21

Odp: turbo doladowanie

Miras1232 napisał/a:
romek napisał/a:

Turbina od ZTS [szóstki] pozatym to wszystko zostało tylko jeszcz zamówiłem nowe wtryski i ustawie trochę wyrzsze cisnienie

A ile dałes za turbine (to troche to ile )a nie boisz się ,że turbina od 160 konnego ciągnika rozpier.......i ci tloki?

to ile turbina poda powietsza to nie tylko zależy od turbiny ale i od filtra powietsza i pszepustowosci  kolektorów  a wogóle to chodzi narazie bez zarzutu i będzie widac czy rozwali czy nie

22

Odp: turbo doladowanie

a w sprawie simsona to jak on to zrobił bo mam zamiar przerabiać swojego
(niegniewać się ale simson to też ifa a ifa to też fortschritt)

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

23

Odp: turbo doladowanie

Stary sbosób na dwusówa to zeszlifowanie głowicy tak żeby zwiększyc stopień sprężania (na szlifierni ci to zrobią) poza tym polerował kanały dolotowe w cylindrze i założył jakieś japońskie łożyska na wał . Kombinował coś z filtrem powietrza .
Ale to było 17 lat temu - ja miałem nówkę on kilkuletniego simsonka i mój nie miał startu  . :beer: (kurde ale stary się robie sad )

24

Odp: turbo doladowanie

dziex

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

25

Odp: turbo doladowanie

wracajac do forszaja to były modele oryginalnie z turbiną.Jestem tylko ciekaw z kad taka wziac?

26

Odp: turbo doladowanie

Orginalnych z turbiną nie było , a przeróbki to przeważnie turbiny od silnikow sw 400turbo (np Bizon Rekord )

27

Odp: turbo doladowanie

Sory ze sie podpinam do tematu ale jeszcze nie moge zakladac nowych watków. Czy ma ktos z was w swoim forszaju silnik szescio cylindrowy np sw 400?? Jakie przerobki nalezy wykonac aby wstawic taki silniczek?? Ja mam zamiar wstawic taki tylko obawiam sie ze jest to niemozliwe. smile

gg 7253078

28

Odp: turbo doladowanie

Jest to bynajmniej zbyteczne, bo niemożliwych rzeczy nie ma, a dlaczego chcesz zakładać inny silnik? oryginalny Ifoski Ci nie pasuje? :hmmm:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

29

Odp: turbo doladowanie

Pasuje tylko ten który mam obecnie jest do wymiany. Nie chce robic w nim kapitalki bo duzo trzeba w nim robic. Mysle o jakims mocniejszym silniku no i szybszym. I pilnie potrzebuje informacji no i silnika. Wiadomo traktor potrzebny w kazdej chwili...

gg 7253078

30

Odp: turbo doladowanie

sw 400 to najczęściej, poza oryginalną ifą, wkładany silnik do 323... są też tacy co 200konny z jelcza wkładają.. i też chodzi..
Po co mocniejszy silnik? Po pierwsze więcej pali
Gdzies na forum było: IFA - 10-13l/ha, SW 400 - 20l/ha
A po drugie jak Niemiec zaprojektował skrzynię, sprzęgło, mosty, wały itp. na 74kW, to wstawienie silnika 105kW na dobre nie wyjdzie. Od razu może nie rozwali, ale przyspieszy żuzycie elementów pracujących. Wiem coś o tym, miałem to na zajęciach z Podstaw Projektowania Inżynierskiego..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

31

Odp: turbo doladowanie

Wiec nie warto wkładac wiekszego niz 100 KM?? To mam wstawic normalny ifoski silnik o mocy 100 KM?? Troche lipa bo chciabym zwiekszyc troche mocy. A co nalezy wykonac zeby wstawic taki silnik??

gg 7253078

32

Odp: turbo doladowanie

SW 400 zależy od rocznika też mają 100KM nowe mają 120 a silnik ifoski ma 120 kucyków i jest o  wiele oszczędniejszy , oraz tańszy w naprawach

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: turbo doladowanie

Moj ma 4 cylindry i nie ma 100 KM. A ten 120 to ile ma garow?? Piotrek zrob cos zemym mogl zakladac watki. PIsalem do ciebie na PW ale nic

gg 7253078

34

Odp: turbo doladowanie

TZN moj ma 4 cylinndry i nie ma 120 tylko 100 sory za pomylke. Tak przy okazji to kupie taki silnik ify ktory ma 120 km ewentualnie mniej.

gg 7253078

35

Odp: turbo doladowanie

każdy Forszaj jakiego widzialem w dowodzie rej. mial 74kW, co po przeliczeniu daje około 103KM...
Za to o SW 400 piszą że mają 140KM..

niemniej jednak oszczędność IFY i tanie części przemawiają na plus..

A jak jest w z kombajnami? czy Bizon super (SW 400) ma wieksza wydajnośc w polu niż 514 (IFA 4) ?? NIE!
A czy pali wiecęj? TAK!
dlatego nikt (chyba) jeszcze nie włożył SW 400 do E-514 czy 512....

proste:)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

36

Odp: turbo doladowanie

Z tą mocą w Ifoskich silnikach W50, to różnie jest podawane, np w katalogach filtrów jest napisane, że silnik ten ma moc 125 KM, co by się idealnie pokrywało ze stanem faktycznym podczas "testów" porównawczych mojego 323 z ciągnikiem innej marki o mocy 120 KM. a to że te silniki mają ok 100 KM to też prawda, ale to kwestia tylko i wyłącznie ustawienia pompy wtryskowej.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

37

Odp: turbo doladowanie

Wiec radzicie mi abym wstawil normalny ifoski silnik i tylko pompe podkrecil i moze ewentualnie turbo jesli sie oplaca??

gg 7253078

38

Odp: turbo doladowanie

z podkęcaniem pompy trzeba ostrożnie bo można minąć się z celem...

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

39

Odp: turbo doladowanie

panowie co do mocy ifoskich silników to nie wzieliście jeszcze pod uwage srednicy tłoków bo z tego co mi wiadomo to są trzy wielkości i wydaje mi się ze to też się ma co do mocy

40

Odp: turbo doladowanie

Pieter, z tego co wiem to jest nominał i podwymiary. Rożnica między nominałem a podwymiarem wału wynoszą co "tzw szlif - 0,2mm. To ważny wymiar dla szlifierni, nie dla użytkownika. A moc jest z tobą.