21 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-10-28 11:55:17)

Odp: silnik od samochodu

pytanie troche nie pasuje do wątku ale nie ma sensu zakładać nowego...

Mianowicie chodzi mi o masę kompletnego silnika bez tłumika w forszaju. Jeśli ktoś zna dokładną to byłbym wdzięczny. Chodzi mi o to czy na przyczepce samochodowej o ładowności 750 kg możnaby go przetransportować?? Z góry dziękuję za odp :beer:

22

Odp: silnik od samochodu

Sprawdziłem w instrukcj,ok.610 kg.Ja woziłem przyczepką, pod silnik wkładałem opone aby nie uszkodzić misy i pasami do boków.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

23

Odp: silnik od samochodu

Bardzo cenna informacja, masz ojanusz plusa smile
Wiesz może ile waży skrzynia biegów ?

24

Odp: silnik od samochodu

Niestety nie wiem , ale to też kawał żelaza .Dzięki za plusa.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

25

Odp: silnik od samochodu

Na oponie chyba najlepiej wozi się ten silniczek. Skrzynia waży ok. tony.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26

Odp: silnik od samochodu

sławek 42 napisał/a:

Chyba nie masz wyboru. Tyle tylko, żeby zabierak gumy dobrze wycentrować. Pasowałoby zamocować koło w tokarni, na wymiar zabieraka zebrać (w głąb)ze dwa mm. materiału z koła. Otwory na śruby zrobić na dobrej wiertarce stołowej. Niby guma zniweluje drobne mankamenty ale ... Powinno być OK. Zostaw przy tym silniku tą pompę z regulatorem. Może być ciekawie. Mam drugą zapasową pompę z regulatorem. Myślałem do niedawna, że moc silnika (od 100 do 120 kM), reguluje się dawką paliwa. Byłem w błędzie. Moc reguluje się obrotami. Swoją zapasową ustawię na 2800 obr. Konstrukcja wytrzyma. Poza tym kto mnie zmusi do dawania w pedał do dechy ? Obrotomierz ze ślimakiem nie jest połączony na sztywno, nie ukręci się.

Z tego co wiem silnik od 514 jest mocniejszy niż w 512  podobnie w ciągnikach moce zaczynają się od około 90 KM kończą na około 130 KM. Piszesz  że moc reguluje się obrotami aż w takim zakresie? Ja słyszałem że są różnice w budowie głowicy i w wałkach rozrządu.
To jak jest, wystarczy przestawić pompę? Jak to zrobić Jak jest jaKiś wątek o tym niech ktoś podeśle linka.
pozdrawiam

27

Odp: silnik od samochodu

Krzysiu, takie jest moje zdanie na ten temat. Nie widziałem i nie słyszałem o innych głowicach ani o wałkach rozrządu. PiotrK może Ci ustawić pompę paliwa według Twojego życzenia co do mocy. On też udzieli Ci dokładniejszych informacji na ten temat.

28 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-11-04 02:02:06)

Odp: silnik od samochodu

Generalnie same "gołe" silniki 4VD są te same, bez znaczenia czy to kombajn, traktor czy inna maszyna. Różnice występują w osprzęcie silnika, w zależności do jakiej maszyny i na jaki kraj były przeznaczone. Teraz najwięcej różnic wynika z przekładania tych silników z różnych maszyn do innych, najczęściej z samochodów W50.
Głowice generalnie występują obecnie w dwóch rodzajach nowego typu i rzadko spotykane starego typu. Różnice miedzy nimi są niewielkie. Między "nowym", a "starym" typem różnica jest głównie w kształcie dolnej części głowicy i co za tym idzie w uszczelce głowicy, natomiast "nowsze" głowice maja lub nie "wcięcie" między zaworami, które jednak przy tej pojemności nie wydaje mi się aby miało jakiś znacząco odczuwalny wpływ na moc silnika. Podobne zwiększenie pojemności będzie po kilkukrotnym przefrezowaniu gniazd zaworowych i/lub użyciu regenerowanych zaworów. Pojemność można jeszcze trochę zwiększyć przez przeszlifowanie tulei cylindrowych i zastosowanie tłoków nadwymiarowych. Jednak moc, pomijając zużycie silnika, zależy od ustawienia pompy wtryskowej. W końcu to stary, poczciwy diesel. Co innego z wałkiem rozrządu. Tu choć IFA nie przewidziała żadnych zamienników tuningowych ;-) , wymiana zużytego wałka na nowy, znacznie ożywia silnik i dodaje mu sporo odczuwalnych kucyków.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

29

Odp: silnik od samochodu

ja kiedyś miałem w kombajnie silnik od samochodu i na oryginalnej pompie nie trzymał równych obrotów ale z sieczkarnią wogóle nie miał ciężko a na kombajnowskiej pompie już był słabszy i kopcił czarnym dymem jak miał ciężej

30

Odp: silnik od samochodu

Pompa wtryskowa jest urządzeniem trochę analogicznym do silnika. Są tam krzywki, wałki, tłoczki w celinderkach itd.. Jak się uprze, to znajdzie się więcej analogii. W niej właśnie ustawia się właściwy kąt początku wtrysku, a dopiero potem w silniku. Wszystkie jej elementy z biegiem czasu również ulegają zużyciu i tu już tylko dobry pompiarz pomoże, a niestety na Ifoskich pompach niewielu z nich zna się dobrze i ma do nich części zamienne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

31 Ostatnio edytowany przez misiek (2008-11-09 12:50:13)

Odp: silnik od samochodu

Panowie czy do 323 wejdzie silnik ify 6-cio cylindrowy bez większych przeróbek i kłopotów? Prawdopodobnie padł/pada mi silnik w 323 i prawdopodobnie będzie taniej i prościej wymienić cały silnik, a większy ponieważ mocy nigdy nie za mało. Mój forszaj przed awarią i tak miał problemy z orką.

32

Odp: silnik od samochodu

jak bys wsadzil 6 -cio cylindrowy ifoski to  juz nie bylo by problemów ze mocy brak big_smile ale byly forszaje 6 garowe  i cos mi sie zdaje ze chłodnice bys musial bardziej do przodu pchnąc i powinno wejsc szerokosc i wysokosc ta sama albo moze byly ramy dluzsze  do tych silników

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: silnik od samochodu

to dopiero będzie bestja tylko ile popracujesz na pełnym zbiorniku ? ale widziałem u gościa 303 z silnikiem sw 680 (silnik jelcza) ale miał to nieudolnie zrobione

34

Odp: silnik od samochodu

Ciekawe ile wytrzyma skrzynia biegów i przekładnie?

35

Odp: silnik od samochodu

W Polsce jeździ kilka z silnikami 6VD, ale mają one dłuższe ramy i nie wiem, czy uda Ci się go tam wsadzić. Unikniesz wielu kłopotów i też większych kosztów eksploatacyjnych, jak włożysz dobrą czwórkę, lub porządnie zrobisz swoją. Takie jest moje zdanie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

36

Odp: silnik od samochodu

czy moglibyscie opisac ustawianie silnika sw400 wzgledem  skrzyni    -posiadam303d  w  ktorym   korbowod  rozerwal  skrzynie  korbowa  -kupiny  silnik  jest  od  autosanu    jst   z   turbina 110kw. dzieki  za ew. infor.

37

Odp: silnik od samochodu

na tym forum należało by się przedstawić,  co masz na myśli pytając o ustawienie silnika względem skrzyni? chyba oczywiste jest że wał silnika musi myć ustawiony osiowo do wałka skrzyni ,  a itak się składa że mam we własnym wstawiony silniczek od autosana więc pytaj o konkrety

38

Odp: silnik od samochodu

A co wy tak chętnie wstawiacie te silniki inne niż oryginalne ?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

39

Odp: silnik od samochodu

ja gdybym miał kase to też bym wstawił do 303 silnik szóstkie ify no i jeszcze kabine od 323

40

Odp: silnik od samochodu

ojanusz a jeździłeś kiedyś z leylandem ? jak zagwizda turbina to aż miło jechać