Temat: turbo doladowanie

Panowie  wiem  ze  troche to dziwnie  brzmi  ale  nie  jestem  rolnikiem  z  zawodu  tylko  z  przymusu  i  wiele  rzeczy  nie  wiem
     Nie  wiem  co  to  jest  turbodoLadowanie  i  czy  mozna  to  zrobic  w  naszych  forszajach

2

Odp: turbo doladowanie

http://gry.interia.pl/motogry/technikal … ?inf=90235

ogolnie jak czegos nie widomo to google wie smile bo ono wszsytko wie tongue

gg 2215972

3

Odp: turbo doladowanie

Mam kolegę mechanika ,który do swojego 303 założył turbosprężarkę od SW400 .Widziałem ten traktor w akcji i śmiało mogę powiedziec ,że pary miał więcej niż szóstyka turbo (ale ten gośc potrafił tak zmodernizowac silnk simsona enduro ,że wyciągał 90km/h fabrycznie było 60km/h) dodam że ten forszaj chodzi bez awari 4 lata.

4

Odp: turbo doladowanie

A niewiesz co dokładnie przerobił , jakie elementy?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: turbo doladowanie

Kolektor ssący ,wydechowy i zmienił ciśnienie wtrysku na większe.Z doprowadzeniem smarowania do turbiny nie ma problemu -wykorzystał smarowanie centralne silnika (w SW400 olej tylko dochodzi do panewek turbiny i trzyma ciśnienie)dołożył drugi filtr powietrza (co do reszty to powiedział , że mi powie jak zdecyduje sie doładowac mojego 323)

6

Odp: turbo doladowanie

Powiększenie kolektorów to chyba nie problem ciśnienie wtrysku też gorzej z innymi elementami w silniku. Kiedyś byłem zainteresowany założeniem turbo do swojego 8011 i wiem na pewno ,że te silniki przy turbo miały wzmacniane korbowody. A jak jest z forszajem? Są na tyle mocne?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: turbo doladowanie

Wygląda na to ,że silnik helmuta to solidna konstrukcja bo przez te 4 lata nic nie poszło (a korbowody na pewno są te same):D

8

Odp: turbo doladowanie

A ile pali przy tym turbo ?

gg 2215972

9

Odp: turbo doladowanie

Jakieś 2 l. więcej.

10

Odp: turbo doladowanie

Miałem gdzieś dane firmy która produkuje turbiny i na ich stronie było że do 323 można było wcisnąć. Sądzę że ten silnik powiniem to wytrzymać.

11

Odp: turbo doladowanie

to  wrzuc  adres tej  firmy  bo  chyba  se  walne  generalke  forszaja  i  przy  okazji  dam  mu  turbodoladowanie

12

Odp: turbo doladowanie

Witam jestem nowy i mam dwa fortschritty 323 w jednym mam wstawione turbo i chciałbym dowiedziec się czy ktos też ma i jak działa

13

Odp: turbo doladowanie

romek napisał/a:

Witam jestem nowy i mam dwa fortschritty 323 w jednym mam wstawione turbo i chciałbym dowiedziec się czy ktos też ma i jak działa

Jeśli możesz to wrzuć kilka fotek tego FORTSCHRITT-a  z TURBO

14

Odp: turbo doladowanie

Miras1232 napisał/a:

Wygląda na to ,że silnik helmuta to solidna konstrukcja bo przez te 4 lata nic nie poszło (a korbowody na pewno są te same):D

Może jeszcze znajdę korbowód od mojego, jak się urwał zawór i wstawię fotkę sad lol z tulei nie zostało nic, z tłoka prawie, półblok rozsadziło. A to wszystko przez głupi grzybek od zaworu.

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

15

Odp: turbo doladowanie

kobi napisał/a:
Miras1232 napisał/a:

Wygląda na to ,że silnik helmuta to solidna konstrukcja bo przez te 4 lata nic nie poszło (a korbowody na pewno są te same):D

Może jeszcze znajdę korbowód od mojego, jak się urwał zawór i wstawię fotkę sad lol z tulei nie zostało nic, z tłoka prawie, półblok rozsadziło. A to wszystko przez głupi grzybek od zaworu.

Ale wał i blok wytrzymały:lol: chyba nie widziałeś co zostaje z ursusa po takiej awari.

16

Odp: turbo doladowanie

samej turbiny na zdjeciu niemam bo niedawno wstawiłem ale jak zrobię to wrzucę

17

Odp: turbo doladowanie

romek napisał/a:

samej turbiny na zdjeciu niemam bo niedawno wstawiłem ale jak zrobię to wrzucę

A jakie ustawiłes ciśnienie wtrysku i czy zmieniles tloki ,no i od czego ta turbina ?

18

Odp: turbo doladowanie

Miras1232 napisał/a:

Ale wał i blok wytrzymały:lol: chyba nie widziałeś co zostaje z ursusa po takiej awari.

na oko chyba ??? ale w żniwa nie miałem czasu się grzebać i kupiłem drugi. a ten bez sensu robić, może obecny pochodzi z 10 lat lub dłużej, to i tak zrobiony musiałby byc do remontu sad w zasadzie z zewnątrz to była tylko rysa na półbloku.

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

19

Odp: turbo doladowanie

Turbina od ZTS [szóstki] pozatym to wszystko zostało tylko jeszcz zamówiłem nowe wtryski i ustawie trochę wyrzsze cisnienie

20

Odp: turbo doladowanie

romek napisał/a:

Turbina od ZTS [szóstki] pozatym to wszystko zostało tylko jeszcz zamówiłem nowe wtryski i ustawie trochę wyrzsze cisnienie

A ile dałes za turbine (to troche to ile )a nie boisz się ,że turbina od 160 konnego ciągnika rozpier.......i ci tloki?