21

Odp: sprzęgło w 303

heh dziękuje za pomoc, za nim przeczytałem co nie co od was na ten temat, to sam próbowałem ustawic, no i tak sobie ustawiłem ze zerwało mi śrube z łapki heh, srube wymieniłem bo kiedys o tym czytałem na forum tylko mam pytanie odnosnie tej srubki czy po za tym ze jest to mocna twarda sruba jest jakas jej specjalnosc np półokragła główka ? zauwazyłem takze wymieniajac ta srubke ze moje łożysko oporowe jzu za długo nie pociągnie, troszke ma luzy big_smile

22

Odp: sprzęgło w 303

witam też mam problem z sprzęgłem kiedyś chodziło jak w osobówce a teraz jest ciężko jak cholera ,zawór i tą siateczkie wyczyściłem ale to nie pomogło więc rozebrałem całe to strojstwo znajdujące się przed pompo sprzęgła i mam pytanie czy na tym tłoczku pownna być uszczelka ?i między popychaczem a tłoczkiem jest mała sprężyna jakie są jej wymiary bo moja popękała i niewiem nawet jaką powinna mieć długość ? będe wdzięczny za podpowiedź i jakiś chemat tegoż użądzenia

23

Odp: sprzęgło w 303

schematy sa na forum musisz poszukac co do sprezyny to jedz do jakiegos sklepu z czesciami do ursusa i popros o sprezyne do  sprzegła do osiemdziesiatki( umnie przychodzily 2 i to ta wieksza)  ja taka zalozyłem i odpycha tak jak powinno big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: sprzęgło w 303

Przyznaję się, nie byłem zbyt precyzyjny. Dysza na której zamontowany jest ten filterek, to w rzeczy samej dławik. Tylko o tak małym przelocie, że gołym okiem nie widać w nim otworu. Dlatego nazwałem go dyszą, bo tak wygląda. Koseś, filterek przeczyściłeś a dławik (dyszę) ? Wystarczy tam paproch jak czubek szpilki i po ptokach. To bardzo ważny i precyzyjny element.  Mało że wspomaga wysprzęglanie, to jeszcze hamuje wałek skrzyni. Jak filtr i dławik są niedrożne - nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju w pompie sprzęgła a co za tym idzie, nie ma też hamulca wałka w skrzyni. Bo z pompy sprzęgła właśnie bierze olej (323). Skutek - brak wspomagania sprzęgła i tzw. synchronizacji skrzyni.
Co do sprężyny powrotnej.
Raz, nie sposób bez niej prawidłowo ustawić łapek. Dwa, kiwające się łożysko oporowe trąca w czasie pracy o łapki które w miejscu ich styku z obudową łożyska wycinają rów. Więc siadają łapki i obudowa łożyska oporowego. Ze względów czysto finansowych warto ją założyć (odpowiednią).
Niestety, szczegóły pompy sprzęgła już mi uleciały (minął rok a pamięć jest zawodna).

25

Odp: sprzęgło w 303

Wielkie dzięki Sławku! Ale czy nie chodziło ci o tab. 8610 katalogu? Bo tam jest hydraulika przestawiona a  tab. 3610 w katalogu nie posiadam...??

26

Odp: sprzęgło w 303

sławku ten zawór chyba działa mi dobrze bo wspomaganie hamulców kół działaja poprawnie i lekko chodzi od nich pedał ,a we wspomaganiu sprzęgła to pękła mi ta spręrzynka 128 niestety niewiem jaka jest jej długość żeby coś dobrać i niewiem czy na tłoczku 9 powinien być jakiś uszczelniacz skan jest w dziale szarpanie sprzęgła

27

Odp: sprzęgło w 303

Masz rację Maxi, sory. Powinno być tab. 8610. Problem polega na tym, że z tej tabeli nic nie widać.
Z tego co pamiętam, w tym pier......u było tak. Jedno dojście z pompy wspomagania, wyjście na pompę sprzęgła, wyjście na pompę hamulców, powrót (przelew) na trójnik z obu pomp. A filtr prawdopodobnie jest tylko na wyjściu na pompę sprzęgła. Z hamulcami chyba nie ma nic wspólnego.
Koseś, nawet jak ta sprężynka 128 popękała na drobne kawałki, zmierz średnicę drutu, skok i ilość zwoiów. To nie apteka. Coś dobierzesz. Na tłoczku 9 jest uszczelniacz. Pod niego podwijałem taśmę izolacyjną, za luźny był w cylinderku.

28

Odp: sprzęgło w 303

sławek masz plusa za cierpilwość bo po dokładnym wyczyszczeniu tego filterka i tego zaworka sprzęgło działa jak w mojej zafirze

29

Odp: sprzęgło w 303

chyba ja tez to rozbiore w poniedizałek i zobacze co tam słychac w tym filterku big_smile bo dzis zbytnio czasu niemiałem bo pryskanie rzepaku sie zaczelo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: sprzęgło w 303

Nawet nie wiesz Koseś, jak się cieszę. Może nie tyle z powodu plusa (chociaż też), co z powodu że mogłem Ci pomóc.

31

Odp: sprzęgło w 303

Dziś i mnie dopadło ciężko panujące sprzęgło wrrrr a na domiar złego jeszcze hamulec. Do tej pory sprzęgło i hamulec chodziły wyśmienicie - lekko i płynnie, aż do dziś rano. Tak nagle z dnia na dzień. Czy przeczyszczenie tego (nazwijmy go) filterka o którym pisał wcześniej Sławek załatwi sprawę ?? ale dlaczego razem ze sprzęgłem ciężko chodzi pedał hamulca ?? wcześniej jest napisane że nie powinno być powiązania ??

gg 5118068

32

Odp: sprzęgło w 303

Może osłabłeś po jakiejś imprezie wink

33

Odp: sprzęgło w 303

jeśli kierownica chodzi normalnie to najpewniej ten filterek albo zacięty cały zawór , i wtakiej kombinacji  zawsze hamulec razem ze sprzęgłem chodzi ciężko

34

Odp: sprzęgło w 303

Obok jest wątek o hamulcach http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 526#p14526 i tu piszą, że 323 ma hamulce też wspomagane hydraulicznie.

35

Odp: sprzęgło w 303

czyli w środę rozbieranie tego filterka i ewentualnie zawór ehhhh a już myślałem że obejdzie się w tym sezonie bez grzebania sad

gg 5118068

36 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-11-11 21:31:28)

Odp: sprzęgło w 303

Zorak, olej z pompy wspomagania (tej z przodu silnika), idzie do tego zaworu. W nim kierowany jest do wspomagania pedału sprzęgła i hamulca. Jeśli wcześniej kierownica, sprzęgło i hamulec chodziły lekko a teraz lekko chodzi tylko kierownica - na sto procent trafiony jest ten zaworek. Jak wszystko ciężko chodzi łącznie z kierownicą - prawdopodobnie masz padniętą pompę wspomagania.
Mówię o 323.

37

Odp: sprzęgło w 303

Witam panowie mam taki mały problem a mianowicie dziś w lesie zauważyłem dziwną rzecz chodzi o sprzęgło w 303 jakiś czas temu wymienialiśmy zen zaworek co znajduje się na pedale sprzęgła on dalej puszcza powietrze na ten siłownik pneumatyczny , przed wymiana było tak ze sprzęgło działało poprawnie to znaczy ze po wciśnięciu  wracało na swoje miejsce a teraz po wymianie jest tak ze pedał wraca ale bardzo powoli tak jak by go coś blokowało  , dzis jak zrywałem do kilka razy  aż zaśmierdziało jeszcze ze dwa dni jak tak będzie to tarcza do wymiany  co to może być ze to tak powoli powraca

38

Odp: sprzęgło w 303

Może urwała się spręzyna ciągnąca pedał z powrotem , może zamarzł smar na tulei po której chodzi łożysko oporowe , a może tak jak u mnie przekręciło się same łożysko

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

39

Odp: sprzęgło w 303

Jeśli od wymiany źle działa to może źle wyregulowany. Za mocno wykręciłeś ten grzybek, który go od góry naciska.

40

Odp: sprzęgło w 303

ja tak miałem jak sprężarka dawała za duże ciśnienie na butle wyregulowałem i jest dobrze.