1

Temat: Problem z kierownicą

Mam poważny problem! otóż kompletnie przestała mi działac  kierownica. dzis miałem okazje 1 raz zakopac się i to dosc powaznie, ale nie o tym mowa. gdy mnie wyciągneli z grzęzawiska, przejechałem jakies 300m i kierownica przestała działac. dosłownie, nie mogę skrecic i bardzo cięzko chodzi mi kierownica. sprawdzałem olej, troszke brakowało ale nie wiele. mam wrażenie ze stało sie cos z pompa wspomagania, odkrecałem rurki te przy siłowniku skrętnym, jak skrecam kierownica to olej leci ale dosc słabo- wydaje mi sie ze powinno byc tam wieksze cisnienie. A jest jeszcze jeden dziwny objaw, jak krece kierownica przykładowo w lewo, to zdarza sie ze jakby zaskoczyła i dołownie na chwilke jest cisnienie i koła sie rusza- lekko sie przekreci kierownica, ale pozniej znó nie działa i strasznie cieszko sie kreci-podczas jazdy, bo w miejscu koła sie nie ruszą. - co sie stało ? pomocy! - mowa o zt303:D

2

Odp: Problem z kierownicą

Chyba zerwało ci sprzęgiełko napedu pompy wspomagania . Nie jestem pewien do końca bo mam 323 ale chyba w 303 jest podobnie . Pompa jest napędzana poprzez taki krzyżak przykrecony do kola pasowego na wale i wewnątrz tego krzyżaka masz frezowaną tulejkę osadzoną bezpośrednio na pompie . To właśnie te frezy puściły . Zestaw krzyżak +tulejka w Agromie Wągrowiec kupowałem za 90 zł . Powodzenia.

3

Odp: Problem z kierownicą

Dzieki, za radę. Mam nadzieję ze to właśnie to sprzęgiełko poszło, ale nie bedę miał dzis czasu sie do tego dobrac. Jak rozbiore to napisze co sie stało. A czy myślicie ze powodem tego było przeciążenie np. przez skrecanie gdy był zakopany? - przednia oś była w ziemi, a jak wyjeżdzałem to próbowałem krecic kierownicą? może sam to rozwaliłem bo ja przeciązyłem? (przy okazji wyciagali mnie c-360 i 914 z ledwością dali rade:). )

4

Odp: Problem z kierownicą

myślę ze nie

5

Odp: Problem z kierownicą

marcin napisał/a:

myślę ze nie

Też tak uważam , u mnie puściło w czasie orki jadąc po prostej .

6

Odp: Problem z kierownicą

moze poprostu zmeczenie materiału neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Problem z kierownicą

I ja myślę ze nie, dziś rozebrałem i wszystko jasne! Przedewszystkim ogromne dzięki Miras za trafną diagnozę! Otóż faktycznie ta frezowana tulejka puściła, uważam ze była jużwyrobiona i poprostu ja trafiło, a to ze zaraz po tym jak sie wygrzebałem to zupełny przypadek. kupie nową i bedzie gitt! Aczkolwiek mam jeszcze pytanie! ta tulejka jest załozona na stożku na pompe z klinem taki półksiężyc, a na końcu stożka pompy jest gwint, tam powinna byc nakrętka zabezpieczająca ten trybik i dopiero na to nachodzi ten krzyżak ze sprzęgłem gumowym? bo u mnie jej nie było , czy to może byc przyczyna zerwania frezów?

8

Odp: Problem z kierownicą

Czy na pewno - trudno powiedziec , ale luzy w tym miejscu są nie wskazane . Gdy bedziesz zakladał nową tulejkę załóż nakretkę . I jeszcze jedna rada dla innych (bo ty zdemontowales tą tulejkę z pompy bez problemu gdyż była bez nakrętki ) po odkreceniu nakrętki przed wymianą na nowe gdyby ktoś nie miał ściągacza do tej tulejki wystarczy oprzec ją wzdłłóż na kowadle i dobrze pizgn....c młotkiem sama zajdzie ze stożka i klina . Powodzenia

9

Odp: Problem z kierownicą

Witam mam pewien problem, który powtórzył się już kilka razy a mianowicie czasami zapowietrza mi się kierownica i po chwili wraca wszystko do normy a najważniejsze, że w zbiorniku jest pełen stan, albo jak podjechałem kołami na cos wyższego i traktor ustawił się pod lekkim kątem okazało się ze brak wspomagania.

10 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-04-23 10:33:38)

Odp: Problem z kierownicą

To że zapowietrza się wspomaganie to (symeringi) x2 na pompie a że nie działa po przechyle to nie mam pojęcia.

11

Odp: Problem z kierownicą

Też miałem takie objawy jak traktor miał przód w górze to nie działało mi wspomaganie.Ja wymieniłem pompkę na nową i mam po kłopocie,tobie też Pietia radzę zrobic to samo.Siada Ci pompka i nie wiadomo czy to simeringi czy coś innego,może już w obudowie się wyrobiło i nawet jak wsadzisz nowe simeringi to nic Ci nie da.Zamów nową pompkę koszt około 500zł.i masz na lata spokój a jak się lekko kręci to *** sprawa.Zamów,wymień i dalej jazda.

Typ traktora-zt323a

12

Odp: Problem z kierownicą

Dzięki chłopaki zacznę chyba od wymiany oringów na pompę zawsze będzie czas.

13

Odp: Problem z kierownicą

Sorki pomyliłem się bo są dwa symeringi i 4 origi jak wałki będą schowane 0,2milimetra to dotnij z puszki po piwie w ształcie ósemki i dopasuj tak aby wałki były równe z obudową.

14

Odp: Problem z kierownicą

Panowie, mam wielki problem, probowalem juz wszystkiego (odpowietrzanie, rozkrecenie pompy wspomagania, spr filtrow ) i dalej mi sie zapowietrza.

Podaje przyklad, odpalam forszaja , uklad jest zapowietrzony, odkrecam <kluczem_27> tam przewod, troche poleci oleju, i zaraz dziala juz uklad.

I np wylacze silnik, zalacze od nowa znowu jest zapowietrzony. <zly> Dlaczego ? Pomozcie prosze, bo nie mam pomyslow.

15

Odp: Problem z kierownicą

Sprawa jest prosta,gdzieś ciągnie powietrze tylko gdzie?Jeśli wymieniłeś na pompie 2 symeringie i nadal się zapowietrza to sprawdź przewody może filterek jest niedokręcony albo uszczelka nie przylega.Albo za mało oleju w zbiorniczku wyrównawczym.

16

Odp: Problem z kierownicą

Zgadzam się z Tomkiem ja tez borykałe się z tym problemem i wymieniłem orbitrol pompe a niezauważyłem że przewody giętkie  na przewodzie ssawnym były popękane tam łapało powietrze.A wracająć na tym sprzęgiełku  przy pompie sprawdz wjakim stanie jest klin.

17

Odp: Problem z kierownicą

sad panowie bo ja juz sie pogubilem naprawde, wezcie mi podajcie co gdzie jest bo sam juz nie wiem :stu:

daje zdjecia:

1)
http://img40.imageshack.us/i/60476098.jpg/

2)
http://img33.imageshack.us/i/17859888.jpg/

3)
http://img40.imageshack.us/i/72064194.jpg/

4)
http://img200.imageshack.us/i/45396753.jpg/

wedlug mnie :
1 zdjeciu, jest zbiornik+filtr+ 1 oring,  i na gorze jest chyba elektromagnes,
2 zdjecie,  tez znajduje sie filtr, i wedlug mnie zbiorniczek wyrownujacy ?
3 zdjecie, widac wlasnie pompe ? i te przewody na klucz <27>
4 zdjecie, ?

dziekuje wszystkim za odp,
pytam sie bo nie wiem, nie wkurzajcie sie :nie_wiem:

18

Odp: Problem z kierownicą

Zdjęcie 4 to przekładnia od wspomagania reszta dobrze opisana tylko zamiast elektromagnesu są zwykłe magnesy jeśli chcesz konkretnej odpowiedzi zadaj dokładniejsze pytania bo te są zbyt ogólnikowe.

19

Odp: Problem z kierownicą

ok dzieki tomek1974 za odp,
a chodzi mi o to ktore nalezy dokladnie spr do odpowietrzania,
dodam jeszcze ze ze zdjecia nr 3 (tam tez wymienilem 2 oringi) , gdzie jeszcze moze byc przyczyna i co dalej robic ? (zeby dobrze odpowietrzyc

20

Odp: Problem z kierownicą

Na 2 zdjęciu ten zbiorniczek to chyba od płynu hamulcowego jest.