Temat: Sianokiszonki

Czy macie koledzy doświadczenie w sporządzaniu sianokiszonek w pryzmach? Chciałbym się do tego zabrać, ale nie mam  samozbiórki i planuję spróbować orkanem. Pewnie będzie to czasochłonne i nie wiem, czy nie robić tego ze świeżej trawy prosto z pnia. Co wy o tym myślicie?

2

Odp: Sianokiszonki

robią tak ludzie orkanem prosto z pnia,, ale ja sie nie znam nie mam krów:-)

3

Odp: Sianokiszonki

Prosto z pnia nie polecam, powstanie kwaśna, niesmaczna  kiszonka. Należy podsuszyć do 40% wilgotności.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

4

Odp: Sianokiszonki

ja zcinam kosiarką i zbieram jak naj szybciej przyczepą jak polerzy ze dwa dni to trzeba dużo dozucić zakwaszacza

Odp: Sianokiszonki

No właśnie, przyczepą... Orkanem chyba trudno byłoby z pokosów.

6

Odp: Sianokiszonki

przy dobrej trawie zbierzesz orkanem 2ha na dzień ,ile masz hektarów?

7

Odp: Sianokiszonki

ja zbieram tak po 3-4 dniach, nigdy nie jest za sucha, dobrze ukiszonai nie mocno kwasna.zwierzeta jedza bez zazutow, ale ja tylko na wlasny uzytek robie, wiec nie duzo

8

Odp: Sianokiszonki

witam.mam pytnie.czy ktoś z was posiada przyczepe samozbiera z nożami ?jeśli tak to opiszcie jaka to jest.ja mam LANDSBERGA

9

Odp: Sianokiszonki

Kiszonki z trawy jeszcze w pryzmie nie robiłem ale trzeba ją na pewno trochę podsuszyć bo świeża ma za dużo soków,które będzie puszczać i kiszonka będzie się grzać. Robię kiszonkę z żyta ale czekam do momentu gdy zacznie się wykłaszać wtedy zaczyna robić się słomiaste i kiszonka wychodzi ładna.:smiley:

10

Odp: Sianokiszonki

leslaw00 napisał/a:

Ja też w tym roku będe robił kiszonke z żyta i to lada dzień bo w to miejsce pójdzie kukurydza.Żyto zbieram orkanem-jest tego jakiś 3 ha.Tak coś koło 20 maja planuje robić sianokiszonki z10 ha. Robie jeszcze kiszonke z kukurydzy -około 20ha

11

Odp: Sianokiszonki

ja robie kiszone z żyta ale w balotach kosze dyskowa z zgniataczem młotkowym to ma jaks nazwe ale nie bede sie wysilał a na nastepny dzien prasuje i owijam pychota

12

Odp: Sianokiszonki

Na allegro widziałem jakieś worki do kiszonek czy ktoś już to testował pisze że wychodzi taniej od owijania.

13

Odp: Sianokiszonki

mam pytanko jakie sa dobe sieczkarnie do kukurydzy jednorzedowe  do ciągnika ale żeby była ze zgniataczem   jakie byście polecali

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Sianokiszonki

Co do tych worków to ponoć kicha.Wiara kombinuje i odsysa powietrze odkurzaczami ale nie przynosi to efektu.Zamów 1 worek i spróbuj.:hmmm:

15

Odp: Sianokiszonki

oj moj sąsiad robi rewelacja! ale tylko w trawie lucerna przebija worek. co do trawy to worki są dużo lepsze gdyż worek jest gruby aby mieć to samo owijarką musisz jechać 4 razy minimum, koszt worka 8zł. odkurzać i gotowe. z moich obserwacji bo sam tego nie robię to najpierw worek spuchnie a później z powrotem zrobi się ciasny. lepiej jest do tej roboty zawinąć balota sznurkiem masa jest lepiej ściśnięta.
przechowuje się świetnie i nie ma co gadać odpada koszt owijarki i kosztownej foli(choć te worki nie są tanie) a widełki do podnosznia balota każdy ma smile na to worek balota na sztorc, odessac, zawiązać, gotowe! i tylko 2osoby do tego.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Sianokiszonki

ja robię kiszonkę z kukurydzy , maszyna : Claas maisprinz 20, co roku robię z około 1 ha. wydajność : przyczepa 5-tonowa wywrotka w około 20 min. 80tka ma co robić przy niej big_smile kiszonke robie w silosie wykopanym w ziemi, dodaje bakterie zakwaszające i leje około 1m^3 wody , przykrywam specjalną folią, przyciskam workami z piachem i mniam mniam big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38