Temat: Jak nie rozwalić orbitrolu

Zdecydowałem się na wywalenie serwa na zbity pysk i założenia orbitrolu i niezależnego siłownika wzdłuż ramy. Po pierwsze, orbitrol mój wygląda tak:

'http://img85.imageshack.us/img85/949/zdjecie004ns0.th.jpg


Wydaje mi się że ta część przykręcona od góry z wyjściami spełnia jakieś dodatkowe zadanie. Czy może ktoś ma podobny? Może jest to jakiś zawór zabezpieczający. Jest to orbitrol orsta. Ma 2 tabliczki znamionowe - jedną widać na samym orbitrolu a druga jest na tej części z gniazdami. Pisze na nim 16MPa. Po drugie. Na forum ktoś już pisał, że może trzeba by zakładać ogranicznik przepływu oleju przed orbitrolem, gdyż za duży przepływ mógłby go uszkodzić. Czy nie byłoby dobrze założyć zawór przelewowy ale nie na tłok, lecz między pompę a wspomniany orbitrol. Możnaby mu trochę zmniejszyć ciśnienie bo chyba wystarczy mniejsze. Wtedy prze większej wydajności pompy, ciśnienie w układzie a więc i w tym zaworze wzrośnie i zawór wypuści nadmiar oleju. Wydaje się że efekt będzie ten sam.

2

Odp: Jak nie rozwalić orbitrolu

Jeśli źle go podłączysz to rozerwie nie arbitrol tylko pompe chydrauliczną więc po zamontowaniu podłącz zasilanie do wyjśc chydraulicznych z tyłu, najwyżej przeciążeniowy zadziała.
W moich Jumzach nie montowałem żadnych przeciążeniowych tylko pompa-arbitrol-siłownik.

3

Odp: Jak nie rozwalić orbitrolu

zasilanie olejem lewy dół ,powrót lewy gora, prawe pod silownik dwustronny.cisnienie zwykle 9 mpa ale ten moze inaczej.na zasilanie 9-12 litrow oleju na min, zawor oczywiscie miedzy pompa a orbitrolem<jesli pompa ma za duza wydajnosc ,jesli pompa typowa od wspomagania zaworu nie potrzeba>aha pod zasilanie zaklada sie dlawik 1,5 mm mozna nawiercic 1 grosz wiertlem i tez bedzie

4

Odp: Jak nie rozwalić orbitrolu

Z ciekawości poco dławik?

5

Odp: Jak nie rozwalić orbitrolu

a bo ja wiem big_smile ale tak jest  w ksiazce i katalogu no i umnie ten dławik był i jest, pewnie cos ma na celu ,domyslam sie ze ma ograniczac wpływ obrotow silnika na reakcje orbitrola