41

Odp: turbo doladowanie

Kolejne szlify wału faktycznie dla użytkownika nie mają "znaczenia", ale Pieterowi chodziło o nadwymiarowe tłoki. Jest ich pięć wielkości, tzn., nominał - 120mm i cztery nadwymiary, zwiększane o 0,5mm do 122mm. Przy każdym kolejnym nadwymiarze zwiększa się trochę pojemność silnika.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

42

Odp: turbo doladowanie

czyli teraz co piotrze K bo troche nie ogarniam jak się zwiększy pojemność silnika to co z mocą?

43

Odp: turbo doladowanie

przybędzie jeśli forsz np mój przy nominale ma 120 km to przy tłoku 122mm będzie miał 122 km chyba mószę pomyśleć moze większy agregat i pług kupie wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

44

Odp: turbo doladowanie

Jak nie zmienisz dawki paliwa, to będzie dokładnie odwrotnie. Ubędzie mu mocy, ale jest to praktycznie niezauważalne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

45

Odp: turbo doladowanie

no to trza będzie korpus odkręcić sad

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

46

Odp: turbo doladowanie

hmm, dość ciekawa teoria (ja niestety jestem laikiem) - czyli jak założę tuleje o większej średnicy i zwieksze dawkę paliwa to z moich obecnych 100km bede miał ok.120km?? a o ile zwiekszyc dawke paliwa??

Swoją droga to wstawiłem turbo do jumza bez zwiekszania dawki i efekt jest odczuwalny.

na allegro jest 514 z turbo - dośc ciekawie to wygląda

47

Odp: turbo doladowanie

było to już opisywane na forum forsz przy maksymalnej dawce paliwa ma 120 km bez żadnych udziwnień

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

48

Odp: turbo doladowanie

Witam Chłopcy smile Słyszeliście coś morze o takiej przeróbce że głowica z DAF-a z turbodoładowaniem pasuje do silnika ifoskiego  do 4-garowego ... Co Daje około 150 koni mechanicznych. Słyszałem to od mechanika który pracował kiedyś w serwisie FORTSCHRITTA .

GG 16238418

49

Odp: turbo doladowanie

ktos kiedyś poruszał  właśnie temat  o takowej głowicy w forszaju ale pytanie czy by sie to opłacalo i gdzie taka głowice dostac jeszcze od jakiego modelu silnika dafoskiego pasują te glowice

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: turbo doladowanie

koszt takiej głowicy z turbiną wynosi 1100zł  i pasuje ona idealnie . Co do modelu slinika musiał bym się z kontaktować z tym mechanikiem i dowiedzieć się coś więcej o tej przeróbce ???

GG 16238418

51

Odp: turbo doladowanie

No to się kontaktuj i dowiaduj smile

Takie informacje to cenny kąsek dla nas wszystkich i na pewno się plusami odwdzięczymy!

Kwestia tylko żeby to jeszcze jakoś potwierdzić na przykładzie jakiegoś pracującego silnika... co się zmieniło, na co zwrócić uwagę itp...

52

Odp: turbo doladowanie

Oki maxi900 jutro do niego zadzwonię smile

GG 16238418

53

Odp: turbo doladowanie

Turbo doładowanie ładnie brzmi ale tłoki,korbowody i wał nie są do takiego obciążenia przystosowane więc żywotność tych elementów nie będzie najdłuższa.Pamiętajcie silniki z turbiną różnią  się i to sporo.

54

Odp: turbo doladowanie

Oj tomek1974 ty to zawsze znajdziesz dziurę w całym :hmmm:

GG 16238418

55

Odp: turbo doladowanie

Z tego co wiem to turbinka może dać nawet do 30 źrebaków wiece :Dj . Ja w swojej 80 mam tekie ło coś i efekt jest odczuwalny. Tylko  jest taki myk, że do tego są specjalne  pompy paliwowe ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

56

Odp: turbo doladowanie

Napisałem tak bo myślę że te silniki i tak są przeciążone w latach 70 te same silniki miały 90 koni a teraz do 120 więc chyba więcej nie wytrzymają.Wiadomo można przerobić na 200 ale ile pochodzi ja wole mieć 100 i remontować co 10 lat niż 150 i robić go co 2 lata.Te wyliczenia są nieprecyzyjne bo bladego pojęcia nie mam ile jaki silnik wytrzyma ale cudów niema coś za coś.

57

Odp: turbo doladowanie

Tomku po części masz rację. Ale też prawdą jest że jak masz silnik na 150 koni i umiejętnie go użytkujesz (częste wymiany oleju, dobre paliwo, nie katujesz go pod góry na wysokim biegu) to przeżyje dużo mniej niż silnik 100 konny ale zaniedbany i katowany....

... możesz mieć i 200 koni ale jak prawej nogi używasz z głową to żywotność też ci na łeb na szyje nie spadnie...

owszem porównawczo dwa identyczne silniki jakby dał to 100 konny miałby większe szanse w takich samych warunkach. Każdy "tuner" wie że podkręcony silnik wymaga 3x więcej nakładów (więcej paliwa, częstsza wymiana oleju itp) w zamian za rezerwe pod pedałem..

58

Odp: turbo doladowanie

Kiedyś na Allegro był kombajn z turbodoładowanym silnikiem, tylko nie wiem czy to był oryginał czy tuning. Niżej fotka tego silnika.
http://www.fotoload.pl/123aa29/c3d1c8a4ce97972d10af3b26167a07264506_min.jpg

59

Odp: turbo doladowanie

Moim Zdaniem To to tuning naszej 4 garowej ify .

GG 16238418

60

Odp: turbo doladowanie

to jest oryginał oglądałem 514 z 1997 roku nie MDW, kolor taki jak na klasie a nazywała się e 514 turbo i miał140 ps