221

Odp: Fortschritt e512 kupno

my ostatnio kosilismy na fasolkowym, nie pamietam wymiaru, całkiem czysto było

222

Odp: Fortschritt e512 kupno

Nie wiem czy ktoś jeszcze szuka, ale sprzedam swoją 512. Cena 12 tyś. może do negocjacji. Sieczkarnia, a za małą dopłatą stół. Przydałoby się odmalować, bo ma zieloną dupe (tak pomalowana) mi jej wygląd nie przeszkadza. Będzie kosić do końca tego sezonu, nigdy nie kosiła kukurydzy. Od jesieni do wiosny pod dachem heder również.

223

Odp: Fortschritt e512 kupno

Witam Kolegów, ekspertów w tematyce kombajnów. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu tylko mam niewielki budżet ok. 12-14 tysięcy. Potrzebuję w sezonie wymłócić ok 25 ha. Wiem, że to niedużo i niektórzy powiedzą, że nie warto się bawić z kombajnem w takim przedziale cenowym ale mam już dość zaklepywania kombajnu a tu jakiś sąsiad w kolejkę się wciśnie, a jeśli już zacznie młócić i wtedy wszystko od razu muszę kosić nie wspominając o pogodzie. Mam firmę i niestety nie mogę sobie pozwolić, żeby oczekiwać na kombajn. Dodatkowo za zakupem kombajnu przemawia fakt, że mam tatę, który ładnych parę sezonów śmigał na rekordzie. Stąd moje pytanie, czy w moim przedziale da się kupić dobrego 512? Odkąd pamiętam podobały mi się bardziej od bizonów

224

Odp: Fortschritt e512 kupno

Moim zdaniem nie bardzo da się znaleźć coś dobrego w tych pieniądzach. Jednak za te pieniądze myślę, że można znaleźć coś co śmiało da radę wykosić rocznie te 25hektarów. Ogólnie to teraz jest czas na kupowanie kombajnów, bo przy najmniej u mnie od wiosny zaczyna się ruch a  w lecie to już ceny idą w górę. Teraz jest czas i można pojeździć, masz tą wygodę, że wszędzie masz blisko wink

225

Odp: Fortschritt e512 kupno

Szukam teraz przyczepy do lasu i trochę kraju zwiedzę i może przy okazji coś ciekawego znajdę z kombajnów. Tak jak mówisz Grzegorz teraz jest dobry czas na zakup i można się dłużej zastanowić.

226

Odp: Fortschritt e512 kupno

Roberto323 napisał/a:

Witam Kolegów, ekspertów w tematyce kombajnów. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu tylko mam niewielki budżet ok. 12-14 tysięcy. Potrzebuję w sezonie wymłócić ok 25 ha.

Znajomy kupił Maseja 34 i ma 512 na sprzedaż,minione żniwa jechał na dwa,512 w swoim ,masej na usłudze.tel 724486180

227

Odp: Fortschritt e512 kupno

A przyczepę jaką szukasz? Bo mam ramię z koparki rolniczej białoruśki, to elegancko mogłoby się nadawać, jakbyś chciał robić.
Jeśli o kombajn chodzi to e512 to już są stare maszyny i najważniejsze to szukać takiej co ktoś o nią dbał i chował pod dach. Jak szukałem pierwszego kombajnu to różne oglądałem, a co najlepsze że te droższe nieraz były w gorszym stanie niż tańsze.

228

Odp: Fortschritt e512 kupno

przyczepę szukam o ładowności ok. 18 m3 i hdsem o wysięgu 8-9 metrów żeby 323 miał co robić smile

229

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja od tego sezonu jestem posiadaczem E512, dałem za niego 12tys., ma sieczkarnię. Przed sezonem włożyłem w niego 500zł i wykosiłem 25ha. Kiedyś najmowałem kombajn a w te żniwa na luzie skosiłem całość sam i mam w d..ie bizony za 350zł/godz. tak że jak masz kombajnistę to śmiało bierz a za 12-14 można już kupić coś ciekawego. Ja swoim jechałem 370km na kołach

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

230

Odp: Fortschritt e512 kupno

370 km na kołach to szacunek, chyba bym się nie odważył

231

Odp: Fortschritt e512 kupno

Dalszy znajomy tam gdzie mam pole ma na sprzedaż 512 cały czas garażowana z siekaczem w ładnym stanie w te żniwa przesiadł się na MDW525 mogę się zorientować o cenę i telefon tylko trochę daleko od Ciebie

232

Odp: Fortschritt e512 kupno

Po drodze po 20km nam się hamulce zablokowały, aż stanął i pas od jazdy się dymił, poszły cylinderki hamulcowe na jednym kole i wracaliśmy z hamulcem na 1 koło. Dobrze że Fortschritt ma rozdzielacz od hamulców bo by była lipa.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

233

Odp: Fortschritt e512 kupno

Za taką kasę na pewno coś znajdziesz. Ja też bym się nie odważył na jazdę tyle kilometrów, ale o tym mówiliśmy wam na miejscu. Szacun :brawo:

234

Odp: Fortschritt e512 kupno

Maszyna pierwsza klasa, jesteśmy mega zadowoleni, jeszcze tylko trochę wprawy bo jak na razie  wydajność ok 0,5ha/h, ale pszenżyto sypało 8,5t/ha ,1,3m wysokie i dużo słomy.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

235 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2015-11-19 21:01:45)

Odp: Fortschritt e512 kupno

Cieszę się że jesteście zadowoleni, trochę wprawy i w przyszłym roku pójdzie lepiej, ale plon z  pszenżyta bardzo ładny

236

Odp: Fortschritt e512 kupno

O takim plonie mogę pomarzyć. A co do 512 to spróbuje na powoli coś znaleźć w okolicy i na wszelki wypadek mając już coś na oku zapytać was o zdanie. Może ktoś z szanownego forum będzie znał maszynkę (po mapce widzę, że w moich okolicach też jest kilku zarejestrowanych)

237

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja swojego też prowadziłem 350 na kołach w tamte żniwa , 17 godz jazdy bez postoju i w domku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

238

Odp: Fortschritt e512 kupno

To ile ropy wyszło na 100 km?

239

Odp: Fortschritt e512 kupno

46l/100km jechaliśmy od 16 do 23 następnego dnia z przerwą na nocleg, obiad itp.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

240

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ile wyszło  na 100km to nie wiem ,ale w Bydgoszczy zatankowałem do pełna doleciałem do domu ok300 km ,byłem na 10 rano i do wieczora kosiłem pszenżyto ok 5 ha i nie brakło paliwa , sam byłem w szoku że tak mało wyszło.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."