1,341

Odp: turbo doladowanie

:wow:

1,342

Odp: turbo doladowanie

przystawka oryginalna? i jak zgrywa się napęd ?

1,343

Odp: turbo doladowanie

Jak juz pisalem, nie jest to moj ciagnik, jest to od kolegi i oba wymyśliliśmy taki projekt i dal do tego wiele pieniadzi. Ale ciagnik jesto to dobry i teraz juz robi w polu i testuje sie jak co dziala.
PÅ™edny naped jest super,jest ciężki i ma blokowanie różnicę, coz nie ma wiele Zetorow. Przystawka jest originalna i naped ma asi o 3-5% wiekszy przedkosc od tylu.Jest jeszcze w planu dac wiekszy tylne kola na 16,9-30, teraz sa 14,9-28 i potem to bude OK.

1,344

Odp: turbo doladowanie

Dobra robota !

1,345

Odp: turbo doladowanie

Tutaj male video:
https://www.youtube.com/watch?v=TylwNbRSu-I

1,346

Odp: turbo doladowanie

to już z turbo?

1,347

Odp: turbo doladowanie

Tak,jest tam.

1,348 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-01-09 19:59:11)

Odp: turbo doladowanie

Krzysiek napisał/a:

Co do bezpiecznego ciśnienia to zdania są podzielone od -0,4 do +1,0.
Co do tego jaką turbinę to podobno najlepiej pasuje od polskiego ursusa 4 cyl. Z tym że chyba daje więcej niż 1 bar. Przeczytaj wątek i kombinuj.  Nikt tu ci na da recepty na sukces.

Może trochę odświeżę temat bo znalazłem na allegro taką turbinę i zdaje mi się że z takim zaworem problem niskich,jak i wysokich obrotów byłby w miare rozwiazany http://allegro.pl/turbina-perkins-trakt … ml#thumb/3 Być może ta jest troche za mała,ale jak zakładacie od 4 garowego ursusa to pojemność jego jest niewiele wieksza.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,349

Odp: turbo doladowanie

Mój 323 po remoncie pochodził sezon bez turbo i korci mnie by założyć je ponownie....
I znalazłem coś takiego
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz … 4-276-3971


https://translate.google.pl/translate?s … mp;act=url

1,350

Odp: turbo doladowanie

Male turbo na wielki silnik bede robic na krytyczne obrotki i moze sie zniszcz, albo i caly silnik, kiedy wleci do niego sztuki turbiny.

1,351

Odp: turbo doladowanie

Kto mówi o małym turbo. Ja chcę założyć to co było z daf 6,8l...

1,352

Odp: turbo doladowanie

Poulm a jak twój projekt 6vd turbo?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,353

Odp: turbo doladowanie

czeka  sad roll

1,354 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-02-19 20:49:55)

Odp: turbo doladowanie

Działaj działaj... może też gwizdek założymy... :satan: :satan: :satan:

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,355

Odp: turbo doladowanie

Bamreras na co się oglądasz pisałeś ze Ci mocy do miga brakuje....

1,356

Odp: turbo doladowanie

bamreras napisał/a:

Działaj działaj... może też gwizdek założymy... :satan: :satan: :satan:

Dzięki za pytanie.
No bede,ale wziąłem to od od samego początku. Właściwie buduję nowy ciagnik. Od kompletnego remontu i jakis zmiany w skrzynie biegów itp., musze wytrzymać ponad 200 koni, myszle, ze silnik 6VD + turbo bede miac okolo 230k. :love: Taki silnik nie moge dac do ciagnika bez modyfikacji. No taki mam pomysl, szukam niezbędnych rzeczy i uwidze co bede.

1,357

Odp: turbo doladowanie

No tak sprzęgło skrzynia.... most?

1,358

Odp: turbo doladowanie

Tylko po co ?  Kupił by jakiś używany o mocy ponad 200KM  do remontu to by miało sens. A tak  zwiększa moc , wagę, Koła, itd.... Nie wszystko ma sens i jest warte zachodu.

1,359

Odp: turbo doladowanie

Tak, masz rację. Ale Fortschritt, to jest moje hobby i relax i nie mam to do codziennej pracy.
Czy to jest ekonomicznie korzystne lub nie jest rzecz opinia. Wszystkie części kupilem za cenu zlomu i do zlomu to moze znowu dac.

Tak próbuję co wszystko jest mozno jeszcze na Forschu poprawić. Ja myślę, ze Forsch ma wielke rezerwy i tych 200K jest realnych.
Kiedy patrzę jake maja nowe ciagniky ponad 200KM przedne i tylne mosty, tak nie mam więc do powiedzenia.
Kiedy sie to uda,tak bede miec ciagnik 200KM za cenu zlomu :dance:

1,360

Odp: turbo doladowanie

Kilka tygodni temu opowiadał mi jeden mechanik, że w nowych traktorach od 25 do 30 % mocy silnika zżerają pompy i sprzęgła automatyczne, a tutaj tych strat nie ma. Dlatego badanie mocy robi się na wałku, a nie na kołach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia