81

Odp: turbo doladowanie

Dziękujemy za pozytywną odpowiedź. Zwiększenie mocy silnika to jedno, ale jak z jazdy ciągnika, jest inny. Nawet ciągnika bez doładowania zostaje zniszczona w momencie, siada za kierownicą głupi kierowcy. To zawsze płaci do kierowania rozsądnie. To jak to dobrze moim przyjacielem. Ale prawdą jest, że trzeba było zmienić głowice silnika. Więc jestem delegowania na silnik więcej paliwa. To turbosprężarka ma wielką zaletę, że działa na 30% pojemności nominalnej 400HP. Więc mają bardzo długi okres, ponieważ ma on mniejsze prędkości, dobre chłodzenie i olejów smarowych nie jest przegrzany.

Co se týče mé polątiny, tak polski rozumím celkem dobÅ™e, ale s tímto pÅ™ekladem mi nejvíce pomáhá vąem známý přítel: www.google.com
:stu: :play: :angel: :pa:

82

Odp: turbo doladowanie

Jak daleko sięga mój polskiego jako polski zrozumieć dość dobrze, ale to tłumaczenie jest bardziej pomocne dla wszystkich moich przyjaciół znany: www.google.com
:stu: :play: :angel: :pa:

83

Odp: turbo doladowanie

To poco do ch...ry  zwiększać moc jak i tak nie można jej wykorzystać ?

84

Odp: turbo doladowanie

Moim głównym celem nie jest zwiększenie wydajności. Chciałem, aby zwiększyć moment obrotowy silnika obecnie niezbędne, zmiany kursu (patrz charakterystyki obrotowej), w celu poprawy spalania, a tym samym zmniejszenia zużycia paliwa, co oznacza, g / kW.h. Wszystko to bez zwiększania opłat paliwowych. Ostatecznie główny produkt moment obrotowy silnika. Mocy jest liczony od momentu obrotowego. Wszystko jest jeszcze tylko zwykłym fizyki.
Mam nadzieję, że napisałem dobrze, co by wyjaśnić grzywny.
:hmmm:

85

Odp: turbo doladowanie

wiele serce włożyłeś w traktor Poulm, piękna robota.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

86

Odp: turbo doladowanie

dobrze poulm, a powiedz 9 lat silnik chodzi, ale na jakim areale  pracujesz? Ile Mth ma na rok, albo w sumie ile Mth przerobił od generalnego remontu?

Rozumiem też że masz inną potrzebę zwiększenia mocy, w twoim kraju mogą być inne problemy prawne.

P.s. Pisze trochę inaczej, aby algorytm google to jasno przetłumaczył smile

87

Odp: turbo doladowanie

Wiem, że to jest złe googel gramatyki, ale przynajmniej jestem wdzięczny za to.

Wiem, że te dziewięć lat, jest mylące. Mój przyjaciel z ciągnika działa na około 30 ha i niektórych usług dodatkowych. Jak raid MTH I nie odkryli jeszcze, ale postaram się dowiedzieć. Szacuję, że przy 200-400 MTH.
Z moim ZT, praca na około 15 ha, trochę pracy w lesie, sporadycznie coś tu i tam, etc. Mam więcej ciągników, ZT współpracował z około 100 - 200Mth. Używam go tylko do cięższej pracy, orka, uprawa, itp.

Załączam zdjęcie mojego pługa, 5x35 obrotowy

http://www.nasetraktory.eu/forum/download/file.php?id=37946&mode=view

88

Odp: turbo doladowanie

normalnie szok smile plus za to że doczepiłes taki pług do tego ciągnika
nahrał bys jego prace i pokazał z tym pługiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

89

Odp: turbo doladowanie

szok aż się wierzyć nie chce Polum chyba cię odwiedzę. A ja się zastanawiałem nad obrotową 4

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

90

Odp: turbo doladowanie

Piotrfire napisał/a:

szok aż się wierzyć nie chce Polum chyba cię odwiedzę. A ja się zastanawiałem nad obrotową 4

Myślałem, że to forum, zazwyczaj z udziałem kibiców z sąsiednich krajów.

