1,221

Odp: turbo doladowanie

do kombajnu to od sw400 ale z tubo to sie inaczej zwały

1,222

Odp: turbo doladowanie

tomek1974 napisał/a:

do kombajnu to od sw400 ale z tubo to sie inaczej zwały

6ct107 tak się nazywał
To te same turbo co w Ursusie 6
Ale dlaczego lebsza 6 od 4

1,223

Odp: turbo doladowanie

Bo słabiej ładuje.

1,224

Odp: turbo doladowanie

To samo turbo w ursusie i w 6ct107? Chyba nie....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,225

Odp: turbo doladowanie

jak kupowałem do bizona to mierzyliśmy od 6 miał mniejszą średnicę wylotu spalin w obudowie (chyba o 5 mm) środek chyba był ten sam

1,226

Odp: turbo doladowanie

Jak to samo przecież ciepłą strona jest inna inny wlot spalin

1,227

Odp: turbo doladowanie

W sw400 jest B3a a w ursusie k27. Całkiem inna budowa jednej i drugoej

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,228

Odp: turbo doladowanie

http://allegro.pl/turbosprezarka-turbin … 16517.html

to od nich brałem tą turbinę i ona ma zewnętrzne obudowy przykręcane na takich 6 śrubek połączonych 3 blaszkami jak zdejmiesz te obudowy to środek był (o ile dobrze pamiętam) taki sam ale te zewnętrzne obudowy się trochę różniły bo nie pasował mi taki łącznik który się wciska w gorąca stronę

te turbosprężarki to to trochę chińczyki robią uniwersalnie bo i można było łącznik wcisnąć lub przykręcić na śruby elastyczny i jedna pasowała do ursusa/bizona (nie pamiętam która) ale też do jakieś koparki JCB

jak ktoś ma od ursusa to niech pomierzy jakie wymiary maja "wiatraczki" ja pomierzę w bizonie i bedziemy wiedzieć czy środek jest ten sam bo obudowy na pewno różne

1,229

Odp: turbo doladowanie

KIedyś miałem taki program  w którym były sprężarki z całego świata z katalogami cześci wymiarami od chin do usa. Gdzieś na forum może jest nawet link bo to było za darmo ale nie wiem gdzie...

1,230

Odp: turbo doladowanie

Jak zakładałem turbine do silnika 6ct 107 to kupiłem od Ursusa sześciocylindrowy pasowała jedynie przerabiałem ciepłą stronę musiałem uciąć trochę rure
W polmozbyt w jelczu kobieta pokazała mi dwie turbiny b3a o różnej wielkości strony cieplnej otwory mocujące do kolektora oraz do rury były takie same .

1,231

Odp: turbo doladowanie

Do rometa ogara gaźnik też pasował od simsona sr2. Tylko cp z tego jak dawki nie szło wyregulowwć i pil 2x tyle co powinien. To samo z turbinami. Co z tego ze mocowania są takie same czy podobne jak nie będzie  tej samej charakterystuki pracy jak z dedykowaną turbną.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,232

Odp: turbo doladowanie

właśnie o to chodzi do kombajnu nie musi mocno ładować bo silnik chodzi na 2200 obr a do ciągnika potrzeba mniejszej czyli żeby mocniej ładowała bo jeżdzi się na niższych obrotach.

1,233

Odp: turbo doladowanie

Tylko jak rozrzużnić tą faktycznie b3a od tej tylko z naklejką b3a
W polmozbycie na obu pudełkach pisało to samo a większość sprzedawców powje ci że to
na pewno ta turbina której szukasz i innej niema a zmienił się tylko producent.

1,234

Odp: turbo doladowanie

Przedewszstkim te od silnika 6 cyl chyba nawet każdego mają 2 kanały na wlocie spalin.

1,235

Odp: turbo doladowanie

może szukaj do rekorda albo autosana.

1,236

Odp: turbo doladowanie

autosan i zetor 16145. lub 4 cylindrowe stronę powietrzna maja identyczną, ruznia się tylko strona gorącą czyli wydechowa.

1,237 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-04-26 09:40:20)

Odp: turbo doladowanie

Do kombajna jest lepszy dac wiekszy turbo jak od Liaza K36 itp., niebede tak wiele ladowacz i motor go dlugo wytrzyma, mam go w ZT juz 7lat i kreca najlepiej 1800-2200ot.,to jest do kombajna idelane.
W czerwcu mozno kupim kombajn E512 i tez mu dam turbo z mojego ZT303,ponieważ tam chce dac mniejszy turbo ze Z10145,to jest jak ma 4cylindrowy Ursus. W polu se ZT jecham na okolo 1400-1700ot i tam bede mniejsczy turbo lepszy.Uwidze i sprobuje.

1,238

Odp: turbo doladowanie

Dzwoniłem do techmotu to powiedzieli mi że turbosprężarka b3a i nie jest już produkowana a zamiennikiem jest k27 są to podobne turbosprężarki różnią się tylko stroną cieplną Co powoduje inną zmianę parametrów pracy
Ale ciśnienie jest w obydwóch na podobnym poziomie

1,239

Odp: turbo doladowanie

jak chcesz oryginał z sw400 to tu masz http://olx.pl/oferta/turbosprezarka-b3a … aoyAf.html
Bez węży, samą turbiną za 450zł z przesyłką oddam.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,240

Odp: turbo doladowanie

Cześć . Ile pompuje turbo z 4 garowego ursusa na max. obciązeniu i  obrotach  1800 no może trochę  więcej w praktyce,  w  zt 323   ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "