1

Temat: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

Witam, nie wiem czy wy tez tak macie czy to tylko w moim "limitowanym" 303 jest tak ze jak gasze silnik, to słychac takie potworne stukanie jakby w skrzyni czy na łączniku? nawet nie umiem opisac. gasze silnik i zanim sie wszystko zatrzyma mam wrazenie ze zaraz sie rozpadnie ciągnik. Wszystko sie trzesie i mocno wali tak jakby nie wiem były gdzies potworne luzy. Przyczym jak chodzi to ładnie pracuje normalnie i nic sie nie dzieje. mam tak juz od kiedy go kupiłem jak sie gasi ciągnik to efekt nieziemski. czy tez tak macie w swoich ? czy da sie z tym cos zrobic ? A tak przy okazji, jak jadę po drodze przykładowo na przełożeniu 3/3 i sa jakies nierównosci gdy ciągnik podskakuje, albo go popchnie przyczepa to cos stuka w skrzyni? Czxyżby to był luz na wałku atakującym ? bo jak ciągnie to jedzie normalnie, a jak podskoczy to stuknie i znów jak ciągnie to cisza. co to moze byc ? tez tak miałem od kiedy go mam.

2

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

taki urok forsza jak gaśnie to jakby się miał rozlecieć chyba każdy tak ma a co do stukania w skrzyni to nie wiem

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

Wałek wychodzący z sprzęgła miał okropnie wycięte frez ,wymieniłem i 100% poprawa.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

Guga, można się to tego łomotu przyzwyczaić. Prawie każdy tak ma. Stukanie wskazuje na most. W 303 jest o tyle łatwiej, że nie musisz zdejmować oblachowania podłogi żeby zerknąć do mostu i skrzyni. A prawie warto by było.

5

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

jeśli chodzi konkretnie o stukanie to wali na sprzęgle.Tarcza od 2 stopnia ma fabryczny luz na nitowaniu w celu łatwiejszego wbijania wałka.Wystarczy wcisnąć sprzęgło do końca podczas gaszenia i zatrzyma się po cichu.Tylny most nie ma tu żadnego znaczenia bo sie nie kręci na postoju i nie ma przeniesienia napędu.Jeśli chodzi o stukanie przy dodawaniu gazu lub zwalnianiu to przyczyną jest wom.Włącz wałek i tego nie bedzie.Miedzy 540obr a 1000 jest bardzo mało miejsca i przy wyrobieniu elementu co to włącza następuje  załapywanie zębatek co slychać.Ja włączyłem na 540 obr na stałe i jest cisza

6

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

E tam.
Zainstaluj radio i wypasione głośniki.

7

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

Dzięki do hałasu gaszenia sie przyzwyczaiłem, ale z ciekawosci pytałem, pokombinuje z tym sprzęgłem. Co do tego stukania przy zwalnianu to zdarza sie dosc rzadko, ale nie lubie jak cos mi stuka w ciągniku. moze włacze wałek WOM albo bede wolniej jezdził zeby nie podskakiwał mi ciągnik wtedy nie stuka big_smile zobaczymy a jak nie to zimą zajrze do skrzyni i mostu puki co musi jezdzic najblizszy remont zimą big_smile A co do radia to juz mam zainstalowałem juz dawno piekna sprawa daje głosno muze i niczym sie nie martwie cool

8

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

heh  gdzies tu na forum jakis uzytkownik zniwelował to stukanie  wymiana seryjnego sprzegla gumowego na własnej produkcji tongue ale niepamietam kto trzaby było poszukac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

co do radyjka to ja nie słucham w czasie pracy a na pewno nie za głośno uważam że trzeba dokładnie słyszeć jak sprzęt pracuje

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

10

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

wojtasowi chyba chodzi o mnie ale wymiana sprzęgu gumowego była podyktowana wymianą silnika na szóstkę z turbo bo oryginał nie bardzo mi pasował ale klekot przy gaszeniu faktycznie znikł

11

Odp: Zatrzymanie silnika i stukanie w skrzyni

to chyba zeczywiscie koses to ty wykminiłes zmiane tego sprzegla tongue a co do radyjka to podstawa lepiej sie pracuje  a silnik i tak slychac przeciesz nikt dyskoteki niebedzie robił w kabince:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile