41

Odp: sprzęgło w 303

ciśnienie jest dobre dziś miałem popatrzeć ale nie mogłem się dokopać do ciągnika bo taki śnieg ,narazi dziękuje za podpowiedz

42 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-08-22 22:43:03)

Odp: sprzęgło w 303

Panowie W moich puzzlach 323  na początku nic nie działało..... naprawiałem prawie wszystko
Między innymi  wspomaganie sprzęgła (pękła sprężyna) Poskładałem włozyłem jakąś tam spręzynę no i po odpaleniu chodziło zdecydowanie lżej.  Aż tu wczoraj niespodzianka naciskam pedał a on lata jak w osobówce!! co teraz coś się chyba urwało!!! Ale nie wszystko działa!! wysprzęgla ładnie lekko rusza. Pochodziało tak trochę i wróciło do stanu poprzedniego.... dlaczego? Dzis jeszcze raz  się "włączyło" o co chodzi?
Normalnie palcem wskazującym można wysprzęglić  I i II stopień

43

Odp: sprzęgło w 303

Przez moment sprzęgło działało Ci  prawidłowo bo w moim zawsze tak lekko działało a winny takiego stanu jest zawór po prawej stronie pod kabiną z tym malutkim siteczkiem.

44

Odp: sprzęgło w 303

wymienić? czyścić? regulować?

45

Odp: sprzęgło w 303

Najpierw rozkręć w drobny mak. Regulacji tam nie ma żadnej więc w grę wchodzi tylko czyszczenie i ewentualnie wymiana sprężynek i uszczelnień. Reszta raczej będzie O.K..

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

46

Odp: sprzęgło w 303

Witam,od 3 dni posiadam zt 303,i mam w nim kilka problemów,narazie najwazniejszy to sprzegło.Nie da się wrzucić biegu,zgrzyta okropnie,z zawou pod pedałem sprzęgła ucieka powietrze,jak go uszcelnić?Dziś go rozbrałm i założyłem w środku oringi dużo mniej ucieka ,ale i tak leci.Nawet gdy sprężarka nabije do 7  atm to biegi nie wchodzą.
Pomóżcie,od czego zacząć???

47

Odp: sprzęgło w 303

Może od regulacji łapek, ale tak na poważnie to prześledź w wątkach o sprzęgle i odpowiedź znajdziesz. Wszystko jest dokładnie kilkukrotnie wytłumaczone co i jak pracuje. JAk się nie doczytasz to dalej pytaj.

48

Odp: sprzęgło w 303

Może powinieneś zacząć od wątku- Przedstawmy się i uzupełnienia danych osobowych (chociaż województwo i symbol ciągnika )

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

49

Odp: sprzęgło w 303

Więc położyłem sie pod ciągnik,łapki i śruby wyglądają ok.,łożysko hałasuje i ma luz,więc niedługo do wymiany.Z tego zaworu pod pedalem sprzegła cały czas ucieka mi powietrze,rozebrałem go i w srodku załozyłem 1 oring bo wydawało mi sie że tam powinien być,przez kilka min było ok,i nadal to samo.-powietrze ucieka wokół tego cienkiego tłoczka co z niego wychodzi.
Jak go uszczelnić???

50

Odp: sprzęgło w 303

PiotrK napisał/a:

Najpierw rozkręć w drobny mak. Regulacji tam nie ma żadnej więc w grę wchodzi tylko czyszczenie i ewentualnie wymiana sprężynek i uszczelnień. Reszta raczej będzie O.K..

jak dokładnie wygląda ten zawór??

51

Odp: sprzęgło w 303

Zrób mechanicznie i będziesz miał spokój

52 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-02-04 23:30:02)

Odp: sprzęgło w 303

Tu na forum jest już kilka jego fotek. Zaraz go poszukam.

Już mam,

http://ifa-serwis.pl/galeria/forum/zawor.jpg

Jakby co, to mam oryginalne sprężynki do niego.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

53

Odp: sprzęgło w 303

ma pan zdjęcie  zaworu od zt 303 jeśli tak to bym prosił,bo nadal niewiem jak go uszczelnić.

54

Odp: sprzęgło w 303

pomożecie mi z tym zaworem??jak go uszczelnić?

