181

Odp: Fortschritt e512 kupno

Facet napisał że zamieni na bizona.... szkoda że tak daleko mieszkam. smile

182

Odp: Fortschritt e512 kupno

Grzesiek ogłaszasz swojego bizona? mysle ze znalazłby sie jeszcze kupiec, sa jeszcze ludzie co mysla kombajn to bizon ciagnik to ursus i taki kupi. Jak to mowia przyjdzie głupi i kupi

Rolnik z powołania:-)

183

Odp: Fortschritt e512 kupno

Stał na tablicy trochę tylko sam nie wiem co myśleć. Oddać całkiem za grosze, trzeba dołożyć. Blisko całkiem nie kupisz w dobrych pieniądzach. Oddać za małe pieniądze to wymienię dwa paski przekoszę jeszcze rok. Ale jakby kupiec się trafił to sprzedałbym. Najchętniej żeby sprzedać bizona i kupić 512, żeby jedno w drugie poszło. Rocznik jest stary bo 76 ale który kombajn będzie w 100% oryginał jak co roku się coś wymienia. Tak z tych kombajnów tylko rama została ta sama. Napęd młocarni jak w 56 i drugi heder ze stołem i kosą boczną mam do niego.

184

Odp: Fortschritt e512 kupno

ile go cenisz?

Rolnik z powołania:-)

185

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ceniłem 20 do negocjacji ,bo mnie żona napierdziela. smile Za mniej nie bardzo będę miał w tym roku dołożyć do drugiego, bo prawdopodobnie będę się starał o kredyt na kupno działki, i krucho z gotówką do żniw będzie. Albo przekoszę jeszcze sezon i ogłoszę za 15 po żniwach.

186

Odp: Fortschritt e512 kupno

dziś znów zrobiłem kilkaset km po dolnym śląsku i obejrzałem kilka 512 i 514 - szkoda pisać sad Jutro jadę oglądać http://tablica.pl/oferta/bizon-super-56 … f5d70a1a37 kilkanaście km ode mnie i od słowa do słowa okazuje się że ojca dawny kolega jeszcze z SRK.  Cena musiała by zejść do 20 tysi. Panowie tylko bez linczu wink

gg 5118068

187 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-11 18:32:49)

Odp: Fortschritt e512 kupno

Tak szczerze to czytam te posty i zastanawia mnie czym 512 jest lepsza od bizona, ja jak bym miał do wyboru 512 a bizon , kupił bym bizona,  mialem bizona i 512 to troszke mam porównanie,chyba że jestem jakiś dziwny... co innego juz 514   Sprwadz czy rama nie popękana pod gardłem i czy nie zgnity dołem na ślimakach podajników, to będziesz miał jakie pole do negocjcji.

mdw

188

Odp: Fortschritt e512 kupno

Zdrada!!!!!!!!!!!

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

189

Odp: Fortschritt e512 kupno

Grzegorz89 napisał/a:

Ceniłem 20 do negocjacji ,bo mnie żona napierdziela. smile Za mniej nie bardzo będę miał w tym roku dołożyć do drugiego, bo prawdopodobnie będę się starał o kredyt na kupno działki, i krucho z gotówką do żniw będzie. Albo przekoszę jeszcze sezon i ogłoszę za 15 po żniwach.

za 20 z dwoma hederami to nie duzo. wystawiaj, teraz ludzie dostaja dopłaty to rusza na zakupy. Nie wystawisz nie sprzedasz.

Rolnik z powołania:-)

190

Odp: Fortschritt e512 kupno

http://tablica.pl/oferta/kombajn-zbozow … 36d33a22a6 to ten sam tylkoi cena lepsza

mdw

191

Odp: Fortschritt e512 kupno

dokładnie na tej aukcji 22 tysie. Jadę z ojcem to może coś po starej znajomości urwie bo jak będzie w dobrym stanie to nie chcę dać więcej jak 20.

