy ale wszystko sie nadało tylko jest problem z kołem zamachowym a na tabliczce tego silnika pisze ze ma 125km/2300 obrotów. i co myśliszotym zeby tą gume przykrecić do koła zamachowego?

9

Odp: silnik od samochodu

Chyba nie masz wyboru. Tyle tylko, żeby zabierak gumy dobrze wycentrować. Pasowałoby zamocować koło w tokarni, na wymiar zabieraka zebrać (w głąb)ze dwa mm. materiału z koła. Otwory na śruby zrobić na dobrej wiertarce stołowej. Niby guma zniweluje drobne mankamenty ale ... Powinno być OK. Zostaw przy tym silniku tą pompę z regulatorem. Może być ciekawie. Mam drugą zapasową pompę z regulatorem. Myślałem do niedawna, że moc silnika (od 100 do 120 kM), reguluje się dawką paliwa. Byłem w błędzie. Moc reguluje się obrotami. Swoją zapasową ustawię na 2800 obr. Konstrukcja wytrzyma. Poza tym kto mnie zmusi do dawania w pedał do dechy ? Obrotomierz ze ślimakiem nie jest połączony na sztywno, nie ukręci się.

10

Odp: silnik od samochodu

dziś dzwoniłem do sklepu IFA Grudziąc i maja takie koło zamachowe używane koleś chce 200 zł i biore to koło nie bede kombinował...

11

Odp: silnik od samochodu

ale oczywiście powiedziałeś że jesteś z forum i co jeszcze pewniejsze dostałeś niezły rabat po znajomości wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

12

Odp: silnik od samochodu

Panowie pytanie: mam założony w ciągniku silnik z samochodu. niestetu nie posiada on wyścia do obrotomierza. czy jest możliwość przełożyć z silnika ciągnikowego do samochodowego końcówkę do napędu linki do obrotomierza??

13

Odp: silnik od samochodu

Jest taka możliwość.

14

Odp: silnik od samochodu

można przełożyć ale trzeba zdjąć osłone rozrządu

15 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-07-09 01:07:55)

Odp: silnik od samochodu

pieter1982 napisał/a:

można przełożyć ale trzeba zdjąć osłone rozrządu

..., zdjąć zębate koło napędowe pompy wtryskowej i wymienić wałek napędowy pompy wtryskowej, na ten z napędem do linki oraz zamontować aluminiowy korpusik z wałkiem przekazującym napęd na linkę obrotomierza. Najlepiej jeszcze, tak dla spokoju, powymieniać łożyska wałka i będzie O.K.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16

Odp: silnik od samochodu

piotrze dziękuje za uzupełnienie mojej odpowiedzi

17

Odp: silnik od samochodu

ojj to jak narazie za dużo zabawy moze w zimiesie zajmę tym tematem u siebie

18

Odp: silnik od samochodu

A nie łatwiej byłoby założyć jakiś cyfrowy miernik/licznik, zliczający impulsy np. z koła zamachowego?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: silnik od samochodu

Skąd wziąć coś takiego? Albo: od czego?

20

Odp: silnik od samochodu

są na allegro

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty