1,301

Odp: turbo doladowanie

Turbina nowa chińska była jak zakładałem 2 lata temu .  U mnie odkąd mam ten ciągnik to nigdy nie kopcił na czarno. Spaliny są ale nigdy chmury dymu na obrotach nie bylo. No chyba ze na bardzo niskich obrotach przy Max obciążeniu ale to nie zdrowe . Tak to tylko bialo-niebiesko na zimnym ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,302

Odp: turbo doladowanie

Andrew89 napisał/a:

To przy Max obciążeniu. Dlatego pytałem o kąt wtrysku. Zostało tylko śrubę wkręcić i porównać.  Na jałowym biegu to  nic się wskazówka nie rusza...

tak tylko pytam czy wiesz którą śrubą kręcić ?

1,303

Odp: turbo doladowanie

Była już o tym mowa na forum ale nikt zdjęcia nie wystawiał.  Zaznacz na tym
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/de2611509bff.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,304

Odp: turbo doladowanie

tomek1974 napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

To przy Max obciążeniu. Dlatego pytałem o kąt wtrysku. Zostało tylko śrubę wkręcić i porównać.  Na jałowym biegu to  nic się wskazówka nie rusza...

tak tylko pytam czy wiesz którą śrubą kręcić ?

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/305b3f217d34.jpg w tym zaznaczonym miejscu wykrecilem śrubę i jeden pełen obrót.  Z tego co widzę (mam pompę w zapasie do naprawy i ją rozebralem do zdjecia) to ta śruba zmienia położenie listwy względem regulatora obrotów.  Czyli w przy danych obrotach po naciśnięciu gazu powinna podać ciut więcej paliwa ... chyba to dobrze rozkminiłem ? 
Po tej zmianie ładuję max 0.9-1 bar ale czarnego dymu jak nie bylo tak dalej nie ma .... jak by ktoś zainteresowany turbiną do ifki to mam na zbyciu kompletną.  Zakładać i w pole. Dla kolegów będzie rabat.
https://www.olx.pl/oferta/turbina-kompl … i9Zqr.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,305

Odp: turbo doladowanie

Andrew89 napisał/a:
tomek1974 napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

To przy Max obciążeniu. Dlatego pytałem o kąt wtrysku. Zostało tylko śrubę wkręcić i porównać.  Na jałowym biegu to  nic się wskazówka nie rusza...

tak tylko pytam czy wiesz którą śrubą kręcić ?

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/305b3f217d34.jpg w tym zaznaczonym miejscu wykrecilem śrubę i jeden pełen obrót.  Z tego co widzę (mam pompę w zapasie do naprawy i ją rozebralem do zdjecia) to ta śruba zmienia położenie listwy względem regulatora obrotów.  Czyli w przy danych obrotach po naciśnięciu gazu powinna podać ciut więcej paliwa ... chyba to dobrze rozkminiłem ? 
Po tej zmianie ładuję max 0.9-1 bar ale czarnego dymu jak nie bylo tak dalej nie ma .... jak by ktoś zainteresowany turbiną do ifki to mam na zbyciu kompletną.  Zakładać i w pole. Dla kolegów będzie rabat.
https://www.olx.pl/oferta/turbina-kompl … i9Zqr.html

tak to ta śrubka a druga od obrotów

1,306 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-10-17 14:55:24)

Odp: turbo doladowanie

to Andrew:
dlaczego masz na sprzedaj zestaw turbiny i wszystko okolo?
Juz nie niebedes nigdy ladowac silnik?

Z tym srubem dawki ostrożnie, wiele paliwa jest tez dla silnik zle,jest potrzeba znaleźć optimum. Pierwsze jak testowalem,tak sprovowalem 4 obroty tak to bylo z komina krematorium :wow: :uuuu:

1,307

Odp: turbo doladowanie

poulm napisał/a:

to Andrew:
dlaczego masz na sprzedaj zestaw turbiny i wszystko okolo?
Juz nie niebedes nigdy ladowac silnik?

Z tym srubem dawki ostrożnie, wiele paliwa jest tez dla silnik zle,jest potrzeba znaleźć optimum. Pierwsze jak testowalem,tak sprovowalem 4 obroty tak to bylo z komina krematorium :wow: :uuuu:

Już w najbliższym czasie nastąpi premiera silnika 6vd srl w zamian za oryginalny silnik w moim 323 .
P.S silnik razem z turbiną znalazł już nowego właściciela.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,308

Odp: turbo doladowanie

andrej a powiedz mi jaka moctwoja 4 w 323 miała z turbiną

1,309 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2016-10-17 21:10:07)

Odp: turbo doladowanie

Ciężko to stwierdzić. Na pewno był bardziej elastyczny niż bez . W transporcie dopiero z turbo był doceniony i ciagal 25 ton. Tak to tylko w polu można było później niż zwykle redukować. ...

