1

Temat: Ilość oleju w silniku

witam dziś dzwoniłem do pana Piotra ze sklepu Grudziądz - IFA, Fortschritt, i on mówił ze powinno sie nalać 22 litrów oleju i wtedy zaznaczyć na miarce górny stan.

2

Odp: Ilość oleju w silniku

Ja po zalaniu 17 litrów (oczywiście wymiana-nie nowe zalewanie) miałem na środku stanu (z minimalnym odchyleniem w strone max smile

3

Odp: Ilość oleju w silniku

ale PiotrK twierdzi że powinno być więcej oleju ponieważ jak orzesz to ciągnik ma spory przechył w prawo a smok od oleju jest po lewej i może nioe zasysać oleju przy niskim stanie a jak jest więcej to podobno nic nie szkodzi

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

4

Odp: Ilość oleju w silniku

Też tak kiedyś nalałem według jego instrukcji i dopóki nie zeszło do ~19 to lało się przy kole zamachowym. Teraz leje 17-18 i jakoś nie mam żadnych problemów.

5 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-03-19 16:30:00)

Odp: Ilość oleju w silniku

Hmm.... Skoro olej lał się z silnika, to znaczy tylko, że silnik jest nieszczelny (puszcza siemmering od tylnej pokrywki) w bloku, a to że leje Pan mniej oleju nie oznacza wcale rozwiązania problemu. Teraz wystarczy, że będzie Pan jechał pod stromą górkę to znowu zacznie się lać. Po miarce, zorientuje się Pan na jakiej wysokości jest nieszczelność.
My zalecamy lanie większej ilości oleju ok. 22l. ponieważ w traktorach miska olejowa nie ma ścian grodziowych, a ssak oleju znajduje się lekko po lewej stronie silnika i jeżeli traktor jedzie w przechyle na prawą stronę i jeszcze olej się "rozbuja", to ssak w pewnym momencie zaczyna zasysać powietrze, co dobrze widać na czujniku ciśnienia oleju, bo wtedy jego wskazówka zaczyna drgać.
Pozdrawiam

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: Ilość oleju w silniku

jaki olej do silnika 512

7

Odp: Ilość oleju w silniku

Stosuje TURDUS 15w/40. W tym sezonie w 514 zrobiłem 112 motogodzin po zalaniu 20 litrów starczyło do końca sezonu bez dolewania. Dodam że co roku wymieniam olej a zużyty wlewam jeszcze na ok. 100motogodzin do c-330, i oczywiście wymiana filtrów.Jak jest więcej oleju to zauważyłem że silnik miej się grzeje.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

8

Odp: Ilość oleju w silniku

ale 100mtg na olej to juz mu starczy pracy   to juz olej przepracowany big_smile to szkoda silnika 330 na ten olej :Dtrzydziestka to kultowa maszyna wiec dbaj o ten sprzet big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Ilość oleju w silniku

O ile się nie mylę Turdus ma 300 mtg pracy między wymianą oleju.

10

Odp: Ilość oleju w silniku

a ile wchodzi wam oleju do silnika ifa l-60 tak pytam z ciekawośći bo do forschritt 524 powinło być tyle samo to ten sam silnik tylko do kombajnu bo do kombajnu to około 20 wchodzi  a uwas

11

Odp: Ilość oleju w silniku

witam zmieniałem dziś olej i wlałem jakieś 17 litrów i na bagnecie jest jakiś 1cm zamoczenia ile powinien pokazywać bagnet żeby ciągnik był dobrze zalany?

12

Odp: Ilość oleju w silniku

Z własnego doświadczenia 25 na równinach 30 na górach lasach i przechyłach. Oleju w silniku Fortschritta jeszcze nigdy nie było za dużo.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia