101 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-13 20:21:31)

Odp: turbo doladowanie

O zaletach i wadach turbo nie ma sensu chyba się tu więcej rozpisywać, bo to każdy może sobie poszukać, sprawdzić itd. Tu raczej jest ważne co innego. Te silniki były wydawane w różnych mocach od 90 do 125KM. W traktorach były początkowo montowane silniki ustawione na ok. 90KM, potem tą moc zwiększano stopniowo do 105KM, a np. w samochodach ustawione były one już na 125KM. W domowo/warsztatowych warunkach, przy odpowiedniej wiedzy i możliwościach, dzięki turbosprężarce, realne jest podniesienie mocy o ok. 20 – 25%. I teraz pytanie najważniejsze, jak ustawiony miał silnik (pompę) poulm, przed uturbieniem swojego silnika? Jeżeli podniósł moc silnika z ok. 100KM do ok. 120KM, to nic nadzwyczajnego się nie stało, bo na samej pompie można go przestawić nawet na 125KM i więcej, bez uszczerbku dla silnika i bez wszystkich wad związanych z turbodoładowaniem, a tak jeszcze gratis dostaje wszystkie te wady turbo plus dodatkowe koszty związane z przeróbką. Jeśli zrobiłby to ze 125 KM na ponad 150KM, to już by było coś, tylko niestety takiej mocy silnik ten i reszta traktora już nie lubi. Skoro silnik pracuje mu już tyle lat, to raczej doładował go do maksymalnej mocy jaką można osiągnąć w nim bez turbo, ale niestety, bez odpowiednich badań tego nikt się nie dowie. Osobiście, przy chęci uturbienia silnika, zamiast doładowania turbosprężarkowego zastanowiłbym się chyba jednak bardziej nad doładowaniem mechanicznym, co dałoby wzmocnienie dolnego zakresu obrotów silnika.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

102

Odp: turbo doladowanie

Piotrze mówisz ze domowym sposobem przy odpowiedniej wiedzy można przestawic jego moc na pompie smile)  może zdradzisz ten sekret jak to  jest wykonalne??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

103

Odp: turbo doladowanie

wojtas a po co Ci ta większa moc?? Nie wiesz o tym że im mniejsza moc względem pojemności silnika tym większa jego żywotnośc a skoro tego nie wiesz to na pewno tym domowym sposobem odbierzesz swojemu forszajowi resztę życia jakie mu zostało ale Twoja wola.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

104

Odp: turbo doladowanie

Ja w swoim zt 303 w papierach mam 66 KW co odpowiada ok 88 km ale wydaje mi się ze on ma znacznie większą moc jak można sprawdzić jak jest ustawiony na pompie?

Rolnik z powołania:-)

105

Odp: turbo doladowanie

jamir    w polu może i ma moc bo jak nie na jednym to na drugim biegu ale pojedzie a na drodze to istny kapec ........ zobaczy górkę i czasami 3 brakuje neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

106 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-13 20:14:02)

Odp: turbo doladowanie

Sekretów swojej kuchni żaden kucharz Ci nie zdradzi wink , a tak poważnie to samemu lepiej z pompą nie kombinować. Jak masz zaufanego pompiarza znającego się na ifie to możesz mu oddać pompę i powiedzieć aby ustawił ją tak jak do samochodu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

107

Odp: turbo doladowanie

wojtas i myślisz że jak mu dołożysz te 10 czy 20 koni to odczujesz to bo coś mi się nie chce wieżyc jedynie co będzie zauważalne to znikające paliwo nic więcej bo przy 100 KM tych dodatkowych 10 nie zauważysz.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

108

Odp: turbo doladowanie

odczujesz na pewno płynniej wkręca się na obroty a na drodze to ma przyśpieszenie tak jak nowe zachodnie ciągniki ja nikogo nie namawiam ale jak ma ktoś chęć ja tak mam i w spalaniu to większej zmiany niema

109

Odp: turbo doladowanie

Piotrze ja Cię nie podpuszczam ale jako ekspert od silników IFY  pracownik / właściciel chyba najbardziej znanego serwisu IFY  w Polsce mógłbyś poświecić trochę czasu i grosza i przeprowadzić badania dotyczące uturbienia cudu techniki jakim jest silnik IFY.
Może przypadkiem powstanie ekonomiczne monstrum mielące pozostałe podzespoły ciągników
Wystarczy silnik w idealnym stanie, turbina z osprzętem, na drugi rzut mechaniczna sprężarka, do kompletu kilka urządzeń pomiarowych między innymi hamownia.

I tak sobie myślę że może podpuszczanie Ciebie nie przyniesie efektów ale gdyby pogadać z jakimś zapaleńcem z porządnej polibudy to w ramach pracy magisterskiej.....
I by się wyjaśniło....

110

Odp: turbo doladowanie

Krzysiek  tongue czy to cud techniki to trudno okreslic  ważne że silnik i jakoś sie kręci  co do tych koników to przydało by się więcej w tej stajni

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

111

Odp: turbo doladowanie

Zwiększenie mocy silnika, pompy jest kontrolowana na dwa sposoby. Albo podnieść maksymalną prędkość silnika, lub dodać paliwa.

Moc silnika jest przez moment obrotowy i prędkość. Pozwoli to na zwiększenie produkcji prędkości obrotowej silnika.
IFA w ciągnikach silników o maksymalnej cca1800ot. E512 kombajny, aby włączyć 2200ot silnika. Samochody są na silniku 2300ot prędkości.
Pompy te mają dwa kontrolery prędkości. Ciągników i kombajnów na wydajność kontrolera. Samochody są ograniczenia regulator.
Po obu kontrolerów będą do podniesienia prędkości maksymalnej.

zwiększanie dawki paliwa znacznie polecam. Nieproporcjonalne w stosunku do wydajności idzie w górę, zużycia i dymu.

Mam ZT na pompie od żurawia ADK70 IFA. Jest to specjalna pompa. Mój kontroler wydajność i odśrodkowy regulator przed wtryskiem. Pompa ta jest dostrojony do około 115HP i 2100ot. W tym celu dodałem turbo. Myślę, że to dla tego silnika najlepszy wybór.

112

Odp: turbo doladowanie

Poulm, ja całkiem z innej beczki, to znaczy nie o turbo do traktora chciałem z Tobą rozmawiać. Przepraszam wszystkich - muszę pierdnąć. Nie znam innego Czecha, Cześka a i owszem.
Chcę kupić skoda liaz st 180 N. Mój ostatni namiar winduje cenę, już jest dwadzieścia tysięcy. Na Czeskich stronach wygląda to łagodniej. Jak możesz daj mi informację o ST 180 N, do kupienia za "normalne pieniądze".

113

Odp: turbo doladowanie

Sławek pogadaj z gościem z Weisc , on sprowadza maszyny z Czech , daleko nie masz jak chcesz nr telefonu to pisz na PW.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

114

Odp: turbo doladowanie

Mój kumpel kupił dwa tygodnie temu za 5 000 z PHX 6 tylko,  że na slikach. I nawet akumulatory są i kierowca go na samo miejsce przywiózł na swoim paliwie. Rok stała i nikt o nią nie pytał. I wcześniej była na 8 nowych oponach i 8 000 wołali. Opony sprzedali osobno i reszta poszła jw. Jak chcesz to poczekaj do jesieni, chłopaki poorzą i pchną Ci ją w cenie złomu tylko, że papierów na nią nie ma, a poza tym wszystko działa. Głęboka orka (testowaliśmy ją na 20 ha) z PHX6 to 12-13 litrów ropy/1ha. czasu policzyć się nie dało bo było dużo przerw technicznych na :beer:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

115

Odp: turbo doladowanie

Nie leży mi ten gościu.
Dzięki Marekpe, faktycznie nie śpieszno mi.

116

Odp: turbo doladowanie

©T180 Traktory w naszej republice, sprzedaży od około 30000Kč (ok. 5000Zl).
Maszyny te są stare, ale może obsługiwać wiele pracy.
Cena 30000Kč ciągnika, który waży około ośmiu ton, jest obecnie cena złomu.

117

Odp: turbo doladowanie

Dziękuję Poulm.
Jakbyś wiedział o jakimś w przyzwoitym stanie - proszę, daj znać.

118

Odp: turbo doladowanie

Ja w swoim forszaju też mam silnik od dżwiga ADK i na tabliczce pisze że ma on 92 KW co daje 125 PS i pisze że wkręca się on na 2300 obrotów

119

Odp: turbo doladowanie

PiotrK  . Jak  doładować  ten  silnik  mechanicznie?Zgadzam  się  co  do  tego  że  lepsze  by  było  doładowanie  mechaniczne  niż  turbo.  Znasz  jakieś  dobre  rozwiązania?  Jaką  sprężarkę  podłączyć  do  doładowania?  Mogę  poświęcić  swój  silnik  do  eksperymentów ,  to  i  tak  już  srtary  trup  jest

120

Odp: turbo doladowanie

to slawek 42:
Reklamy Spróbuj postępować zgodnie z Czech Google, na przykład:

http://www.google.cz/#hl=cs&q=prod% … f2504e78bd


Jest wiele sposobów, turbodoładowany silnik. Wszystko jest tylko kwestią pieniędzy. Wadą turbiny, nie jest w stanie wykonać przy niskich prędkościach obrotowych. Ten problem jest rozwiązany o zmiennej geometrii łopatek turbiny. Jak napisać PiotrK jest idealny turbiny z mechaniczną z koła pasowego silnika. Dla nas to się nazywa "dmuchawy Roots".