gg 5118068

192

Odp: Fortschritt e512 kupno

Tylko ja mam z hederami na 5 rzędów grabi nie na sześć, dla mnie żadna różnica. Nie wiem czemu ludzie patrzą na to żeby ładnie wyglądał a nie był w dobrym stanie. Mimo że wizualnie nie jest jakiś obdrapany. W 512 jednak jest trochę lepiej rozwiązane napędy, skrzynia, silnik wydaje mi się mniej awaryjny (mimo że 3lata koszę sporo i nic nie robiłem przy nim) choć zamulony może, no i komfort na pewno lepszy. Ogłoszę go jeszcze pewnie, ale za grosze nie chciałbym oddać, najwyżej jeszcze rok przekoszę. Zorak masz na myśli że w przedziale 15-18tysięcu nie ma co przywlec do domu? Oznaczałoby to że trzeba podejść do wymiany z pewnym dystansem, a nie pewnością, że tanio się kupi coś dobrego..... Myślałem że jakbym szukał to pewnie od kogoś z forum, wziąłbym jako minimalną chociaż gwarancję.

193 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-01-11 19:19:03)

Odp: Fortschritt e512 kupno

kupić zawsze można ale ludzie nie znają umiaru stan faktyczny vs cena jaką wołają, zwłaszcza handlarze. Można kupić za 10-12 i remontować dla siebie czego ja chcę uniknąć bo po prostu nie mam na to czasu. Mogę podszykować do żniw ale nie remontować. Mogę dać więcej ale niech będzie w dobrym stanie a takiej jeszcze nie trafiłem. Terz wolał bym kupić od kogoś z forum bo tak jak mówisz choć minimalna gwarancja ale odległości to czasem pół albo i cała polska. Co do 514 to niestety 20 tysięcy jest mało.

gg 5118068

194

Odp: Fortschritt e512 kupno

bizona jak będziesz oglądał to tak jak mówił yoko patrz na przednią oś  czy nie odjechała i nie została przyspawana ... popatrz na wytrzasacze  bo tam zmienić te łożyska to szkoda gadać ...  silnik to wiadomo ...  czy skrzynia nie hałasuje   wariator nie lata bo tez lubi  najważniejsze to czy z pod kabiny się nie leje bo to upierdliwe ....  reszta to pikuś  a i szału nie będzie smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

195

Odp: Fortschritt e512 kupno

Najlepiej jeszcze jakbyś zapiął mu heder i sprawdził jak trzyma poziom,albo chociaż czy pochyły nie jest popękany czy przegięty bo to też upierdliwy temat w bizonie.

Jeszcze tak a'propos bizona wink
http://i173.photobucket.com/albums/w58/ … ombajn.jpg

196

Odp: Fortschritt e512 kupno

Zorak przyjedź do mnie, weźmiesz od sąsiada 512, silnik igła, wariatory bdb, opony przód nówka, światła i wszystko sprawne do jazdy na spore odległości i prosto w pole, cena myślę że w okolicach 11 tysiaków, tak, że jak dołożysz 4 na nówkę rozdrabniacz słomy to nic lepszego nie trafisz. Pozdro, telefon masz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

197 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2014-01-11 23:17:25)

Odp: Fortschritt e512 kupno

Jak można porównywać forsza do bizona ? po pierwsze skrzynia w bizonie siada często plus ciężka jej naprawa brak hamulców,zwolnic rozpieprzający się wariator słaba oś przednia silnik pali 12lna godzinę a forsz 9 krótkie wytrząsacze to tyle w porównaniu do 12ki bo do 14ki to jeszcze gorzej wypada polski badziew kosiłem bizonem przez 20 lat to coś tam wiem. Tak jak pisałem 512 wygrywa

198 Ostatnio edytowany przez androl (2014-01-11 23:06:31)

Odp: Fortschritt e512 kupno

Który lepszy bizon ZO56 czy Fortschritt 512, czerwony to bizon niebieski to forsz big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=vg986DmYgrM

199

Odp: Fortschritt e512 kupno

Coś taki nie zadowolony z bizona wink

mdw

200

Odp: Fortschritt e512 kupno

W mojej okolicy tylko jeden gośćiu ma forsza i to 512, wiecej sie psuje niz bizony i własciciel narzeka na brak komfortu, mowize co dniu koszenia czacha dymi. Nie wiem moze ma zdezelowany kombajn i przez to te awarie, ale on nie poleca tego sprzetu

Rolnik z powołania:-)