101

Odp: ILE to ma koni

Panowie może ktoś podpowie. w moim zt300 silnik nie wkręci większych obrotów jak 1400obr/min gdzie się podkręca pompę na większe obroty? nie chce przesadzać ale te 1800obr/min to by sie przydało.:hmmm:

102

Odp: ILE to ma koni

Na pompie to tylko przy dźwigience od regulacji obrotów masz śrubke, ale wątpie aby ona ograniczała większy przechył dźwigienki, na pewno masz luzy na cięgłach od pedału do pompy, posprawdzaj.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

103

Odp: ILE to ma koni

a jak dasz gazu ręka na pompie tym cyngzwajsem to też się więcej nie wkręci czy co ??  jeśli nie chce mu sie więcej to może poprostu pompa trup ale by miał i tragiczne problemy z odpalaniem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

104

Odp: ILE to ma koni

Czy próbowałeś poruszać listwą od dawki paliwa w pompie? Ja mam tak co roku. kombajn wiadomo 2 miesiące w roku jeździ. Jak go odpalam pierwszy raz w sezonie to albo nie chce załapać tylko popierduje, albo wejdzie na 1000 obr/min i koniec. wtedy odkręcam dekiel od regulatora obr. i ruszam ręcznie dźwignią od listwy zębatej(jest na samej górze tuż pod dekielkiem). Zakładam dekiel i jest jak ta lala. ponoć ta listwa tak ma że lubi się zacinać i ta sprężynka od regulatora jej nie ciągnie.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

105

Odp: ILE to ma koni

U mnie na tabliczce znamionowej i w dowodzie napisane jest 89KW co by dawało ok 120KM, Fortschritt ZT 303-D z 1984roku

106

Odp: ILE to ma koni

Witam serdecznie wszystkich, też bardzo jestem ciekaw ile "kucyków" ma mój forszaj ZT303-D Zadnych dokumentów nie posiadam i jest tylko kawałek tabliczki znamionowej, plastikowej na ramie...

107

Odp: ILE to ma koni

Tego dowiesz się tylko u wróżki. Tabliczka z reguły nigdy nie ma już nic wspólnego z "dzisiejszą" mocą silnika.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

108

Odp: ILE to ma koni

Koledzy mam prośbę ,  czy ktoś mi wstawi foty tabliczki   znamionowej silnika 323  bo po jej znalezieniu i zwaleniu z niej grubej warstwy brudu    nic nie pisze tylko parę cyfr jest wbite a opisów co te cyfry znaczą nie ma, zatarte są sad

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

109

Odp: ILE to ma koni

jutro ci wstawię

110

Odp: ILE to ma koni

Wielkie Dzięki :smiley: !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

111 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-02-04 23:44:06)

Odp: ILE to ma koni

Zamiast tabliczki, masz tu najbardziej interesujące Cię dane konfiguracji w jakich występował ten silnik. I tak Sebastian nie wiesz co masz u siebie, więc wybierz sobie ten słupek, który najbardziej Ci pasuje wink Na pewno będzie to ten pierwszy z lewej big_smile

http://img689.imageshack.us/img689/4278/4vddane.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

112

Odp: ILE to ma koni

Dzięki!  to bardzo interesujące   co tu pisze :hmmm: Ciekawe jaki mam wsadzony pewnie zwykły  sad ale bym chciał mieć ten pierwszy w tedy by mi nikt we wsi nie podskoczył he he :satan:  !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

113 Ostatnio edytowany przez marcin (2011-02-06 00:47:59)

Odp: ILE to ma koni

nie dałem rady dziś urodziny mamy nie wiedziałem jutro wstawie

114

Odp: ILE to ma koni

Ten pierwszy ma 2300 obr a ja w swoim 323 mam 2700 to dopiero odejście na ulicy ponad 50 śmiga.

115

Odp: ILE to ma koni

A mój się nie wkręca na 1800 ;D wiec ciekawe ile ja jeżdżę wink

116

Odp: ILE to ma koni

Musisz kupić bardziej optymistyczny obrotomierz big_smile

117

Odp: ILE to ma koni

Dzisiaj został wystawiony na próbę uciąg ZT 323. Kumpel ciągnął przyczepę 16 ton(przyczepa+ładunek) i już miał wjeżdżać do mnie na podwórko(bieg III,1) i tu niespodzianka, z pod tylnych opon dym, przód metr w górze, tylko zamiast pod górę to przyczepa w dół. Dobrze, że w przyczepie było dość wiatru, że koleś co z boku stał hamulec na zaworze włączył bo byłoby  nieciekawie. Dopiero na dwa Knury została wciągnięta.
PS górka jest taka że Sławka żona wolała pieszo iść niż autem jechać big_smile ale to nie jest odosobniony przypadek

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

118

Odp: ILE to ma koni

Ja mam kumpla w Strzelcach Dolnych, całkiem blisko mają Wisłę i jak wyleje to nie ma w ogóle przejazdu, dlatego większość ma domy na górce, całkiem ładny, stromy podjazd i 60tką
z dołu wozi zboże taką małą wywrotką jak mieli drogowcy i to jeszcze z rozpędu pokonuje wink

119

Odp: ILE to ma koni

Poprzedni wlasciciel mojego forsza miał kombajn 514 z silnikiem 4 cyl Ifa z turbo.Mowil,ze juz kiedy go kupil tak bylo zamontowane-sam przyznal,ze wpierwszy raz widzi 4 z turbo.Kosi nim juz piaty sezon i jest bezawaryjny.Czy to mozliwe,ze ktos sam to dolozyl,czy byly takie cuda oryginalnie?

120

Odp: ILE to ma koni

Ja ciągam przyczepę 18ton łącznie z ładunkiem i pod górę jedzie na szosowej 3 i daje rade próbowałem na szosowej 4 i na samej górze nie miał siły .A jeżeli chodzi o turbo to w ostatnich latach produkcji były silniki z turbo i w samochodach były wstawiane na pewno być może, że w kombajnach też. Mój ojciec pracował i wstawiał je do aut w IFA.