1

Temat: Fortschritt e512 kupno

Witam, mam kilka pytań tongue Wybaczcie, że nie szukałem, ale zależy mi na czasie. Tata dorwał jakiegoś E512 z powiększonym zbiornikiem ziarna, hydrauliczną rurę wysypu za 20tys. Rocznik to bodajże coś około 90? No i nie wiem czy się w takie coś pakować, czy może lepiej kupić jakiegoś 86/87/88 roku za 19~ tys.? Mamy na oku jeszcze inne, te w kolorach groszku od 15 tys - 20tys. Na co mam zwrócić uwagę, jeżeli sprzęt kupuję od handlarza, a na co jeżeli od rolnika (oczywiście jeżeli jest jakaś róźnica ;p)

Ten "stuningowany" e512 jest od rolnika, reszte co mamy na oku są od handlarzy z Czech.

Z góry dzięki,  pozdrawiam

//matey

2

Odp: Fortschritt e512 kupno

po pierwsze ten rocznik 1990 niezgadza sie cosik.sprawdz jakim stanie jest podsiewacz, cepy,cisnienie oleju w silniku ,jak zapali lekko czy ciężko  w jakim stanie jest heder czy bagnety leża w jednej lini i czy kosa chodzi lekko, jak to sie prowadzi po drodze czy niepływa  czy uchwyty od skrzyni niesa pospawane i zobacz czy tulejki sa w kole od wariatora to koło jest od tej strony co skrzynia  zaraz pod podajnikiem .instalacje elektryczna <ładowanie> .jak go zapalisz warto powłanczac młocarnie i gardziel póżniej cała kita i niech chodzi z chwile az sie dobrze rozgrzeje .po zgaszeniu zdejmij korek od oleju jesli niema białej mazi tylko czarny olej to dobrze mozna tez na dotyk sprawdzic poszczególne łozyska jesli sie grzeja to trzeba liczyć sie z wymianą a i czy w wodzie niema oleju. PAMIETAJ NIENAPALAJ SIE NIERAZ WARTO POJEZDZIC I STRACIC TROCHE NA PALIWO NIZ kupić  ZŁOM. a i sprawdz tabliczki znamionowe jedna jest jak dobrze pamietam na zbiorniku zborzowym zaraz obok rury wysypowej.a czy to bedzie handlarz czy rolnik to  kazdy bedzie zachwalał i u jednego i drugiego można sie naciać ale u handlarza bać podwójnie czujny

3

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ok dzięki, zaraz jadę oglądać jednego E512 wink

4

Odp: Fortschritt e512 kupno

Z tego nic nie wyszło ale 3 tygodnie temu oglądałem super kombajn, ale koleś się rozmyślił i nie sprzedał go nam hmm Mam inny ten jest z 86r. z sieczkarnią słomy. Kuzyn go widział, mówił, że nawet nawet, tylko coś ciężko pali. Jaka może być tego przyczyna ? Warto wziąć taki kombajn ? Pozdrawiam.

5

Odp: Fortschritt e512 kupno

zalezy moze pompka nietrzymac paliwa  i po np.3 dniach poprostu paliwo zleci do zbiornika i niebedzie chciał odpalic (u mojego kumpla cos takiego jest ) wtryski lipa lub pompa wtryskowa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Fortschritt e512 kupno

Okej byłem widziałem. Rocznik niby 85, ale na kombajnie tabliczki nie było. Heder z roku 84. Chce za niego 17 tys, a trzeba kupić dwa paski (jeden pas jezdny a drugi nie wiem), akumulatory, z tyłu sieczkarnia pogięta i heder dziurawy. Aha no i motogodzin ma 2.7 tys. Mam pewne obawy, bo jak rozmawiałem o tym sprzedającym z sąsiadami to mówili, że żyd jak ich mało. Co do tego, że cięzko palił to coś było zapchane, nie pamietam co tongue Czyli jak radzicie mi go brać ? Koleś go kupił za 14 tys. a teraz chce 17... 3 tys zysku będzie miał i takiemu ceny nie zbijesz... Jest jeszcze jeden na Słowacji, ponoć piękny kombajn 87r. sieczkarnia, ale 20 tys. i jakieś 600km do mnie.. hmm

7

Odp: Fortschritt e512 kupno

zastanów sie dwa razy zanim podejmiesz decyzje kupna
.nienapalaj sie

8

Odp: Fortschritt e512 kupno

moim zdaniem szukaj dalej  moze i dobry moze i niedobry to jest taka zgadywanka nigdy niewiesz co kupisz do zniw jeszcze chwile czasu wiec szukaj

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Fortschritt e512 kupno

ale z przed sezonem ceny mogą skoczyć

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

10

Odp: Fortschritt e512 kupno

własnie to jest bul neutral najlepiej kupywac na jeslień  albo w zimie  wtedy najtansze sa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Fortschritt e512 kupno

to prawda

12

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ok więc tak. Wpłaciliśmy zaliczkę na E512 z 85r. Miał 4tys. mtg. Kombajn ładny zdrowy. mam tylko pytanie, jaka może być przyczyna, że to kółko które napina pasek podczas wysypu zboża, nawet gdy jest na max poluzowane ''łapie'' ten pasek, a jak łapie to żmijka w zbiorniku chodzi ? Poza tym musimy kupić 3 paski, bo puścił jakiś oring i cały kombajn jest w oleju, a jak pasek złapie trochę oleju to długo nie potrzyma..

13

Odp: Fortschritt e512 kupno

napisałeś że kółko łapie pasek,a cz nie brakuje blach które układają pasek ,tych na dole przy przyśpieszaczu jazdy i które paski masz zalane olejem.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

14

Odp: Fortschritt e512 kupno

Możliwa jest banalna odpowiedz za mały pasek ja tak miałem jak kupiłem dopiero po wymianie problem zniknał.:pa:

15

Odp: Fortschritt e512 kupno

jedna rada co do kupna kombajnu odradzam te sprowadzone  z czech i słowacji  ja jak kupiłem to po 30 minutach pękł wał w silniku i rozerwał blok (sprowadzony z czech) sąsiad kupił ze słowacji i wywalił mu kopyto

16 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-06-25 09:21:04)

Odp: Fortschritt e512 kupno

A co było przyczyną tych awarii? Doszliście do tego?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: Fortschritt e512 kupno

u mnie to mogło być że wał był felerny bo silnik był po kapitalce u pepiczówa u sąsiada urwał się zawór rozwalił tłok a korbowód rozwalił blok

18 Ostatnio edytowany przez pawlon (2008-06-26 10:48:27)

Odp: Fortschritt e512 kupno

zależy na co sie trafi, moj u mnie jest od 97r i ody tak dalej. i sprowadzony z czech przez handlarza z Głubczyc. A z Głubczyc na kołach przyjechał całą Polske - czyli w ok. Sokółki

19

Odp: Fortschritt e512 kupno

Okej, kombajn stoi już na podwórku. Z tego co słyszałem o tym problemie z tym napinaczem to problem zniknie jeśli w zbiorniku będzie trochę zboża. Tylko ciekawe jak, skoro zboże które wleci do zbiornika wyleci przez te żmijkę.. No nie wiem, okaże się w praniu. Mam jeszcze pytanie, ile taki Fortschritt może palić na godzinę/hektar zboża/rzepaku ? Prosiłbym jeszcze o jakieś rady dla początkującego kombajnisty na fortschricie ;p

20

Odp: Fortschritt e512 kupno

problem ze żmijką rozwiąz rozkładając rure a ze spalaniem to jest jakieś 10-12 litrów na godz z sieczkarnią do 14