1,141

Odp: turbo doladowanie

Ja pojechałem do zakładu produkującego uszczelki między innymi takie pod głowicę i sobie kupiłem materiał. Takie blaszki z czymś w środku. strasznie się to obrabia ( w porównaniu do tektóry)  ale zrobiłem i trzyma.

1,142 Ostatnio edytowany przez TPS (2016-01-04 10:53:42)

Odp: turbo doladowanie

Chodzi mi bardziej o uszczelnienie tuż przy turbo,  nie ma tam śrub ani miejsca na nie tylko na wciska w turbo,  jest taki wpust jak na foto.  W który wchodzi kolanko albo kawałek rury.  Tylko na wciska.  I jak to zrobić???? Korpus ciepłej strony jest źeliwny  tak trochę nie bardzo to spawac a i jeszcze jedno czy lepszy będzie wydech od Ursusa 6 czy rura 2,5 cala z wstawiony blaszki na wyciszenie ? Który będzie cichszy?

1,143

Odp: turbo doladowanie

na turbinie są takie 4 zakola, tam powinno być dość materiału by zrobić gwinty pod szpilki.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,144

Odp: turbo doladowanie

No jest w sumie a co jeśli chodzi o tłumnik?

1,145

Odp: turbo doladowanie

Kawał rury fi 70 kolano do tego i już.

1,146

Odp: turbo doladowanie

Ale wtedy  będzie głośny strasznie wiem bo tak miałem, w założyłem od Ursusa. Mylę właśnie żeby coś w tą tubę wstawić jakieś blaszki czy coś żeby wygłuszyło

1,147

Odp: turbo doladowanie

Napchaj w rurę wióry od tokarni i będzie cichy jak osobówka .

1,148

Odp: turbo doladowanie

ale te opiłki beda spaliny hamowały , tak mi sie wydaje

1,149

Odp: turbo doladowanie

Zwykła rura za turbo i nic więcej. Większość tak ma. Ja mam rure i turbo a sąsiad ma oryginalny tłumnik bez turbo i niezależny sędzia stwierdził  że u mnie ciszej...  rura ma wystawać lekko nad kabinę

1,150

Odp: turbo doladowanie

Jak pisze Krzysiek zwykła rura, tłumiki w uturbionych nie mają denka iskrowego, bo i nie jest potrzebne, a nawet przydusza silnik.

1,151

Odp: turbo doladowanie

zobaczymy w takim układzie co sie bedzie działo bo zamontowałem juz tłumnik od ursusa 6 , jak wszystko do kupy poskładam to wrzuce foto

1,152

Odp: turbo doladowanie

Pogrzebałem w kompie i znalazłem ze ten tłumnik który mam jest z ursusa 6 z turbem, tak wynika z mojego allegro. Wiec myślę że będzie ok. I takie pytanie czy wejście i spust oleju z turbo musi być idealnie w pionie cz może być minimalnie odchylony.

1,153

Odp: turbo doladowanie

Może być odchylone te prę stopni 10-15. Jak używasz pługa to możesz tak przechylić by w bruździe było prosto wink.
Kolego też mam tłumnik od zetora 6cyl. leży w garażu z 3 lata hmmm  o ile jeszcze nie zgnił do końca. Daj sobie z  tym spokój! To jest teraz tak zrobione że gnije jak cholera z każdej strony kosztuje 2x tyle co nierdzewka. Poza tym szkoda taki ciężar zawieszać na turbinie. Jak się upierasz to proponuje łącznik elastyczny i tłumnik zamontowac gdzies osobno by nie obciążać korpusu sprężarki.

1,154 Ostatnio edytowany przez TPS (2016-01-05 20:55:06)

Odp: turbo doladowanie

Wszystko pokupione,  rurki złączki kolanka  teraz tylko poskładać,  ale z tym to zaczęłam aż temperatura na dworze będzie wyższa tak z min. 7, bo narazie to powieki do oczu przymarzaja, a tak szczerze jak wyglada sprawa swiecy płomieniowej i spreżarki

1,155

Odp: turbo doladowanie

???

1,156

Odp: turbo doladowanie

TPS napisał/a:

a tak szczerze jak wyglada sprawa swiecy płomieniowej i spreżarki

Normalnie, a jak a wyglądać? Przecież podczas rozruchu turbina nie działa, a jak odpalisz to turbina działa, a świeca nie potrzebna. Przynajmniej paliwa Ci nie zassie z nieszczelnego zaworu, bo zamiast podciśnienia pojawi się ciśnienie. Sprężarka też będzie doładowana.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,157

Odp: turbo doladowanie

TPS powiedz gdzie kupiłeś kolanka i rurki  i za ile  na dolot powietrza   do silnika ? A i jaka jest średnica na wylocie turbiny z ursusa ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,158 Ostatnio edytowany przez TPS (2016-01-06 21:03:18)

Odp: turbo doladowanie

kupowałem wszystko w Raszynie  wyniosło mnie 250 zł   za  3 x kolano 50mm , 1m rury alu.50mm  ,redukcja 50-70 mm złączka 50mm ,2x elastyczna rura do doprowadzenia z filtra do turba, i złaczka 70mm. oraz wszystkie opaski do zamontowania na wylocie jest 50 mm , a w kolektorze przy silniku 70mm tam wstawie redukcje 70-50 i dalej jade kolankami 50mm. sklep w raszynie nazywa sie WOBO raszyn ul. na skraju. ale mają tez wysyłkowo na allegro i strone chyba tez

1,159

Odp: turbo doladowanie

Sprężarce odwróć cylinder o 90stopni od wewnętrznej strony wstaw filtr od ciapka, az zewnątrz przykr3ć rure co do zbiornika idzie. Dziurę w kolektorze dolotowym zaślep srubą m8 z poszerzaną podkładką x2, a dla spokojności złuż to na sylikon bo sama podkładka może zlapać nieszczelnosci

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,160

Odp: turbo doladowanie

Kolanka ze złomu od osobówek a rure kawosową na metry u gości od schodów i wyjdzie 70zł
Problem jest z redukcją 50 x kolektor ssący...