Temat: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

kumpel ma problem zegar przestał mu pokazywac cisnienie oleju.po zgaszeniu silnika bączek sie nieobraca .nadmienie ze brał zegar i wężyk z mojego ciagnika gdzie u mnie wskazuje ok a u niego dalej nic.mysle ze mogła pasć pompa oleju.czy ktos miał już taki problem.

2

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

umarła pompa ale nasuwa sie pytanie jak działal zegar to pokazywał jakie cisnienie na zagaze  ?? bo tak nagle nie mogła zdechnac neutral a moze oleju w silniku brak tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Jak ćwiczyłem temat ciśnienia oleju, zastanawiało mnie po co jest śruba w deklu bąka ? Odpowietrzenie - czego ? Zalewanie - po co ? Odpaliłem silnik, odkręciłem śrubę i patrzę. Na wolnych obrotach bąk się nie obraca (nowy). Zaczyna się kręcić dopiero od ok. 1200 obr. Bąk to chyba następny niewypał helmutów. To filtr bocznikowy, czyli większość oleju filtruje sie przez filtr główny, jakaś mała jego część jest odwirowywana przez bąk. Bilans zysków i strat nie jest korzystny dla bąka. Według PiotraK, strata ciśnienia spowodowana zużyciem bąka może wynieść do dwóch atmosfer. Jak nowy szczelny bąk, zaczyna swoją pracę od 1200 ob., to od jakich obrotów zaczyna się kręcić stary rozgiełdany ? Myślę, że wcale się nie kręci a straty ciśnienia ma.
Grzesiu, zaproponuj kumplowi żeby między podstawę a obudowę bąka wstawił blachę czyli odciął dopływ oleju do bąka. Zyska na tym dwie atmosfery. Jak nadal nie będzie ciśnienia - to musi szukać przyczyn gdzie indziej.
Temat pompy to inna bajka ale mnie od niedawna znana.

4

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

no właśnie bo w zeszlym roku robił kapitalny remont silnika nowe bebechy szlif wału itp.a tu nagle bach i niewskazuje mu cisnienia nawet jak sie odkreci weżyk od zegara przy obudowie filtra to powinien pluć olejem a tu lipa silnik pracuje a olej tylko lekko cieknie
.a na zegarze nic niewskazuje nawet jak odpalony silnik

5

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

a w mojich cetach czy to w 303czy300lub323 po zgaszeniu baczek sie jeczcze kreci przez pewna chwile

6

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

grzesiu  to dobrze znaczy ze chodzi  a dlatego po zgaszeniu silnika ci bąk chodzi bo jeszcze pompa trzyma cisnienie i bak odwirowóje pod skutek cisnienia  to samo u mnie jest  po zgaszeniu moze jeszcze z 5 sek cos tam bełkocze 

ale wracajac do tego co pisze sławek to poco wstawili tego bąka jak on prawie nie chodzi ??:| i jeszcze traci cisnienie  to jaki sens  jego bytowania w tym silniku ?  znajac zasade z silnika ursusa to tam ten bak chodzil od poczatku do konca  bo wkoncu pełni funkcje filtrowania oleju

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Czy ja dobrze zrozumiałem? pracę bąka nazywasz bełkotem? po zgaszeniu silnika powinno być słychać delikatny szum, jak podczas grzania wody w czajniku, to jest właśnie odgłos pracy bąka i powinien być słyszalny przec co najmniej minute po zgaszeniu silnika ze średnich obrotów.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

no dokładnie o ten szum mi chodziło big_smile hmm srednie obroty to mozna ruznie zrozumiec bo co dla niektórych srednie to 1400 albo 1200 big_smile ale to juz kwestia zrozumienia big_smile i praktykowania ja przewznie gasze silnik jak se chwilke pochodzi na niskich obrotach a to jest jakies 800 -850 obr  bo przewaznie na takie ustawiam   dlatego pisze ze chodzi chwile a tak o podałem 5 sek moze dłuzej niewiem niemiezyłem z zegarkiem:P ale wiem ze chodzi  bo jak rozbierałem przy wymianie oleju to był zabrudzony od srodka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

piotrK a co ty powiesz na temat bączka od kiedy powinien się kręcić? w sieczkarce nie słyszę po zgaszeniu aby coś się jeszcze w silniku kręciło wiec jestem lekko wystraszony zwłaszcza że mam silnik po remoncie  i nie chce narobić sobie problemów...a może jest możliwość zamontowania zupełnie innego składu filtracji oleju od innego ciągnika np. tak jak jest w 360 to jest bardzo fajny układ i łatwy w obsłudze?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-10-10 01:02:31)

