201

Odp: Fortschritt e512 kupno

Papej ja miałem bizona a po nim 516 a teraz 514 i w życiu nie wróciłbym do bizona.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

202

Odp: Fortschritt e512 kupno

Dla mnie bizon ,12ka czy 14ka nie ma wartości bo mi nikt nie zapłaci 500zł za godzinę a żniwa są krótkie,dlatego kupując co najmniej 524 kombajn po sezonie jest gratis.

203

Odp: Fortschritt e512 kupno

ja anie bizonem, ani forszajem nie robiłem

Rolnik z powołania:-)

204

Odp: Fortschritt e512 kupno

Mój wuj też ma 512 i narzeka ale kupił z 8lat temu może więcej dał 11tysięcy i nie wiem czy coś dołożył.A mimo wszystko narzeka, tylko kombajn cierpliwszy niż kombajnista. Jakby ten gość chciał to możemy pomyśleć o wymianie big_smile

205 Ostatnio edytowany przez chmielupom (2014-01-12 12:10:15)

Odp: Fortschritt e512 kupno

panowie na sprzet narzeka zawsze ten ktoremu sie on psuje a ten co kupi i kosi  to zawsze chwali bo kupujac bizona w takim stanie ze sie kosi bez remontow to kolo 30 zapewne trzeba liczyc a 2 sprawa do bizona kupic czesci zeby byly dobrej jakosci zwlaszcza do skrzyni to czasami graniczy z cudem jak moj znajomy mowi dopuki za czesci zamienne odpowiadal plock a nie prywaciaze to i bizon byl do pracy a potem  wiadomo ci sie stalo z jakoscia. chodz i teraz kupujac cos do forszaja trzeba uwazac bo lipnych podrob nie brakuje.:/

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

206

Odp: Fortschritt e512 kupno

skrzynia z Bizona jest słaba zwłaszcza  w mokre lata zdycha mechanizm różnicowy   ale pasuje z C360 ...    i jest troszkę trwalsza ...  na szerokich kapciach bizon tak nie tonie ale na wąskich bym nie brał to pomyłka ... plus waska oś z tyłu i wieczne wyciąganie kombajnu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

207

Odp: Fortschritt e512 kupno

Grzegorz89 napisał/a:

Mój wuj też ma 512 i narzeka ale kupił z 8lat temu może więcej dał 11tysięcy i nie wiem czy coś dołożył.A mimo wszystko narzeka, tylko kombajn cierpliwszy niż kombajnista. Jakby ten gość chciał to możemy pomyśleć o wymianie big_smile

On jak wymieni to na cos lepszego bo ma trochu pola, tylko nie wiem czy 512 bedzie sprzedawał czy do huty prosto odstawi

Rolnik z powołania:-)

208

Odp: Fortschritt e512 kupno

Zorak już pewnie bizonem po podwórku jeżdzi wink

mdw

209

Odp: Fortschritt e512 kupno

hehe jeszcze nie. Byłem dziś oglądać ale obejrzałem wszystko bez odpalania bo gość mieszka praktycznie w mieście i na około pełno domków jednorodzinnych i nie chciał sąsiadów wkurzać w niedziele z rana. Jutro sprawdzę jak to wszystko się kręci.
Jednak nadal jestem napalony na ten egzemplarz http://tablica.pl/oferta/kombajn-zbozow … db92e8775d tylko troszkę cena za duża.

gg 5118068

210

Odp: Fortschritt e512 kupno

cena za duża ... ehh  a za bizona chce dać 20 big_smile  to bież mojego claasa bo dostałem dziś propozycje nie do odrzucenia ...  tylko co zrobić gdy kasy brak ....  ehh zawsze tak jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

211

Odp: Fortschritt e512 kupno

co to za oferta?

Rolnik z powołania:-)

212

Odp: Fortschritt e512 kupno

powiedzcie mi jeszcze jedno. 512 na górze ma żaluzje a na dole otworowe (podłużne otwory może 1,5x0,5cm) - w zbiorniku widziałem pszenicę więc wnioskuję że sito odpowiednie do pszenicy a co z jęczmieniem który jest grubszy i owsem ? kilka sit na wymianę czy zakup na dół żaluzji - 999 zł znalazłem na allegro

gg 5118068

213

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja mam tak w moim claas tylko okągłe. sita dolne wymieniam tylko na rzepak i łubin, reszte reguluje górnym sitem

Rolnik z powołania:-)

214

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja 514 każde zborze kosze na otworkowym 6.3x20,zmieniam tylko na rzepak i łubin inne.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

215

Odp: Fortschritt e512 kupno

zorak napisał/a:

powiedzcie mi jeszcze jedno. 512 na górze ma żaluzje a na dole otworowe (podłużne otwory może 1,5x0,5cm) - w zbiorniku widziałem pszenicę więc wnioskuję że sito odpowiednie do pszenicy a co z jęczmieniem który jest grubszy i owsem ? kilka sit na wymianę czy zakup na dół żaluzji - 999 zł znalazłem na allegro

Podłużnym pozbierasz wszystko. Ja sobie do żyta i pszenicy dokupiłem otworkowe 6,3 mm ale niekiedy pszenicę jadę podłużnym. Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w żaluzjowe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

216

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja za swoją 512 osiem lat temu dałem 17200 zł + 4000 zł sieczkarnia była w takim stanie jak ta z linku co zorak się przymierza i powiem szczerze, że dałbym te pieniądze jeszcze raz. Mój też przyjechał z Czech. Co do sit to zboża koszę na na tym podłużnym 1,5x0,5 zmieniam tylko do rzepaku i do kukurydzy.

217

Odp: Fortschritt e512 kupno

Zorak z 512 będziesz w 100% bardziej zadowolony niż z bizona, jak ja kupowałem kombajn to mi się podobał bizon ze względu na silnik-jego głos, jednak kupiłem 514 9 lat temu i mimo ze silnik wystawił kopyto zaraz po kupnie(z mojej niewiedzy-filtry filtron...) jestem z niego bardzo zadowolony i nie zamienił bym go nigdy na bizona...

218

Odp: Fortschritt e512 kupno

Pajej napisał/a:

Ja mam tak w moim claas tylko okągłe. sita dolne wymieniam tylko na rzepak i łubin, reszte reguluje górnym sitem

jakie masz sito do łubinu?

219

Odp: Fortschritt e512 kupno

ja mam obecnie do łubinu 12,5 ale kupie jeszcze 9 bo na tym 12,5 ciut syfu leci

E 516 na części
Telefon 695 076 269

220

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja również używam 9 mm.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile