21

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

sławek  moze tomek ma na mysli ludzi  takich co przy wymianie oleju  niewiem  niewymieniaja filtra bo mówiac krótka chca dupe sianem utrzec tongue  a przyznam sie ze znam takich "idiotów" 2

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

wojtas dodam że mamy takiego gościa we wsi że tylko dolewa olej bo twierdzi że skoro jest to poco lać drugi ,a hydraulika w ładowaczu to zalaną ma starym przepracowanym olejem silnikowym który zbiera z okolicznych firm a najdziwniejsze jest to że ten ładowacz ciągle mu nieźle chodzi???

23

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Nie wiem co ma Tomek na myśli. Jeśli ma na myśli to o czym myślę, niech napisze posta w wątku "humor".

24

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Nigdy nie wymieniałem pompy w silniku bo nigdy nie miałem takiego powodu a o filtrze to wiadomo nie wszyscy wymieniają za każdym razem.Jak przy ciapku miałem zajeżdzony silnik i planowałem remont to nie zmieniałem ani oleju ani filtra do puki nie zajeżdziłem silnika na amen.

25

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Dzięki Tomek za odpowiedź.

26

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

tomek1974 napisał/a:

... Jak przy ciapku miałem zajeżdzony silnik i planowałem remont to nie zmieniałem ani oleju ani filtra do puki nie zajeżdziłem silnika na amen.

To lubię najbardziej! Tylko dlaczego potem ludzie mają pytania, a czasami nawet pretensje, że remont wyszedł tak drogo?!?! Zupełnie ich nie rozumiem :hmmm:

P.S.
W silnikach ifoskich obecnie pompa olejowa jest zarazem ostatnią stopą główną wału i można ją tylko zregenerować, o ile regeneracja taka jest jeszcze możliwa. Teoretycznie jest ona nie wymienialna i wtedy powinno wymienić się cały blok silnika. Piszę "teoretycznie", bo przecież nie ma rzeczy niemożliwych big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

27

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

wszystko zalezy od czwowieka np. moj sasiad kupil uzywany ciagnik c-360 i przez 7 lat uzywania na 15 ha nie zagladal do filtrow paliwowych az ciagnik stracil moc i nie mog na podwurko wjechac przyszedl o porade wiec poszedlem zobaczyc co i jak i nie powiem ale troche sie zdziwilem,filtrow wcale nie bylo i w odstojniku tez bylo brak tego filterka a syfu tyle tam bylo ze pozatykaly sie rurki zalozylem mu stare filtry ktore ja wymienilem i tak jezdzi do dzis a to bylo ze 4 lata temu odbieglem troche od tematu ale sa tacy ludzie dla ktorych nie wazne jest by olej czy filtry byly wymienione na czas najwazniejsze ze sprzet odpali to go na pole potem dopiero placza ze trzeba remont robic,pozdrawiam!

28

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Tomek 1974 sory ze teraz odpisuje na twoje pytanie ale padl mi ostatnio komp.
przyczyna braku cisnienia było zasysanie powietrza przez rure od smoka która przychodzi do pompy gdzies na tym łaczeniu jest  symering i tam łapał  powietrze tak mi wytłumaczył koles niewidziałem jak to robili i jak to dokładnie wyglada pisze jak on mi to tłumaczył. zycze powodzenia ja zabieram sie dziś za skrzynie w 300.

29

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

simmeringu żadnego tam nie ma. Pewnie miałeś to do czego mi niewiele brakowało - przetarcie na rurze od smoka. Ona wchodzi w otwór od wymiennika oleju i to dość ścisło więc trzeba ją dobrze dopasować zanim się miske założy. U mnie wystarczyło lekko zasmarkać spawareczką i delikatnie poszerzyć otwór w wymmieniku (bo ta obudowa to z blachy 2-3 mm gdzieś jest)....

30

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Dzięki koledzy już zaczynam łapać w czym problem.

31

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Silnik zrobiony ciśnienie ponad 5 żadnego skakania wskazówki po prostu super a okazało się że blaszka co otacza wymiennik była pokrzywiona i symering nie przylegał dobrze i rura sawna ciągła powietrze górą.Grzesiu.vip nigdy bym na to nie wpadł masz wielkiego+.

32 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-03-05 22:07:24)

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

To nie jest simmering smile

http://img21.imageshack.us/img21/1897/pict0047j.jpg

To jest zwykła gumka uszczelniająca widoczna na tym zdjęciu (kolor czerwony). Obok pompa oleju która jest tą stopą (kapą,kopytem.. jak zwał). Powyżej ten nieszczęsny smok co się przecierać lubi(nawet widać na nim to przetarcie-takie skośne), panewka, na górze sprężyna co w tym smoku dociska w dół tą gumkę do wymiennika ciepła....

33

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Tak to ta gumka jak nie przylega dokładnie do blachy to ciągnie powietrze górą jest proste lekarstwo wlać więcej oleju.Ale wtedy poco wymiennik jak olej będzie miał dwa obiegi.

34

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Tomku nie masz racji. Ta rura dochodzi prawie do dna wymiennika.

Nieszczelność tej gumki conajwyżej może powodować że się z góry będzie olej wlewał (nie będzie chłodzony) ale nie będzie go znowu tak dużo (tej wymiennik nie stawia dużego oporu jak są te sita blaszkowe czyste.

Natomiast nie ma możliwości żeby nieszczelność tej gumki powodowała branie powietrza....

35

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Nie będę więcej pisał na ten temat najważniejsze że ciągnik ma ciśnienie i na pewno to było przyczyną.

36

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

moze i nie symering.ja napisam tak jak kolega mi mówił niewidziałem jak to robili .pozdro tomek 1974 ciesze sie że pomogłem pozdrawiam

37

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Witam wszystkich.W moim 323 wskażnik pokazuje dobre ciśnienie,ale na średnich obrotach po rozgrzaniu silnika wskazówka wariuje tzn. skacze najpierw w zakresie 2 atm ,a czym cieplejszy olej to nawet w całym zakresie zegara.Zaznaczę że robi to z dużą częstotliwością.Silnik nie bierze oleju jest w niezłym stanie.Pytanie czy ktoś tak miał w swoim?Czy mam już się zacząć martwić?

38

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Zmień najpierw zegar,a jak to nie pomorze zajrzyj do filtra oleju.To na poczatek

GG 5704394

39

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

Gdzieś ciągnie powietrze.Dolej do 20litrów i zobaczymy.

40

Odp: wskażnik oleju niewskazuje cisnienia

zrób jak mówią koledzy. najpierw zegar potem olej. i nie pytaj ani nie szukaj przyczyny jeśli dolejesz oleju i będzie ok. ja dolałem i nie wnikam.....