Pierwotnie mój pług 4x30, to "Private Roto" produkcji Roudnice. Wiele pługi i pracuje w Polska. I dodaje jeszcze jeden pług ciała i rozszerzony zasięg do 5x35. Pług jest lżejsza konstrukcja, waży ok. 1-1,1 t. Ja również zrobić kilka wzmocnień do zawieszenia, i dać im hydraulicznych tłokowych. Oru już 3 lata bez żadnych problemów.

Obraz wiszący na pług i jego korzyści:
http://www.nasetraktory.eu/forum/download/file.php?id=37948&sid=985ed5e0263b6c50899345cfff7dd130&mode=view

91

Odp: turbo doladowanie

fajny pług fajny traktor, nie ma bata zasługujesz na drugiego plusa smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

92

Odp: turbo doladowanie

To tylko 175 cm jaki szok?

93

Odp: turbo doladowanie

Dla nas, mamy ciężkie gliny, 175 cm i głębokości 25 cm, nie więcej napięty. Używam płytkie orki pług 6PHX35, jednostronne półzawieszany.
Miałem kiedyś pożyczyłem pług Lemken, 6x35, półzawieszane obrotowy.
Lemken pługi te, podobnie jak ja dużo. Mają małe opory i dobrych obrotów.
Niestety, są one dość drogie. Jesienią, myśląc o zakupie agronom 5x35 Roto pług. Są nasze produkty i są tanie. Szerokość 5x30 do 5x45.

W orka, pracowałem bardzo turbodoładowaniem, maksymalny moment obrotowy nie jest już około 1250ot. Jednak około 1450ot. Charakterystyka obrotowej, wiele się zmieniło. Byłoby to bardzo ciekawe, jeśli dokładnie zmierzona w hamulec bębnowy, gdzieś w laboratorium. Producent ZT będzie dziwić.

:hmmm::brawo::beer:

94

Odp: turbo doladowanie

To jak jest później maksymalny moment obrotowy to raczej jest gorzej, a nie lepiej.
Może goole tak dziwnie tłumaczy ?

95 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2010-05-03 14:09:25)

Odp: turbo doladowanie

Dario on tłumaczy nie żle  zważywszy że to nasz południowy sąsiad może przeprosiny i jakieś czeski browar

96

Odp: turbo doladowanie

Jeśli dobrze tłumaczy to przesunięcie w górę obrotów max. momentu jest bezsensem bo skraca użyteczny zakres obrotów. Turbo ma przytrzymać moment obrotowy, a nie robić z traktora wyścigówkę, nie mówiąc że turbosprężarka do tego silnika zupełnie się nie nadaje.

97

Odp: turbo doladowanie

podejrzewam, że moment obrotowy przy 1250 jest taki sam jak w naszych normalnych silnikach, natomiast wyżej zaczyna być odczuwalne działanie turbiny - przy większych obrotach zwiększa sie ciśnienie i przez to moment obrotowy dalej rośnie ( w zwykłych silnikach rośnie do 1250 ) aż do ok 1400 obrotów. Nic tu  gorzej nie wygląda jest dużo lepiej big_smile mam turbinke w swojej 80 i to bardzo usprawnia prace

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

98

Odp: turbo doladowanie

W normalnym 100 konnym silniku maksymalny moment jest przy 1350 obr/min, ale nie ważne.
Taki silnik po uturbieniu trzeba by na hamownie wziąć i ściągnąć charakterystykę, tak to sobie można gdybać.

99

Odp: turbo doladowanie

Problemy z turbodoładowaniem jest bardzo skomplikowane nauki.
Jeśli turbo montowane amatora, więc jest to zawsze wynik niepewny.
W moim przypadku było to dobrze. Turbo bierze mnie od 1100ot. Najbardziej pełny między 1400 i 1800ot.
Jeśli ktoś myśli, że turbo jest złe, że uszkodzenia silnika turbo, to nie warto, więc nie będę go obalić. Każdy ma swój pomysł, jak to jest.
Kto ma turbo, i mogą z niego korzystać, więc doceniam jego pracę.

Ponieważ jestem tu jako turyści, więc nie robię gniewu. Chciałem tylko pochwalić się, że sąsiedzi i pracować z tymi samymi ciągnika i tym samym dostosowania się.

100

Odp: turbo doladowanie

poulm nie stresuj się tu nie ma gniewu każdy wypowiada swoje zdanie co sądzi na dany temat a na koniec pewnie to wszystko PiotrK zbierze w jedną calośc i opisze wszystko ze strony technicznej

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl