41

Odp: silnik od samochodu

A naprawialiście kiedyś sześć cylindrów ,koszt jest na pewno większy od czterech no ido chodzi jeszcze turbina.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

42

Odp: silnik od samochodu

witam wszystkich  urzytkownikow forum a  wszczegolnosci  kosesia ktory poczól sie dotkniety  moim  nie obyciem ale jestem poczatkujacy na forum .  a wracajac domojego  pytania o  ustawinia  silnika sw400 wzgledem  skrzyni 303d chdzilo o to czym  uniesc silnik  by moc  bezpiecznie go  dosunac do  skrzyni .interesuje mnie rowniez samo polaczenie  czy robi za  pomoca jakis przrzadow .otwory w kole zamachowym nie pasuja wzgledem gumy i zostana nowiercone nowe otwory i nagwintowane .a tak nawiasem silnik sw ma 630 kg i cyklop  go nie moze jak rowniez oryginalnego  podniesc.

43

Odp: silnik od samochodu

cyklop go podniesie jak linke zamocujesz na tym pierwszym ramieniu od kabiny... albo jak drugie ramię będzie złożone na maxa  i chwytaj odczepiony...

44

Odp: silnik od samochodu

Witaj wertus298510 niewiem jakie masz warunki warsztatowe ale najlwprza do tego celu jest wciągarka przykręcona przy suficie w garażu albo jakaś sównica bo wtedy masz łagodną regulacjęi bezpieczeństwo co do stawienia to wszystkie chwyty dozwolone (metrówka, poziomica )byle było wszystko w poziomie se skrzynią a co do samego silnika to fltr oleju niemieści się w ramę i z rozrusznikiem są kłopoty a wogóle to nie przerabiaj tylko kup odemnie 323 już przerobiony

45

Odp: silnik od samochodu

A dlaczego chcesz go sprzedać?

46

Odp: silnik od samochodu

dlatego że mamy takie drogi jakie mamy czyli dziurawe a że trochę mam transportu to dlatego mam zamiar kupić JCB FASTRAC co osiąga bez problemu osiąga 65 km.i ma osie amortyzowane

47 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-11-20 15:03:05)

Odp: silnik od samochodu

No to sobie poszalejesz.Mam pytanie ile na godzine pali w obciążeniu.Największą zaletą silnika rejlanda jest to że zapala w niskich temperaturach.

48

Odp: silnik od samochodu

z tym paleniem to faktycznie wygoda w połączeniu z świecą płomienną pali w każdy móz a co do spalania to różnie w orce głębokiej na 25-30 cm. spala jakieś 14-15l.na hektar           ojanusz z tymi naprawami niejest tak źle bo naprawa główna to około 8000zł. ale taki remont wystarcza na jakieś dziesięć lat normalnej pracy na gospodarstwie 50ha.

49

Odp: silnik od samochodu

dzieki koses  za informacje w sprawie silnika sw czuje ze bedzie nieciekawie .co do kupna twojego to juz za pozno poniewaz juz kupilem silnik sw w cenie  dwoch tysiecy choc jak widac przerobka bedzie lekko problematyczna.traktory  te by jezdzic nimi po drogach o tak duzym nasileniu ruchu musza byc naprawde w bardzo dobrym stanie technicznym.mnie osobiscie gdy wsiadm do 303 stoi przed oczami przypadek gdy w ubieglym roku o maly wlos nie wciagnol mnie do stawu .rozszczelnil sie uklad powietrzny ipo sprzegle teraz  obserwuje bacznie zegar z cisnieniem powietrza .moim zdaniem do transportu to on sie nie nadaje ja uzywam go do orki i to blisko domu.pozdrawiam

50

Odp: silnik od samochodu

czemu  moim zdaniem ten ciagnik sie nadaje do wszystkiego jak jest wszystko sprawne big_smile tylko moim zdaniem jedynym problemem jest skręt  niestety bardzo mały  sprzegło mogło tez byc inne ale cuz takie wsadzili i  sie go urzywa  ja nie mam do niego zastrzezen

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: silnik od samochodu

Wojtas a przedłóżyłeś wąsa.A z rozszczelnieniem pneumatyki to każdemu może to się zdarzyć w 323 niech zejdzie płyn to też dupa blada.Zostanie jeszcze włączyć elektrozawór ale zanim to zrobisz to wiele może się wydarzyć.

52

Odp: silnik od samochodu

no tak zawsze moze sie  cos stac ale ja juz przerabiałem brak sprzegła wada byla pompka zrobiłem  i juz hula jak powinno big_smile co do skretu bede sie bawil w zime

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: silnik od samochodu

Ta przeróbka jest banalnie prosta zimnie ci to najwięcej 2godziny.

54

Odp: silnik od samochodu

witam mam nastepujace pytanie czy po zalozeniu silnika sw400 turbo do 303d oryginalny filtr powietrza da rade w dostarczaniu odpowiedniej ilosci powietrza do sillnika .moc silnika 138km +12km z turbiny  .pozdrawiam wszystkich uzytkownikow fortschritow oraz forum.

55

Odp: silnik od samochodu

hmm a skad ty tyle koni mechanicznych wziołes  z tego silnika:D ?? gdzies było na tym forum  nie pamietam gdzie o tych silnikach i one  nawet w czasach mlodosci tyle nie miały mocy tongue
hmm tuningowałes go czy jak big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

56

Odp: silnik od samochodu

Ja zawsze myślałem że mają 100km + turbina.

57

Odp: silnik od samochodu

koniec spekulacji http://www.dieselmot.pl/ofe4.html

58

Odp: silnik od samochodu

tak z tego wynika 125km  ale zaznaczmy ze w czasach mlodosci big_smile teraz jest po przejsciach  i pare koników zdechlo z przemeczenia smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: silnik od samochodu

SW 400
- WOLNOSSĄCY
- 6 - CYLINDROWY
- WTRYSK BEZPOŚREDNI

Dane techniczne
   
Moc maksymalna [kW/KM] 92/125

Średnica tłoka/skok tłoka [mm] 107,19/120,65

Pojemność skokowa [cm3] 6540

Stopień sprężania 16

Kolejność zapłonu 1-5-3-6-2-4

Kierunek obrotów (od strony koła zamachowego) LEWY

Pompa wtryskowa RZĘDOWA TŁOCZKOWA
    
Regulator obrotów MECHANICZNY
    
Czynnik chłodzący CIECZ
    
Masa silnika suchego [kg] 550

SW400 ma niby 125 KM bez turbiny, o jakim w końcu mówicie silniku ?

60

Odp: silnik od samochodu

wojtas napisał/a:

tak z tego wynika 125km  ale zaznaczmy ze w czasach mlodosci big_smile teraz jest po przejsciach  i pare koników zdechlo z przemeczenia smile

nie 125 koni mechanicznych tylko 125 kilowatów (170 KM) a te które były montowane w bizon rekord  6ct 107 mają 110KW(148KM) a ślązakach montowali odmianę 190KM i co ty na to?
















0