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Wirnik powinien się kręcić od razu po włączeniu silnika, tzn., chwilkę później, w momencie odpowiedniego wzrostu ciśnienia oleju w silniku, co widać na zegarze ciśnienia. A to, czy wirówka się kręci, jak i kiedy się kręci i czy w ogóle jeszcze filtruje olej, to zależy od różnych czynników, głównie od jej zanieczyszczenia i stopnia zużycia. Generalnie po wyłączeniu silnika, powinno być jeszcze przez chwilę słychać jej szum, co oznacza, że się jeszcze kręci. Dla pewności można odkręcić tą górną śrubę kontrolną z korpusu wirówki i sprawdzić czymś ostrym, czy wirnik się obraca, a podczas pracy silnika jej praca powinna być wyczuwalna gołą ręką. Najważniejszym miejscem tej wirówki jest miejsce górnego mocowania jej wirnika w korpusie wirówki, ponieważ pracuje on tam na wprasowanej w korpus mosiężnej tulejce. Jak się ta tulejka wyrobi, to olej zamiast do środka wirnika, idzie na boki i spływa do misy olejowej silnika bez odwirowania, a wirówka stoi. W ten sposób na wirówce silnik potrafi zgubić nawet i 2 atmosfery ciśnienia oleju, a wirówka jest wówczas zupełnie bezużyteczna, a wręcz nawet szkodzi silnikowi. Najlepiej ja rozkręcić do ostatniej śrubki, dobrze umyć, przeczyścić obie dyszki w wirniku i wówczas dokładnie sprawdzić jej stan i działanie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

U mnie od dawna bączek jest zaślepiony więcej z nim problemu niż pożydku a jesli chodzi o ciśnienie najpierw trzeba sprawdzić czy wogule pompa podaje olej całe sterowanie cisnieniem jest właśnie pod bączkiem trzeba wykręcić śrube za kturą znajduje się spreżyna z kulkom może wpadł tam jakiś opiłek.Ja bym jeszcze odrecił miske i sprawdził doloty do pompy może gdzieś ciągnie powietrze.Tu pewnie jest to niemożliwe ale kiedyś przy ciapku odręciła się z klawiatury mała śrubka i wpadła do rurki od pompy a pompa tam jest dwu stopniowa i raz ciśnienie jest a raz niema mechanikowi naprawienie tego zajeło dużo czasu.Tak jak pisałem wczesniej może gdziś odreciła się śrubka i traci ciśnienie albo zatyka przelot.A jak padła pompa to wystarczy wymienić na drugą i po bulu.

12

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

tomek w fortschritach pomp sie nie wymienia

13

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

hmm jeste laikiem co do  silnika ify  neutral czemu sie niewymienia pompy niema takiej mozliwosc czy one sie niepsuja??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

W forschrittcie pompe stanowią dwa wałki wmontowane wmontowane w obudowe silnika...

15

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

nie wymienia się pompy ponieważ ona jest razem ze stopą od panewki głównej. piotrK będzie wiedział lepiej jak wszystko nazywać

16

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

tomek1974 napisał/a:

U mnie od dawna bączek jest zaślepiony więcej z nim problemu niż pożydku a jesli chodzi o ciśnienie najpierw trzeba sprawdzić czy wogule pompa podaje olej całe sterowanie cisnieniem jest właśnie pod bączkiem trzeba wykręcić śrube za kturą znajduje się spreżyna z kulkom może wpadł tam jakiś opiłek.Ja bym jeszcze odrecił miske i sprawdził doloty do pompy może gdzieś ciągnie powietrze.Tu pewnie jest to niemożliwe ale kiedyś przy ciapku odręciła się z klawiatury mała śrubka i wpadła do rurki od pompy a pompa tam jest dwu stopniowa i raz ciśnienie jest a raz niema mechanikowi naprawienie tego zajeło dużo czasu.Tak jak pisałem wczesniej może gdziś odreciła się śrubka i traci ciśnienie albo zatyka przelot.A jak padła pompa to wystarczy wymienić na drugą i po bulu.

MOJ skromnym zdaniem  bączek jest ważny bo jednak często jest tam sporo brudu.Oczywiście gdy jest sprawny .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

17

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

ojanusz masz rację jak czyściłem tego bączka w sieczkarni to na ściankach było około dwa centymetry brudu a poprzedni właściciel to chyba go nigdy nie czyścił bo na ściance od wewnątrz to był taki twardy papier zamontowany chyba w poto żeby łatwiej go czyścić

18

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Jak się zmienia olej raz na kilka lat to wiadomo co się z olejem zrobi i jak są duże przedmuchy to też szybko olej się zamuli wtedy gromadzi to się na ściankach bączka lub filter zapcha.Jest jedna rada trzeba dbać o olej jest go sporo ale jak przyjdzie czas wymienić go trzeba.Przy wymianie oleju pasowało by też zmienienić filter i są też specjalne oleje do czyszczenia silnika.Nie naśladujcie mnie ale ja wlewam 15litrów ropy i odpalam go na kilka sekund po tym zabiegu zmieniam olej i filter.Jeszcze go nie zatarłem.

19

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

tomek1974 napisał/a:

Jak się zmienia olej raz na kilka lat to wiadomo co się z olejem zrobi i jak są duże przedmuchy to też szybko olej się zamuli wtedy gromadzi to się na ściankach bączka lub filter zapcha.Jest jedna rada trzeba dbać o olej jest go sporo ale jak przyjdzie czas wymienić go trzeba.Przy wymianie oleju pasowało by też zmienienić filter i są też specjalne oleje do czyszczenia silnika.Nie naśladujcie mnie ale ja wlewam 15litrów ropy i odpalam go na kilka sekund po tym zabiegu zmieniam olej i filter.Jeszcze go nie zatarłem.

Na razie przycierasz go lekko, pomysł szalony ale Twój silnik.

20

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Mam dwa pytania do Tomka 1974.
Jak wymienić pompę oleju silnikowego w forszaju ?
Co ma znaczyć "Przy wymianie oleju pasowało by też zmienić filter" ?