55 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-02-07 01:41:55)

Odp: sprzęgło w 303

Gdzieś powinienem mieć jakąś fotkę tego zaworu od 303. Jak ją znajdę, to tu wrzucę.

grala13 napisał/a:

Witam,od 3 dni posiadam zt 303,i mam w nim kilka problemów,narazie najwazniejszy to sprzegło.Nie da się wrzucić biegu,zgrzyta okropnie,z zawou pod pedałem sprzęgła ucieka powietrze,jak go uszcelnić?Dziś go rozbrałm i założyłem w środku oringi dużo mniej ucieka ,ale i tak leci.Nawet gdy sprężarka nabije do 7  atm to biegi nie wchodzą.
Pomóżcie,od czego zacząć???

Ale ten zawór nie ma nic wspólnego z tym, że Ci skrzynia zgrzyta. Na pewno masz źle wyregulowane sprzęgło albo włączona preselekcję. To ta wajcha pod wajchą od obrotów wałka odbiornika mocy. Jak masz włączoną preselekcję, to żeby np. zmienić bieg, musisz wysprzęglić jednocześnie obie tarcze sprzęgła. Normalnie do jazdy i zmiany biegów używasz tylko pierwszej tarczy. Druga to pompa hydrauliczna i WOM. Na forum jest dokładnie opisana regulacja tego sprzęgła więc to poszukaj i zrób tak jak jest tam napisane. Na pewno to Ci pomoże. Do samej jazdy i zmiany begów powietrze nie jest Ci potrzebne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

56

Odp: sprzęgło w 303

PiotrK napisał/a:

Gdzieś powinienem mieć jakąś fotkę tego zaworu od 303. Jak ją znajdę, to tu wrzucę.

grala13 napisał/a:

Witam,od 3 dni posiadam zt 303,i mam w nim kilka problemów,narazie najwazniejszy to sprzegło.Nie da się wrzucić biegu,zgrzyta okropnie,z zawou pod pedałem sprzęgła ucieka powietrze,jak go uszcelnić?Dziś go rozbrałm i założyłem w środku oringi dużo mniej ucieka ,ale i tak leci.Nawet gdy sprężarka nabije do 7  atm to biegi nie wchodzą.
Pomóżcie,od czego zacząć???

Ale ten zawór nie ma nic wspólnego z tym, że Ci skrzynia zgrzyta. Na pewno masz źle wyregulowane sprzęgło albo włączona preselekcję. To ta wajcha pod wajchą od obrotów wałka odbiornika mocy. Jak masz włączoną preselekcję, to żeby np. zmienić bieg, musisz wysprzęglić jednocześnie obie tarcze sprzęgła. Normalnie do jazdy i zmiany biegów używasz tylko pierwszej tarczy. Druga to pompa hydrauliczna i WOM. Na forum jest dokładnie opisana regulacja tego sprzęgła więc to poszukaj i zrób tak jak jest tam napisane. Na pewno to Ci pomoże. Do samej jazdy i zmiany begów powietrze nie jest Ci potrzebne.

jak to zawór niema nic wspolnego?przecież on steruje siłownikiem,który wciska sprzęgło,zgrzyta jak chce wbić bieg (niewysprzęgla),piszesz,ze do samej jazdy i zmiany biegów powietrze nie jest potrzebne?przcież to powietrze wciska siłownik,pomyśl,chyba że myślisz o przeróbce na mechaniczne.

57

Odp: sprzęgło w 303

Siłownik powietrzny jest TYLKO do drugiego stopnia i nie ma nic wspólnego ze zmianą biegów . Poczytaj forum a zrozumiesz .

58

Odp: sprzęgło w 303

W 303 też? Ojciec ma 303 ale szczerze nie jeździłem nim nie wiem. Myślę że Piotrowi chodziło o 323, stąd to nieporozumienie.

59

Odp: sprzęgło w 303

ale nawet w 303 da sie wcisnąc sprzegło jak siłownik nie działa, ciezko chodzi ale da sie, jak mi kiedys spręzarka padła to normalnie pracowałem. grala13 na twoim miejscu zacząłbym od regulacji sprzęgła.
Ucieka ci powietrze z siłownika, pytanie jak bardzo? mi tez troche ucieka, ale wysuwa sie siłownik.

Rolnik z powołania:-)

60

Odp: sprzęgło w 303

powietrze ucieka mi z zaworu,a nie z siłownika,ucieka mocno,wiec żeby uzywać sprzegła musze ciagle gazować,bo na wolnych obrotach wiecj ucieka niz nabija sprężarka.
czyli twirdzicie,ze 1 stopień działa bez siłownika,a od 2 jest siłownik??czyli w 303 używacie sprzegło bez czekania na nabicie spręzarki??to może ja mom coś inaczej?już sam niewiem.