Temat: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

mam problem w takiej postaci ze w czasie zrywki tartaczki w lesie podniosłem wciagarke ruszyłem a tu nagle ramiona z zawieszoną wciągarka zaczeły opadac
włacza wajche na rozdzielaczu w połozeniu podnoszenie podnosi wyłanczam na połozenie neutralne na którym powinien trzymać ramiona a tu lipa puszcza na dól opadaja tak jakby rozdzielacz nietrzymał  a dokładniej zawór tak mi sie zdaje . na wyjsciu na złaczkach  hydraul.na przyczepe jest ok .co moze być przyczyną .

2

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

pokombinuj z wajchami u mnie było podobnie same opadały poprzestawiałem te z tyłu i jest ok

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

U mnie tez sie tak działo na poczatku gdy tylko kupiłem ciagnik, podnosiłem jaka kolwiek maszyne i sama opadała w dół, poprzestawialem wszystko co było mozliwe az zaczeło działac normalnie. Sprój przestawic to ząbkowane pokretło ono ma chyba 3 ustawienia, zeby nie opuszczał powinno być na srodku.

4

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

własnie tym pokrętłem kreciłem i nic dalej opuszcza ruszałem tymi małymi wajchami i takze nic tylko właśnie na rozdzielaczu od podnoszenia ta krótka wajcha chodzi teraz bardzo lekko wczesniej chodziła ciezko tak jak ta ktora znajduje sie na rozdzielaczu od złaczek na przyczepe itp.

5

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

pokombinuj z tymi z tyłu co są z tyłu obok tego pokrętła metoda prób i błędów a może zawór zwrotny przepuszcza ale to gorsza wersja

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

6

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

a gdzie znajduje sie ten zawór zwrotny

7

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Jesli wiec próby przestawiania dzwigni nie pomogły. Być może poszły Ci uszczelnienia na siłownikach podnośnika. Czy na zgaszonym ciagniku też opuszcza ? Jesli tak to raczej na pewno uszczelnienia siłownika. Gdzieś na forum tatko o tym pisał. powodzenia

8

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Uszczelniacze siłownika są nie do zdarcia. Nie wiem co musiałoby się wydarzyć żeby poszły. Zawór zwrotny też nie, bo podnosi dobrze tylko nie trzyma. Zostaje rozdzielacz.

9

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

podwieś jakąś ciężką maszynę np agregat pług i kombinuj z wajchami ja już dwa razy myślałem że coś się zepsuło nawet padły obawy że epidemia a wystarczyło powajchować bądż optymistą pokrętło na środek i te dwie spore całkiem z tyłu kombinuj razem i na przemian tu masz opis dżwigni ja piszę o 10 12 13

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

10

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

tak grzesiu ma problem typu ze ramiona same opadają a mi sie same podnoszą:| np jak odpalę ciągnik i olej i wszystko zimne to raniona wędrują w górę  mniej więcej do wysokości górnego zaczepu (kule na ramionach co są na końcu to są na takiej wysokości ) i przestają sie podnosi wyżej  dopiero jak sie zagrzeje to już sie nie podnoszą  ale już z zaczepiona maszyna na ramionach niema takiego problemu  ale takie samoczynne podnoszenie jest czasami uciażliwe bo np chce zaczepic sam kultywator obniżam ramiona podjeżdżam i zanim wysiądę z ciągnika i zajdę z tyłu to ramiona są już 5 cm wyżej niż powinny

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Wojtas, zerknij na filtr oleju hydraulicznego (ten w zbiorniku). U mnie ramiona się podnosiły jak filtr był zgnieciony i nie było swobodnego powrotu oleju.

12

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

czysciłem go  jakies 3 miechy temu to raczej sie nie zapchał ani nie pogioł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

przez trzy m-ce to się królik wykoci a co dopiero filtr zapcha lepiej  sprawdż tam są tylko cztery śruby do odkręcenia

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

14

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

dzieki jutro pokombinuje jeszcze

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Właśnie, grzechu, zobacz jeszcze raz te małe wajchy przy rozdzielaczu. One są regulowane góra-dół przez wkręcanie - wykręcanie. Jak wajcha będzie za nisko, to trzpień od tego zaworu który przyciska może nie wysuwać się do końca i pozostanie w pozycji wciśniętej czyli zawieszenie pływające, nawet gdy wajcha będzie stała w góre. Najpierw odkręć kontrę i wykręć trochę te wajchę żeby miała lekki luz. poruchaj nią troche. Może trzpień jeszcze się wysunie. Jak nie będzie zmian, wykręć całkiem tę wajchę o której mowa i spróbuj pociągnąć trzpień kombinerkami. Może się dziad zaciął. Możesz nawet wykręcić sam ten zawór i go oblukać. Ale to zostaw na koniec.

16

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

no i piotrek czaplinski miał racje okazało sie ze  trzpień sie zawiesił  teraz jest już ok. spróbowałem hydraulike i jak narazie jest ok. zobaczymy jutro na tartaczce w lesie jak chodzi  DZIĘKI pozdrawiam

17

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Witam , mam podobny problem jak kiedyś Wojtas . Ramiona same się podnoszą na pusto . Zwłaszcza na pełnym gazie . Ruszanie wajchami nic nie dało . Natomiast na zgaszonym same się  opuszczają  .  Ktoś pomoże ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

18

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Winne pokrętło od ustawienia siłowego.

19

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Sebastian napisał/a:

Witam , mam podobny problem jak kiedyś Wojtas . Ramiona same się podnoszą na pusto . Zwłaszcza na pełnym gazie . Ruszanie wajchami nic nie dało . Natomiast na zgaszonym same się  opuszczają  .  Ktoś pomoże ?

Odkręć talarek chyba w lewo, bo on tym steruje. A i sprawdź czy wajchy od ustawiania wysokości podnoszenia są w położeniu do tyłu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

20

Odp: tylne ramiona od nośnika narzedzi same opadaja

Panowie mam problem z 323 teścia.Orałem dziś i zaczął mi nagle sam podnosić pług do góry.Dzieje się tak cały czas nie wiem co może mu dolegać.Ma ktoś jakiś pomysł?