Turbina pojechała żeby nie kusiło do kombajnu zakładać ani do zetora.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,310

Odp: turbo doladowanie

SRL, a nie myślałeś o SRW? jakoś dla mnie silnik pracujący w ciężkich warunkach, pod dużym obciążeniem i chłodzony powietrzem to jakaś magia że to działa. Oczywiście to jest moja opinia, w odniesieniu do DF'a co czasem w akcji widzę... Albo coś nie tak ze silnikiem albo żeberka na cylindrach zaklejone... gość w największe upały praktycznie go nie odpala bo raz go już usmażył...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,311

Odp: turbo doladowanie

Zależy w jakim stanie jest ale kolega ma dx 110 i mówi wyczysci żeberka to przy plugu 5 skib dochodzi tylko co do połowy zielonego pola a w lżejszych pracach poniżej zielonego....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,312

Odp: turbo doladowanie

Andrew89 napisał/a:
poulm napisał/a:

to Andrew:
dlaczego masz na sprzedaj zestaw turbiny i wszystko okolo?
Juz nie niebedes nigdy ladowac silnik?

Z tym srubem dawki ostrożnie, wiele paliwa jest tez dla silnik zle,jest potrzeba znaleźć optimum. Pierwsze jak testowalem,tak sprovowalem 4 obroty tak to bylo z komina krematorium :wow: :uuuu:

Już w najbliższym czasie nastąpi premiera silnika 6vd srl w zamian za oryginalny silnik w moim 323 .
P.S silnik razem z turbiną znalazł już nowego właściciela.

Andrzej no! no! no! to był mój pomysł ...  :beer:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,313

Odp: turbo doladowanie

U nas sa podobne silnika na ciezarowke Praga V3S a ma tez okolo 100-120k, ale nie jestem z niego zadowolony:
http://mototechna.eu/editor/image/eshop_products/353001001_l.jpg
Jak sie przegrzeje tak to jest wielka olejarka. :nie_wiem:
Nie wiem ,nie mam dobre doświadczenie z tymy silniky.
W zimy zle uruchamia,w lecie sie przegrzewa.
Mozno Ifa SRL jest lepsza :nie_wiem:

1,314

Odp: turbo doladowanie

Ja majac kombajn Fahra z silnikiem Deutza chłodzonego powietrzem nie załważyłem żeby kiedy kolwiek się przegrzewał a czasami bywało że i 2-3 dni silnik nie był przedmuchiwany powietrzem. i Kosiło się w pełnym słońcu.

1,315

Odp: turbo doladowanie

Nie mówię, ze sa wszystkie silniki chłodzone powietrzem zle, tylko nie każdy jest dobry do ciagnika.
Te silniki Ifa SRL, gdzie wszędzie były używany fabryczne?
Ale to jest debata do innego watku.

1,316

Odp: turbo doladowanie

poulm napisał/a:

Nie mówię, ze sa wszystkie silniki chłodzone powietrzem zle, tylko nie każdy jest dobry do ciagnika.
Te silniki Ifa SRL, gdzie wszędzie były używany fabryczne?
Ale to jest debata do innego watku.

jak na niebiesko kopci to złe ustawienie dawek na pompie i wtedy będzie się grzał i źle zapalał

1,317

Odp: turbo doladowanie

To jest taky mozliwe i dobre rozwiązanie na takim silniku zmniejszyć dawki paliwa i jego moc,ale potem to jest decyzje,czy zalozyc silnik 6cylindrowy i miec mniejszy moc niz 4 cylindrowy chłodzony wodą.:nie_wiem::nie_wiem:

1,318

Odp: turbo doladowanie

Ja uważam, że 125-130 koni z 6 VD-SRL będzie żwawsze i oszczędniejsze niż z 4VD-SRW.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,319

Odp: turbo doladowanie

Jak to będziesz mieć, tak pak pokaz foto i daj informacje, czy ta przerobka byla dobra.
Teoretycznie możemy mówić wiele, ale działanie i praca pokaze co jest dobre czy zle. :pa:

1,320

Odp: turbo doladowanie

A co myślicie o 6vd srw w zt 303? Bo planujemy zimą wpakować to cudo w jednego z forszajów