Temat: BRAK wysprzeglania w 323

witam.mam problem z sprzegłem, które wogóle nie działa.dzisiaj cały dzień przy nim przesiedziałem, robiłem różnego rodzaju regulacje lecz sprzęgło nawet nie prubowało wysprzęglać.przedtem wymieniłem przy nim tarcze sprzęgłową pierwszego stopnia.wszystko jest raczej odpowietrzone a biegi jak nie wchodziły tak nie wchodzą.teraz już sam nie wiem jaka może być porzyczyna nie wysprzęgalnia.już nie mam żadnej koncepcji.jakie mogą być przyczyny.POMÓŻCIE:uuuu:

2

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Co konkretnie oprócz wymiany tarczy robiłeś przy sprzęgle ?

3

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

ogóolnie to cała szkrzynia była robiona(wymiana łożysk,przesówek i tryby te które były rozwalone) a przy sprzegle nic poza wymianą tarczy nic nierobiłem .jedynie czyściłem tarcze te metalowe co są przy tarczach sprzęgłowych

4

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Ale czy tarcze wymieniłeś podczas remontu skrzyni i po złożeniu wszystkiego, sprzęgło w ogóle Ci nie zadziałało, czy chodziło trochę i poprzestało?  Najlepiej jakbyś dokładnie opisał co się działo i co robiliście po remoncie skrzyni. Prawdopodobnie coś się dzieje z widełkami lub łożyskiem wycisku sprzęgła. Tam jest klin i dwa zabezpieczenia na śruby. Skrzynia biegów, jeżeli jest dobrze złożona, to raczej nie ma wpływu na takie objawy. Sprawdź widełki wycisku, łożysko wycisku i wszystkie cięgła.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

tak po zlozeniu wszystkiego sprzeglo wogule nie zadzialalo a co konkretnie mam sprawdzic ktora tarcza jest jest 1 stopnia co jeszcze o tym myslisz jaka jest zasada dzialania tego sprzegla i jak lapki wyregulowac co sie dzieje jak bede je skrecal na srubach prosze o pomoc

6

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Mam Pytanie Jak Daleko Widelki I Lozysko Oporowe Powinny Wciskac Lapki Sprzegla Nadal Reguluje I Nie Ma Zadnych Efektow Nic Nie Pomaga Nie Mam Juz Koncepcji

7

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Tarcza pierwszego stopnia, to ta od strony silnika.
Zacznij od sterowania. Układ odpowietrzony, wspomaganie olejowe działa, sprężyna powrotna pedału jest i ściąga, łożysko oporowe cofnięte na maksa. Podciągnij śrubami łapki tak, żeby tylko nie trącały o łożysko w czasie pracy. Wbij jakiś bieg, wsadź kogoś do środka żeby nacisnął pedał sprzęgła, odpal silnik, pożegnaj się z rodziną, połóż się pod nim ( w poprzek nie radzę), i filuj na tarczę pierwszego stopnia. Na odpalonym silniku, włączonym biegu, wysprzęglonym sprzęgle, tarcza pierwszego stopnia powinna nieruchomo stać.

8

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

rozebrałem jeszcze raz sprzegło. okazało się ze jest pęknięty docisk przy tarczy sprzęgłowej pierwszego stopnia.czy to może być przyczyna niewysprzęglania.ile może taki docisk kosztować.

9

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

prosze o odpowiedz

10

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Oczywiście a jeśli chodzi o ceny do do pantery albo allegro

http://allegro.pl/item351077766.html nie sprzedał może zadzwoń

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Jakby co, to u mnie też z tymi częściami nie ma problemu. Nowe lub używane.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

12

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

a ile kosztuje ten docisk u ciebie nowy a ile uzywany

13 Ostatnio edytowany przez leon980 (2008-05-21 19:03:39)

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

zeby nie było żadnej wątpliwości chodzi mi o to
http://images28.fotosik.pl/217/e9e4bbc42a3c8300m.jpg
klikając na zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze

14

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Ładny sweterek !

15

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

chcesz taki??:lol: mozemy się zamienić ty mi dasz docisk a ja ci dam sweterek.:D

16

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Chętnie, tylko nie mam wolnego docisku a z forszaja nie chce mi się wyciągać.
Zastanawia mnie jedna sprawa. Jak wymieniałeś tarcze, że nie widziałeś pękniętego docisku ? Pękł po złożeniu, czy jak ?

17

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

gdy zakładałem był cały. musiał pęknąć puźniej jak był już założony.i pytanie dlaczego mógł pęknąć???też mnie to zastanawia:uuuu:

18

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Leon,składając sprzęgło wszystkie dociski muszą trafić na to samo miejsce no i jest jeszcze jakieś wyważanie,najlepiej kontaktuj się  z PiotremK.

19

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

Mi kiedyś pękł całkowicie na pół , kielich z sprężynami docisną tarcze i tak ciągnełem dwie przyczepy z 8 kilometrów do gorzelń , a potem30 kilometrów na pusto do domu . Aby ruszyć paliłem na biegu a biegi wrzucałem redukując obroty silnika .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

20

Odp: BRAK wysprzeglania w 323

a jak mam wyważyć??